Цього тижня кремлівський агітпроп розпинався щодо лінії фронту в Україні. Старався як для російської аудиторії, так і на міжнародній арені. На основних державних телеканалах криваві бої навколо Бахмута зображуються як «безглузді з боку Києва», а хвиля російського ракетного обстрілу 9 березня описується як «відповідь на терористичні атаки». Варто також відзначити «мовчання ягнят» щодо руйнації Маріуполя рік тому — один із прикладів звіриного характеру адептів «руского міра».
Грузію великі російські ЗМІ як державні, так і недержавні зобразили як «майданчик для підривного впливу Заходу». Демонстрації в Тбілісі за їхньою версією — це «новий Майдан». Те саме стосується Молдови, де кремль намагається приховати те, що виглядає як план росії щодо повалення уряду в Кишиневі.
кремль продовжив гру навколо постачання зерна Чорним морем. Термін дії угоди BSGI повинен був скінчитися 18 березня, але у вівторок 14-го його продовжили на 60 днів за загальною домовленністю. Це відбулося після великої невизначеності та за активних дипломатичних контактів. При цьому москва балансувала на межі війни та обволікала процес маніпуляціями. Зокрема минулого тижня міністр закордонних справ рф лавров поставив під сумнів продовження BSGI. Це сталося після його поїздок в Африку, для просування позицій росії та спроб домогтися розуміння та потенційної підтримки в Генеральній Асамблеї ООН. Російська дипломатична мережа активно займається критикою BSGI: «Зерно крадуть США, ЄС та Україна», «не продають бідним країнам», «Санкції ЄС перешкоджають експорту російських добрив та продовольства» тощо.
Зіткнувшись із кремлівським інформаційним багном, закрийте шлюзи та добре вимийте руки. З таким сусідом гігієна — надважлива!
Руслан ТКАЧУК