Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

Pozitive-001Вироблення у собі позитивного мислення – це надзвичайно важливе завдання для будь-якої людини. Адже від нього залежить буквально все: ваше здоров’я, ваша енергія, ваші успіхи, ваша працездатність та ефективність, ваша стресостійкість, ваші доходи, залучення позитивних подій у життя та багато іншого.

І тому якщо ви хочете реально змінити своє життя, привнести в нього успіх, щастя, радість, гроші, гарний настрій, безліч позитивних емоцій, вам необхідно чітко засвоїти один найважливіший момент.

Хочете притягувати вдачу та позитив – вам потрібно самому стати позитивним. Просочуватися позитивом щодня! Шукати у всьому позитивні моменти! Намагатися максимально знайомитися з позитивною інформацією і уникати контакту з негативною. Мати позитивне мислення.

Адже позитивне мислення це:

наша внутрішня здатність досягати потрібного результату за рахунок позитивних думок;

наша віра у сприятливі можливості, навіть якщо очевидні факти говорять про протилежне;

вміння зустрічати проблеми віч-на-віч;

«живлення» свого мозку думками, які «примушують» вас відчувати спокійніше, довіру до себе, впевненість у своїх силах для реалізації бажаного, радість та ентузіазм, щастя, успіх та здоров’я;

тип мислення, у якому людина бачить переважно:

переваги, а не недоліки,

удачі, успіхи та життєві уроки, а не помилки та невдачі,

цілі та завдання, а не проблеми,

можливості, а не перешкоди,

свої бажання та ресурси, а не лише ваші потреби.

Виробити в собі таке мислення і звести його до рангу звички не просто важливо – це життєво необхідно! Якщо ви, звичайно, хочете мати життя зовсім іншої якості. Тому тут потрібно зробити велику роботу над собою. Але не існує нічого неможливого.

Добре тим, хто вже є оптимістом. Таким людям буде значно легше. Але й песиміст може знайти сили змінитися. Відомо багато успішних прикладів трансформації особистості. Зрештою, бонус буде просто неймовірно значущим.

Отже, наше завдання таке:

Свідомо щодня заряджатися позитивом та випромінювати цей позитив у зовнішній світ. Для цього потрібно розвивати в собі деякі звички та якості:

  1. Помічати красу і гармонію навколо і оточувати себе нею.
  2. Розвивати почуття гумору та навик ставлення до всього з гумором. Більше сміятися та посміхатися.
  3. Шукати у всьому плюси, не зациклюватись на невдачах. Швидко «забувати» та «відпускати» проблеми та неприємності.
  4. Більше спілкуватися із позитивними людьми. Обмежувати спілкування з негативними.
  5. Свідомо обмежувати надходження негативної інформації з усіх джерел.
  6. Працювати зі своїми думками та внутрішніми установками (афірмації, медитації, візуалізації тощо).
  7. Готовність бачити в собі та інших найкращі якості.
  8. Навчитися відпочивати фізично, емоційно та ментально. Починаючи з режиму дня, достатнього часу для сну та закінчуючи регулярними подорожами.
  9. Знайти собі заняття, яке ефективно «скидатиме» напругу та будь-який негатив.
  10. Ніколи не сваритися з рідними людьми та навчитися гасити такі ситуації у зародку.
  11. Допомагати людям. Ділитись з людьми знаннями. Створювати їм реальні цінності.
  12. Гармонійно розвиватися.

Давайте насамперед поговоримо про перший пункт. Про красу та гармонію. Про мистецтво помічати красу та оточувати себе нею! Чому?

Бо це один із найдієвіших способів постійно заряджатися. Краса – це завжди гармонія. Гармонія завжди гарна. Зверніть увагу, як рідко ми помічаємо красу, коли знаходимося на вулиці, а діти все бачать і помічають.

Ось приклад: маленька дитина звертає увагу батька на все це:

– Тату, подивися, як гарно лежить сніг на деревах!

– Тату, подивися, який гарний місяць!

– Тату, подивися, як багато зірок!

– Тату, дивись, який мила собачка!

Діти часто вказують батькам на красу. Але батьки, стрепенувшись, на секунду вирвавшись із «полону» справ, кивнуть дитині і знову поринають у свої, як правило, невеселі думи.

Куди ж зникає це наше вміння помічати красу навколо?

Нікуди. Просто воно закрите як димовою завісою постійними проблемами, стресами, нерадісними роздумами та негативними думками.

Ми весь час вирішуємо про себе якісь завдання та проблеми і тим самим, хоч би як це парадоксально звучало, все більше притягуємо їх у своє життя.

Тож, справді, як позитив прийде до нас, якщо ми думаємо про негатив?

Отже, проблема, гадаємо, зрозуміла. Потрібно навчитися заново відкривати красу навколо, свідомо оточувати себе красою та гармонією! Найчастіше згадувати про принцип споглядання! У певному сенсі – пробудити у собі дитину. А для цього:

  1. Помічайте красу природи. Коли ви знаходитесь на вулиці, зупиніть хоча б на якийсь час уявний діалог. Огляньтеся навколо! Навколо нас стільки всього прекрасного в будь-який час доби та в будь-яку пору року!

Світить сонце? Прекрасно! Подивіться, як грають його промені! Які чудові та незвичайні тіні бувають! Які відблиски на листях дерев! Почуйте співи птахів! Відчуйте подих вітру! Відчуйте, як тепло, радісно та сонячно на душі!

Сірий осінній холодний день? Моросить дощ? Подивіться, яке красиве жовте вологе листя! Поспостерігайте відображення в калюжах та їх спотворення. Як чудово і незвичайно летять краплі дощу, якщо подивитися вгору, або який незвичайний вир із опалого листя створив раптовий порив вітру!

Нічний зимовий вигляд? Погляньте, як іскриться сніг від світла ламп і вікон! Подивіться, які блискучі величезні зірки зимової ночі!

Спостерігайте будь-які явища природи: сходи та заходи сонця, льодоходи, грози та зливи, снігопади та хуртовини!

Спостерігайте сезони: весну, літо, осінь, зиму.

А чи помічаєте ви, яке гарне буває небо та які дивні на ньому хмари? Особливо влітку?

А чи усвідомили ви, яка гарна та гармонійна геометрія у дерев?

І чи давно ви милувалися архітектурою вашого міста? Навіть у фарбі, що облупилася, на фасаді є своя краса!

То ж прокиньтеся! Навколо вас краса! У вашому житті краса! Підсилимо ж її!

  1. Виглядайте гарно самі. Слідкуйте за собою. Одягайтеся елегантно та красиво. Займайтеся спортом. Будьте красиві! Дуже важливо, коли ви собі подобаєтеся. Коли кожен погляд у дзеркало викликає гордість за себе. Це постійно заряджатиме вас позитивом!
  2. Слухайте гарну музику. Вранці після пробудження. Коли їдете чи подорожуєте. Коли готуєте їжу. Просто коли сумно та холодно на душі!

Звичайно, у вас може бути своя улюблена музика, яка заряджає енергією та позитивом саме вас. Для когось це класика, для когось джаз, для когось рок чи якийсь конкретний виконавець. Знайдіть свою музику та слухайте її, щоб підняти настрій та зарядитися позитивом.

  1. Спілкуйтеся з людьми, які гарні зовні, так і внутрішньо! Будьте ближчими до вільних та успішних особистостей! Вчіться у них! Заряджайтеся їх енергією! Подивіться, які вони «красені» у всьому!

З іншого боку, уникайте скигліїв і песимістів. Спілкування з ними може принести та притягнути до вас лише нові турботи та проблеми.

  1. Створіть красу у себе вдома та на роботі. Затишок, краса та гармонія повинні оточувати вас скрізь. Красиві інтер’єри, красиві меблі, штори та фіранки, дерева та квіти, красиві картини та фотографії, різні приємні дрібниці та сувеніри.

До речі, гарне – зовсім не означає дороге.

Створіть свій гарний та комфортний світ. Оточіть себе приємними речами.

  1. Відвідуйте культурні заходи. Якнайчастіше намагайтеся відвідувати різні культурні заходи: виставки, театри, концерти, музеї, презентації. Тут ви не тільки зарядитися позитивом від самого заходу, а й побачите багато інших позитивних людей!

Ось такі прості поради. Звичайно, ви можете знайти для себе ще безліч способів зарядитися позитивом через красу. Зробіть це! Адже краса врятує світ! Врятує вона й вас! І виведе на нові комфортні межі вашого життя!

Тепер давайте трохи поговоримо про гумор та важливість почуття гумору. Одним з дуже значущих факторів для набуття позитивного мислення є ставлення до гумору та розвиток у собі почуття гумору.

Рекомендуємо вам кілька разів на тиждень читати гумористичні матеріали. Звичайно, віддавати перевагу варто якісному гумору. Так ви суттєво просуватиметеся ще й з погляду естетичного розвитку.

Дуже важливо також ставитися з гумором і посмішкою до життєвих проблем і негараздів, що виникають. Особливо в тих випадках, коли від вас мало що залежить чи взагалі нічого не залежить. І тут є дуже цікавий момент.

Якщо ви зможете охарактеризувати ситуацію, що виникла з позиції гумору, смішним жартом, влучною фразою, смішною історією або сценкою (не обов’язково вголос, можна і подумки) і посміхнетеся або посмієтеся над нею, ви подолаєте залежність від неї. Перестанете ставитися до неї серйозно і зациклюватися на ній і парадоксальним чином звільніться: ситуація зникне з вашого життя або мінімально впливати на вас.

Насправді тут нема дива. Спрацьовують принципи розслабленості та споглядальності. Гумор – один із їхніх ефективних інструментів. Він має рідкісну здатність вирішувати і зводити «нанівець» безліч різних конфліктних ситуацій, сварок, «розбірок» тощо .

Ще дуже важливо навчитися по-доброму сміятися з себе. Погляньте на ситуацію і свої дії з позиції спостерігача. Адже смішно, насправді.

Усміхніться! Скажіть подумки собі: «Ну, треба ж, ось такий я «бовдур» виявився! Але нічого, все нормально, життя продовжується!» Взагалі, ставитися до себе потрібно трохи несерйозно.

Ще одна найважливіша навичка для перетворення власного мислення – вміння бачити в поганому хороше і швидко забувати все негативне.

Адже не дарма кажуть: «Все, що не робиться, – робиться на краще». І в це справді треба вірити. Потрібно навчитися швидко забувати про проблеми та «відпускати» їх. У жодному разі не зациклюватися на проблемній ситуації. Того, що минуло, не повернути. Є тільки зараз, і треба вчитися бути щасливим саме в ньому.

На Сході є гарне прислів’я, що ілюструє цю тезу. Минулого вже немає. Майбутнього ще нема. Значення має лише сьогодення.

Так зробіть, щоб зараз ви думали більше про позитивне. Помічали та переживали маленькі радощі. Займалися тим, що приносить задоволення.

Усміхається дитина? Як це чудово! Вчіться у неї. Практично будь-яка дитина дуже недовго живе неприємністю, що відбулася, і переживає не більше ніж кілька хвилин. Після чого дуже швидко забуває весь той негатив, який стався з нею швидко, і починає, як нічого не було, займатися іншою справою.

Цю навичку можуть заново виробити у собі й дорослі. І вона варто того!

Ще одна рекомендація – дуже уважно придивитися до свого кола спілкування. Рекомендація дуже проста. Вам потрібно якнайбільше спілкуватися з позитивними людьми та обмежувати спілкування з «деструкторами» (негативними людьми).

Справді, наше оточення так чи інакше дуже сильно впливає на нас і наш психоемоційний стан. Звичайно, є рідні люди та близькі друзі. Вони теж через свої характери можуть приносити негатив у ваше життя. При цьому від них нікуди не подітися. Але… можна потроху, непомітно змінювати своє відношення до них.

І водночас є багато різних «друзів», товаришів, знайомих, колег, співробітників та інших людей, з якими ми постійно спілкуємося. Ось тут доцільно навчитися свідомо максимально уникати контактів з наступними типами людей:

  1. Песимісти («все пропало», «ми всі помремо»).
  2. Нитики.
  3. Невдахи.
  4. Базіки.
  5. Хвальки.
  6. Виражені егоїсти та «нарциси».
  7. Енергетичні вампіри.

Ці люди, як правило, нічого не дають вам, а лише забирають. У кращому випадку при спілкуванні з ними ви марно втратите час. У гіршому – вони «спустошать» вас і притягнуть у ваше життя різні неприємні події. Тому їх називають деструкторами.

Навпаки, рекомендуємо вам свідомо заводити знайомства та більше контактувати з такими типами людей:

  1. Оптимісти.
  2. Цілеспрямовані особистості.
  3. Творчі особистості.
  4. Підприємці.
  5. Люди із почуттям гумору.
  6. Люди, які займаються самопізнанням та саморозвитком.

Ці люди, як правило, мають талант заряджати не тільки себе, а й тих людей, з якими вони контактують. І спілкування з ними, навпаки, притягуватиме у ваше життя удачу та позитивні події.

Зверніть увагу, вас не закликають взагалі не спілкуватися з деструктивними людьми. А радять суттєво обмежити це спілкування. Спілкуватись лише тоді, коли це вимушено необхідно. Поступово, як не дивно, ці люди самі будуть зникати з вашого життя і, навпаки, в ньому з’являтиметься все більше яскравих та позитивних особистостей.

Багато в чому це пов’язано з вашим розвитком. Адже світ, який нас оточує, по суті, віддзеркалення нашого внутрішнього «Я». І якщо вас оточує тільки перший тип людей, це явний сигнал, що дуже багато чого потрібно нарешті помітити і усвідомити у собі. Отже, у вас самих є ті самі деструктивні риси, причому досить яскраво виражені. А потім почати змінюватись! І чим раніше ви це зробите, тим краще для вас.

Це ще один обов’язковий пункт, який потрібно впровадити у своє життя. Слід навчитися максимально обмежувати надходження негативної, вульгарної та просто марної інформації з усіх можливих джерел.

Що це за джерела? Насамперед, це:

  1. Телебачення (новини, різні безглузді та вульгарні ток-шоу тощо).
  2. Інтернет (новини, пусті соціальні мережі).
  3. Фільми та книги, які не несуть нічого корисного.
  4. Жовта преса.
  5. Комп’ютерні ігри, в яких багато насильства, і не потрібно особливо думати.
  6. Люди-деструктори (про них ми вже поговорили).

По суті, користування цими джерелами належить до розряду шкідливих навичок, які потрібно поступово викорінювати.

Як?                                                               

  1. Дивитися лише корисні, позитивні та пізнавальні телепередачі.
  2. Відвідувати більше позитивні та корисні ресурси у соціальних мережах (гумор, саморозвиток, навчання, клуби та форуми за інтересами).
  3. Дивитись хороші фільми, класику кінематографу. Частіше дивитись пізнавальні документальні фільми.
  4. Читати хороші художні твори, а також професійну літературу та книги з саморозвитку.
  5. Грати в пізнавальні та розвиваючі ігри, які змушують більше думати та аналізувати.
  6. Спілкуватися більше з позитивними людьми та обмежити спілкування з деструкторами.

Трохи про новини, які зазвичай обрушують на нас суцільний негатив. Звісно, ​​ми не говоримо, що потрібно повністю відмовитись від них. Отримувати актуальну інформацію про те, що відбувається у місті, країні, світі – це важливо для будь-якої сучасної людини. Інша річ, що приділяти цьому потрібно якнайменше часу і вибирати джерела новин із меншим відсотком негативної інформації, без «смакування» різної «чорнухи, жорстокості, бруду».

Щоб бути в курсі всіх подій, достатньо виділити не більше 20 хвилин один раз на день на перегляд стрічки новин та прочитання деяких аналітичних матеріалів за цими новинами.

Найважливішим у позитивному мисленні є здатність, а ще краще навичка, контролювати свої думки. Саме наші думки багато в чому творять нашу реальність, тому дуже важливо здійснювати контроль над ними та усвідомлювати, про що ми думаємо зараз. Будь-які негативні думки можуть притягнути різні негативні явища в нашу особисту дійсність, тому необхідно уникати думок про насильство, катастрофи, хвороби, війни, сварки, невдачі, смерть та інші негативні явища.

Як це зробити? Рекомендується кілька способів.

  1. Свідомо просочуючи себе позитивом і виконуючи різні рекомендації на цю тему, ви самі по собі будете менше думати про різні негативні та деструктивні явища.
  2. Дуже добре допомагає свідома практика афірмацій та візуалізацій.
  3. Дуже важливо поставити собі великі та значущі цілі в житті та зайняти себе справді цікавими справами. Тоді у вас просто не буде часу обмірковувати і «смакувати» різний негатив.
  4. Якщо вам прийшла нав’язлива негативна думка і вона ніяк не хоче вас залишити, потрібно додумати цю думку до певного логічного завершення. Нехай не остаточного, але дає можливість поставити крапку. І одразу переключитися на щось позитивне, що приносить радість.

А тепер поговоримо про готовність бачити в собі й інших найкращі сторони. Важко зустріти позитивно мислячу людину, яка б не любила людей і не намагалася бачити в них найкраще. У зв’язку з цим вам пропонується ефективний спосіб, який допоможе навчитися бачити в людях найкращі сторони. Назвемо його “максимальна оцінка людей”.

Пояснимо, що мають на увазі. Ми так чи інакше ставимося до кожної людини (у тому числі і себе). І тільки від нас залежить, яким буде це ставлення. Ми можемо вважати людину абсолютно нікчемною або абсолютно чудовою. Якщо ми прагнемо бачити в людях (звісно й у собі) добрі сторони, замість помічати недоліки, — ми «максимально оцінюємо людей».

Така оцінка є дуже важливою. По-перше, зазвичай ми бачимо в інших те, що очікуємо побачити. Якщо ви постійно очікуєте від людей прояв їх позитивних рис і помічаєте їх найкращі якості, вам легше зберігати позитивне ставлення до них. По-друге, зазвичай люди прагнуть виправдати наші очікування. Якщо ви ставитеся до них позитивно, вони схильні відповідати тим самим. Якщо ви очікуєте від них хороших результатів у роботі і виявляєте свою впевненість у їхніх силах, вони, як правило, досягають успіху. А в тих поодиноких випадках, коли люди ставляться до вас негативно, вам не слід робити з цього особистої трагедії, оскільки ви доклали максимальних зусиль до того, щоб ваші стосунки були позитивними. Не дозволяйте прикрим виняткам впливати на ваше ставлення до людей.

Ви набагато позитивніше будете дивитися на життя і на все, що відбувається в ньому, якщо навчитеся відпочивати фізично, емоційно, ментально.

Що для цього потрібно робити?

Займіться будь-яким хобі, якому притаманна рухова активність: спорт, танці, бойові мистецтва, фітнес, хатха-йога тощо. Тут важливо практикувати не вдома поодинці, а в залі чи на вулиці з іншими людьми.

Дуже важливий аспект. Після хорошого фізичного навантаження ви не повинні бути «як вичавлений лимон», а навпаки, відчувати приплив сил та енергії, легкість, отримати великий заряд бадьорості та позитиву.

Дуже важливо, щоб це ваше заняття вам подобалося та відповідало принципу комфортності.

Робіть перерви у роботі. Наприклад, хороший варіант – робити паузи хвилин на 15 через кожні 45 хвилин роботи.

У перерві випийте води чи трав’яного чаю. Зробіть кілька вправ. Якщо голодні – поїжте. Важливо, щоб ці 10–15 хвилин займалися зовсім іншою діяльністю.

Така зовсім невелика перерва дасть вам можливість максимально ефективно провести наступні 45 хвилин роботи.

За день можна комфортно проводити 5–10 таких циклів. Це буде сприяти підвищенню вашої працездатності та здоров’ю.

Спробуйте серйозно поставитися до режиму свого дня. Це дійсно допоможе використати час раціонально та в гармонії з ритмами Всесвіту. При цьому необхідно приділяти достатньо часу для сну і дуже бажано почати займатися медитацією.

Обов’язково давайте собі можливість сходити у відпустку. Щонайменше раз на рік на два тижні, але бажано частіше і на більший час. У цьому бажано повністю змінювати обстановку. Виїжджати зі свого міста, подорожувати. Тільки в цьому випадку ви зможете забезпечити повноцінний відпочинок.

Під час відпустки можна працювати, якщо в цьому є реальна необхідність. При цьому деякі дні слід повністю відмовлятися від роботи.

Навіть якщо немає можливості їхати на далекі відстані і в інші країни, все одно намагайтеся змінити ситуацію. Можна просто поїхати до якогось санаторію, розташованого в мальовничому місці недалеко від міста. Це вже буде набагато повноцінніший відпочинок.

У вихідні дні рекомендуємо якнайбільше часу проводити на свіжому повітрі. Виїжджати на пікніки, вибиратися на дачну ділянку, гуляти у парках. Взимку ввести у своє життя лижі та ковзани.

Що можна порадити ще? Відвідуйте різноманітні культурні заходи. Виставки, концерти, музеї, презентації тощо. Про це вже говорилось, але не зайве повторитися. Час від часу відвідуйте тренінги та інші навчальні заходи. Це теж своєрідний елемент відпочинку – відключення від щоденної плинності. Плюс – нові знання.

Зустрічайтеся та спілкуйтеся з добрими та близькими друзями. У кафе та ресторанах, у саунах, на природі тощо.

Пам’ятайте, що відпочинок не тільки заряджає вас позитивом, але й сприятливо позначається на вашому фізичному та психічному здоров’ї, вашій продуктивності і, зрештою, вашому успіху.

Мало що може «вибити з колії» та «заразити негативом» так сильно, як сварка з рідними людьми чи образа на рідних людей.

Мабуть, ніколи більше ви не втрачаєте стільки енергії. І не лише ви, а й усі учасники конфлікту. А це  ж ваші рідні люди!

У цьому стані притягується найбільша кількість неприємностей. Ні про який душевний комфорт і позитивний стан вже не може бути й мови.

Рекомендації тут дуже прості:

  1. Намагайтеся всіма силами уникати конфліктів із рідними людьми. Ви ж добре їх знаєте та чинники, що можуть їх злити та засмучувати. Ну, так і не давайте для них особливого приводу.
  2. Якщо конфлікт таки розпочався, постарайтеся погасити його в зародку. Тут дуже важливо навчитися тримати себе в руках. Не відповідати грубістю на грубість. Не переходити на особистості. Не згадувати старі образи. Можна спробувати пожартувати, перевести розмову в інше русло, переключити увагу, нагадати про якусь важливу проблему та необхідність її вирішення тощо.
  3. Якщо не вийшло, і конфлікт таки стався, не тренуйте свою гордість і не посилюйте ситуацію. Постарайтеся залагодити конфлікт, коли емоції трохи зменшуються.

Якщо ви винні – щиро вибачтеся.

Якщо не почуваєтеся винним, вирішити конфлікт можна й багатьма іншими способами:

  • За допомогою гумору.
  • Використовуючи поведінку, начебто конфлікту і не було (наприклад, спробувати просто почати розмовляти, як ні в чому не бувало).
  • Шляхом відвертої розмови, під час якої ви спокійно знаєте ситуацію.

Загалом, вчиться не доводити ситуацію до конфлікту, а якщо це сталося, максимально швидко вирішувати конфлікт. І завжди тримайте «на короткому ланцюзі і в суворому нашийнику» свою гордість, або, інакше – почуття власної важливості.

Так ви дотримуватиметеся принципів рівноваги, економії енергії та комфортності.

Тепер розглянемо ще одну важливу рекомендацію – допомагати людям.

Щоб щось отримувати, треба навчитися віддавати. Щоб отримувати від людей позитив, допомогу, енергію, цінності, треба якнайбільше віддавати позитиву, допомоги, енергії та цінностей іншим людям. Причому не лише вашим знайомим.

При цьому важливо знати, що спочатку потрібно дуже багато та безкорисливо віддавати. А вже потім почнете одержувати ви. Але цей потік енергії і позитиву буде постійно зростати і дуже допоможе вам у вашому житті.

Основне завдання – стримати в собі егоїзм і жадібність і зрозуміти, яку допомогу та які цінності ви можете дати та нести іншим людям. У цьому плані дуже показова притча «Пекло і Рай влаштовані однаково».

Якось добра людина розмовляла з Богом і запитала його:

– Господи, я хотів би дізнатися, що таке Рай і що таке Пекло.

Господь підвів її до двох дверей, відкрив одну і провів всередину. Там був величезний круглий стіл, на середині якого стояла величезна чаша, наповнена їжею, яка пахла дуже смачно. Але люди, що сиділи навколо столу, виглядали голодними та хворими. Усі вони буквально вмирали з голоду. Всі вони мали ложки з довгими-довгими ручками, прикріпленими до їхніх рук. Вони могли дістатись чаші з їжею і зачерпнути їжу. Але оскільки ручки біля ложок були надто довгі, вони не могли піднести ложки до рота.

Добра людина була вражена виглядом їхнього нещастя.

Господь сказав:

– Зараз щойно ти побачив «Пекло», а тепер подивися на «Рай».

Бог і добра людина попрямували до інших дверей. Господь відчинив їх. Картина, яку побачила добра людина, була ідентичною за попередню. Тут був такий же величезний круглий стіл, та ж гігантська чаша та смачні запахи, які змушували рота наповнюватися слиною.

Люди, що сиділи навколо столу, тримали такі ж ложки з дуже довгими ручками. Тільки цього разу вони виглядали ситими, щасливими і були занурені в приємні розмови.

Добра людина сказала Господеві:

– Я не розумію… У чому причина?

– Все просто, – відповів йому Господь. – Ці люди навчилися годувати одне одного. Інші ж думають лише про себе.

Пекло і Рай влаштовані однаково. Різниця – усередині нас.

Отже, що потрібно робити, щоб отримувати допомогу, позитив, енергію та цінності від інших людей.

Самим допомагати тим, хто цього справді потребує. У тому числі займаючись благодійністю. Причому, незалежно від рівня ваших доходів.

Не відмовляти, коли до вас звертаються за допомогою (крім випадків, коли просто хочуть «сісти на шию»).

Позитивно і добре ставитися до всіх оточуючих.

Зробити головним принципом взаємодії з іншими людьми класичну рекомендацію: «Вчини з іншими так, як хочеш, щоб чинили з тобою».

Створювати та нести цінності для людей. Ділитись знаннями. Створювати продукти, послуги та послуги, які дійсно потрібні людям, задовольняють їхні потреби, розвивають їх.

Останній принцип взагалі універсальний і виявляється у всьому, як у спілкуванні з людьми. Наш світ влаштований так, що для того, щоб отримати якусь нову можливість, нову енергію, нову цінність, потрібно віддати якусь енергію та цінність у відповідь. Тільки в цьому випадку все буде гармонійно, відповідатиме принципу балансу і піде вам на користь.

Допомагайте людям, робіть добро! Добрі справи та усвідомлення користі, яку при цьому приносиш іншим людям, завжди наповнюватимуть вас енергією та позитивом!

А тепер про енергію любові – одну з найпотужніших, позитивних і творчих сил у цьому світі. Ви можете навчитися з одного боку наповнювати любов’ю себе, з іншого боку – дарувати, посилати і передавати любов іншим людям. І не лише людям. Можна наповнювати любов’ю свою роботу, свої проекти, свій дім, їжу та навіть місто, країну, весь світ.

Є ефективна техніка, яку можна виконувати у стані медитації. Коли наповнюєте любов’ю себе, ви заряджаєтеся позитивом, стаєте спокійнішим і більш терпимим до людей. Починаєте краще почуватися. Стаєте продуктивнішим. Коли ви відправляєте любов іншим людям, у вас починають гармонізуватися стосунки з ними, ви перестаєте з ними сваритися, люди починають краще до вас ставитися, прагнуть спілкуватися з вами, менше хворіють і перебувають у кращому настрої.

Коли ви посилаєте любов у щось інше, наприклад, у свою діяльність – справи в ній починають йти помітно краще. І так із усім.

Отже, давайте з вами навчимося техніці роботи з любов’ю. Найкраще цю методику вбудувати у практику медитації.

Уявіть собі, що у вас в грудях є джерело енергії, тепла. Це енергія любові. Можна уявити її у вигляді субстанції будь-якого кольору, який у вас асоціюється з любов’ю.

Насамперед наповнюємо любов’ю себе. Уявіть собі, що ця енергія, це тепло, починає поширюватися по всьому вашому тілу, заходить у кожну його клітинку. При цьому подумки промовляємо фрази на кшталт наступних:

– Енергія любові розтікається по всьому моєму тілу.

– Кожна моя клітина сповнюється любов’ю.

– Я весь сповнююся любов’ю. Я буквально свічусь любов’ю.

– Я випромінюю любов у цей світ.

Ви самі відчуєте, що справді по всьому вашому тілу розтікається приємне тепло. Вам стане добре та спокійно. Таким чином пару хвилин наповнюєте любов’ю самого себе.

Тепер можна почати надсилати любов іншим людям – рідним, друзям, партнерам, колегам. Ви самі вирішите, кому потрібно це дати.

Тут ви подумки уявляєте, що з вашого серця виходить промінь того ж кольору, що ви обрали. І цей промінь «вливається» в область серця людини, якій це посилається.

Кордонів тут немає. Перед тим як почати практику, доцільно спочатку створити список, кому посилатимете любов і що наповнюватимете любов’ю. Можна його навіть завчити. Так буде легше.

 

Вище розглянуто багато способів та рекомендацій щодо привнесення позитиву у своє життя та вироблення позитивного мислення. Наведемо коротко ще кілька пунктів.

Діти. У тому, що діти приносять багато позитивних емоцій та позитиву у наше життя, не сумнівається ніхто з батьків. Звичайно, турбот з ними більш ніж достатньо. Але все ж це варте того. Бути батьком – це неймовірне відчуття та постійна підзарядка енергією та позитивними емоціями!

Домашні тварини. Домашні тварини також приносять дуже багато позитиву. Причому не лише великі та відносно розумні, на кшталт котів та собак, а й рибки, хом’ячки тощо.

Якщо є можливість, радимо завести домашню тварину або кількох домашніх тварин.

Спів. Згадайте: «Нам пісня будувати та жити допомагає, вона нудьгувати нам не дає ніколи…». Знайдіть пісню, яка вас завжди заряджає позитивом, і співайте, хоч би про себе.

Подарунки та сюрпризи. Подарунки та сюрпризи завжди приносять позитив у наше життя. Причому приємно й отримувати їх та дарувати. Тому рекомендація дуже проста: «Більше віддавайте – і більше отримуватимете самі!»

Звичайно, у вас можуть бути свої, найрізноманітніші речі, заняття та події, які приносять позитив. Важливо зрозуміти це і частіше привносити його в своє життя! Бажаємо Вам успіху на шляху до ПОЗИТИВНОГО МИСЛЕННЯ.

 

Перегляди:300
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Допомога ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”