Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

В рамках ще більшого розкриття попередніх висновків, де ми зазначали про те, що теперішня турбулентність світу напряму пов’язана з “виборчим роздоріжжям” в США, окремо зауважуємо про появу ознак майбутніх військово-політичних ризиків, в частині того, що більшість в Конгресі можливо все-таки отримають республіканці (49% підтримки проти 46%).

Диспропорція місць буде незначною, проте ініціативний жезл паде на плечі саме республіканців. Вкотре зазначаємо, що зараз у питанні війни працюють кілька стратегічних інтелектуальних центрів США та НАТО, які розробляють стратегії воєнних кроків, прораховують шанси успішності кожної з можливих операцій, при цьому розраховуючи й обсяги необхідного озброєння для їх проведення.

Тобто Україні не постачають зброю, яка їй не потрібна протягом найближчих кількох місяців, щоб, зброя, яка поки не може використовуватися, не була зайвим тягарем. Таке озброєння знаходиться біля кордонів України і надходить до рук Збройних Сил України у той момент, коли офіційний Київ говорить про можливість початку нової військової операції.

Повертаючись до Америки нагадуємо, що республіканці йдуть на вибори з гаслом щодо зменшення військової допомоги Україні. В той час, як група трампістів говорячи про те, щоб взагалі припинити військові поставки, почали ще й виказувати своє невдоволення щодо того, як і для чого взагалі працюють вищевказані інтелектуальні центри.

В контексті зазначеного слід сказати, про те, що акаунти, які брали участь у російських спробах впливу на вибор в США в 2020 році, раптово прокинулися в останні тижні після свого дворічного забуття.

Звичайно, що їх увага тепер буде акцентована на трьох основних темах: критика Байдена, демократів та американської допомоги Україні.

 

Довідково. “росія” намагається втрутитися у вибори до США. – “The New York Times.”

 

І, по суті, це є стратегічна мета Трампа та його “групи” – здавання інтересів США, розквіт впливу тоталітарних держав, крах демократії та державності у Східній Європі, посилення енергетичної та військової гегемонії азіатських автократій та становлення “росії” наддержавою.

В той же час, варто зауважити, що не всі республіканці трамписти. І отримавши більшість вони так чи інакше будуть підтримувати Україну, проте група зрадників, які користуються повноваженнями в нижчій палаті Конгресу, зможуть частково гальмувати процес військових поставок Україні.

Так, Глава Пентагону двічі повторив, що Україна не сильно відчує “зміну партії”. При цьому Лойд Остін окремо зазначає, що офіційному Києву зараз важливо зберегти свій політичний нейтралітет, щоб і далі користуватися двопартійною підтримкою.

 

Довідково. Трамп у США прокачує наратив “досить допомагати Україні”, в той час, як його прихильники в Україні та пострадянському просторі верещать: “Байден злив Україну”.

 

Свідченням того, що військова допомога для України буде продовжуватись є заява Глави Стратегічного командування ЗС США адмірала Чарльза Річардса, який зазначив, що “війна в Україні – лише розминка” та спрогнозував неминучість великої війни (The Wall Street Journal”).

Цей прогноз не є новим, його час від часу повторюють авторитетні військові посадові особи США, Франції і навіть Німеччини, щоб зайвий раз нагадати світовому суспільству про те, в якому карколомному періоді зараз перебуває міжнародний порядок.

На тлі зазначеного, ми теж від себе додамо фарб, щоб підкреслити рівень безпрецедентності процесів, які саме в цей період часу відбуваються в США: відразу три президенти США беруть участь у передвиборчій кампанії, діючий Джо Байден, демократ Барак Обама і Трамп. Подібного в політичній історії США ще не було. А це означає, що ставки для США та світу ще ніколи не були настільки високими як зараз.

Разом з тим, не дивлячись ні на що, Білий Дім проявляє твердість та більш того вдається до ризикованих кроків, коли через свої ЗМІ, закликав українську владу продемонструвати свою відкритість до переговорів з “кремлем”.

Цілком однозначно, що цим зараз скористуються всі трамписти світу і ті, що в Україні особливо, але ми вважаємо, що зазначений крок в першу чергу потрібний, щоб в контексті майбутнього засідання G20 витягнути “путіна” на білий світ, як монстра і “одиноке опудало в полі”, якого будуть оминати, а також цим заспокоїти країни, які побоюються розтягування цієї війни на довгі роки, про що зазначав американський адмірал.

Отже, з одного боку США через заяви своїх військових “розжарюють” військово-політичну ситуацію до певної кондиції, а потім Вашингтон вказує шлях, як вийти з цієї некомфортної обстановки, який полягає в тому, щоб ще більше країн долучились до загального тиску на “путіна”, в той час, як Вашингтон зі свого боку попросить Київ не відвертатись від діалогу.

Одночасно з цим, хочемо зазначити окремо щодо Німеччини, а саме про неочікуваний поворот з нещодавнього візиту Олафа Шольца до “китаю”. Так, судячи з аналізу китайського партійного таблоїду, пекін” несподівано розповів правду, коли під час пропаганди досягнень свого вождя, окремо зазначив про те, що “китай” почав активно та успішно використовувати Шольца, щоб розколоти ЄС зсередини.

 

Довідково. Цікаво, але при цьому по-китайському підступно наголошується, що розкол ЄС потрібен виключно в інтересах України.

 

Отже, китайська пропаганда чомусь це зробила, і так чи інакше, але відповідь особисто від Олафа Шольца не забарилась. По поверненню до Берліна, Канцлер Німеччини поінформував великий бізнес про необхідність термінової диверсифікації, щоб повністю виключити всі економічні залежності від китайського ринку.

Таким чином, схоже на те, що цей візит таки приніс позитивні результати. Тож, можливо, саме тому і “путіна”, як опудало витягують на світ зі свого бункера, щоб країни, що ще сумніваються як Шольц, остаточно переконались в тому, що вірити автократіям не можна, а “дружити” з ними ще й небезпечно.

 

ІІ. Що стосується дій країн союзників.

Тим часом, Великобританія та Японія анонсували підписання нової військової угоди, яка направлена виключно на стримування “китаю”. Враховуючи те, що ініціатором зазначеної угоди є Британський прем’єр – міністр і акцент робиться на “китаї”, нова угода несе в собі запобіжні заходи для Індії, яка після коронації китайського диктатора припинила коментувати та виказувати свою позицію щодо військово-політичного розкладу сил і боїться напряму підписувати подібні угоди, щоб цим не спровокувати агресивний “пекін”.

 

ІІІ. Внутрішні суспільно-політичні події.

Тим часом, Одеса таки змогла проявити свою свідому національно-політичну приналежність та твердість, коли рішення про демонтаж однієї з усіх ще можливих кремлівських “кощеєвих голок” – прийнято. Мова йде про пам’ятник Катерині ІІ, який є чи не найважливішим політичним маркером та орієнтиром для просування кремлівських наративів на території України.

 

Висновок.

Турбулентність в світі лише посилюється. Це підштовхує протиборчі сторони йти на ще більший ризик.

 

Перегляди:496
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Допомога ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”