Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

Найбільше відкриття нашого часу полягає у розумінні того, що люди здатні змінювати своє життя шляхом зміни свого ставлення до нього.

У. Джеймс

Кожен з нас має величезний потенціал. Усі хочуть добрих результатів. Багато хто готовий наполегливо працювати і платити ту ціну, яку вимагають успіх та щастя. Кожен має здатність задіяти весь свій унікальний потенціал та отримати бажаний результат.

Однак є один аспект, який визначає рівень нашого потенціалу та інтенсивність діяльності, а також визначає якість одержуваного результату – це наш підхід, наша життєва позиція.

Саме наше ставлення до життя визначає, ми відчуваємо себе жертвою чи господарем. Воно визначає масштаб наших мрій та впливає на рішучість, з якою ми зустрічаємо нові проблеми. Ніхто інший у цьому світі не має влади над нашим ставленням до життя.

Самі люди можуть впливати на нього, подаючи приклад негативного мислення або ненавмисно дезінформуючи нас. Але ніхто не може керувати нашим ставленням до життя, якщо ми самі, добровільно, не піддамося цьому контролю.

Адже ніхто інший не може розсердити нас. Ми самі починаємо сердитись, якщо піддаємося цій маніпуляції. Те, що робить хтось інший, не має значення. Ми вибираємо. Не вони або хтось. Вони просто випробовують наше ставлення до життя. Якщо ми вибираємо непостійне ставлення до життя і стаємо, то вороже налаштованими, то сердитими, то заздрісними чи підозрілими – це означає, що ми не витримали випробування.

Якщо ми засуджуємо себе, думаючи, що недостойні, це, знову ж таки, означає, що ми не витримали випробування.

То ж якщо нам важлива наша доля, потрібно взяти на себе повну відповідальність за наші власні почуття. Ми повинні навчитися захищатися від тих людей, які мають властивість спрямовувати нашу життєву позицію хибним шляхом, і зміцнювати ті почуття, які впевнено ведуть до кращого майбутнього.

Якщо ми хочемо отримати винагороди, які збережуть для нас майбутнє, то необхідно зробити найбільш важливий вибір, наданий усім представникам роду людського, підтримуючи та зберігаючи повну владу над своїми поглядами.

Наше ставлення до життя – це гідність, скарб величезної цінності, який слід належним чином захищати. Тому остерігайтеся вандалів та злодіїв, які можуть завдати шкоди нашим позитивним поглядам або спробувати вкрасти їх.

Вибір правильного ставлення до життя – одна з основ, що ведуть до успіху, щастя і, звичайно, до позитивного мислення. Поєднання ефективної особистої філософії та позитивного ставлення до самих себе та до всього світу загалом дає нам міцний внутрішній стрижень та ефективну рішучість, які впливають на всі інші сфери нашого існування.

Безліч відкриттів уявлялися неможливими, але їх було здійснено. Чому? Справа в тому, що неможливе можна здійснити, якщо ми рішуче налаштовані на подолання обмеженості наших можливостей, якщо ми віримо собі.

Така сила мрії, яка підкріплена правильним ставленням до неї. Без одного з цих факторів ваша подорож до успіху неможлива.

Мрія без позитивного ставлення до завдання залишається безплідною фантазією. Позитивне ставлення без мрії не допоможе рухатися вперед.

Тільки мрія, підкріплена позитивним ставленням до неї, відкриває перед людиною безмежні можливості.

І тому, щоб рухатись у потрібному напрямку, необхідно об’єднати мрію з позитивним ставленням до неї.

Отже ваше ставлення до поставленої мети — а не інтелект, здібності, освіта, технічна обдарованість, збіг обставин чи навіть наполеглива праця — є головним чинником, який визначає ваші можливості у здійсненні мрії. Від того, як ви ставитеся до своєї мрії, залежить, як далеко ви просунетеся в подорожі до успіху.

Однак багато хто недооцінює роль свідомості у досягненні успіху. Якщо ви маєте інтелект, здібності, знання, хороші можливості і бажання працювати, але неправильно ставитеся до мети, вам ніколи не досягти успіху. Бо ставлення до мети — це якість, яка дозволяє людині досягти успіху.

Якщо людина має позитивне ставлення і вміє мислити позитивно, здатна відповідати на виклик і долати важкі ситуації — можна сказати, що вона вже пройшла половину шляху до успіху. Ваше ставлення визначає нинішнє становище. Ваше ставлення не лише формує майбутнє, але й безпосередньо впливає на сьогодення.

З цього приводу і відомий американський психолог і філософ У. Джеймс сказав: «Найбільше відкриття нашого часу полягає в розумінні того, що люди здатні змінювати своє життя шляхом зміни свого ставлення до нього». Рішення, які ви приймаєте, визначаються вашим ставленням до життя. Від цього ставлення залежать ваші дії, а саме вони визначають успіх. Очевидно, що становище, в якому ви зараз перебуваєте, — результат вашого ставлення до себе та життя.

Однак, у момент народження всі обставини майбутнього життя лежать поза вашим контролем. Ви не вибираєте своїх батьків, місце та час народження, та багато іншого. Але ви ростете і розвиваєтеся, і вчитеся приймати самостійні рішення, тобто починаєте самі відповідати за своє життя. У підлітковому віці кількість подібних рішень збільшується, і після досягнення повноліття ви несете повну відповідальність за своє життя. То ж якщо зараз вам більше двадцяти одного року — вся відповідальність за рішення, що приймаються, а також за ставлення до життя і до себе лежить виключно на вас.

Ви можете визначати ставлення до життя і бажано, щоб воно було позитивним. Але багато людей негативно ставляться до життя. Вони виправдовують це зовнішніми обставинами. Насправді ж, ставлення до життя визначається лише самою людиною. Вирішальне значення має не те, що трапляється з вами, а ваша реакція на те, що відбувається. Ваше ставлення не повинно ґрунтуватися на:

  • Обставинах, бо ви не завжди здатні контролювати те, що відбувається з вами, але несете повну відповідальність за свою реакцію на те, що трапилося.
  • Дитячих спогадах: минуле минуло, і ви не можете змінити його. Але ви не повинні дозволяти йому керувати справжнім.
  • Обмеженнях, вони є у всіх: недолік здібностей, низький дохід, обмежені можливості чи не найпривабливіша зовнішність. Ми маємо навчитися жити з цими недоліками. Бо наші обмеження мають бути мотивом до вдосконалення, а чи не причиною відмовитися від розвитку.
  • Рішеннях інших людей: ніхто, крім вас, не несе відповідальності за ваші сьогоднішні рішення. Можливо, в минулому люди спричинили вам зло, але ви можете подолати біль та образу — і жити далі.

Істина полягає в тому, що навіть у найсприятливіших обставинах людина може знайти привід для того, щоб негативно ставитися до життя. І навпаки — навіть у неприємній ситуації ви можете зберігати позитивне ставлення до життя.

Ваше минуле і сьогодення впливають на ваше життя сьогодні, але тільки ви несете відповідальність за те, ким станете в майбутньому. Ваше нинішнє ставлення до життя визначає те, ким ви завтра будете.

І тому одне з найбільших відкриттів, які ви можете зробити в житті, полягає в тому, що ви здатні змінитися. Незалежно від того, ким ви були вчора, як негативно ставилися до життя в минулому, сьогодні ви можете змінити своє ставлення до більш позитивного. І це вплине на ваші можливості і все ваше подальше життя.

Як ваше ставлення визначає ваше просування до успіху? Ось прилад. Кілька років тому в одній із шкіл Сан-Франциско було проведено наступний експеримент. Директор школи викликав трьох вчителів і сказав: «Ви найкращі педагоги в нашій школі, тому ми вирішили дати вам дев’яносто спеціально відібраних учнів, які мають найвищий коефіцієнт інтелекту. Ми хочемо, щоби ви займалися з ними протягом наступного року, а потім оцінимо результат».

Вчителі, учні та їхні батьки позитивно поставилися до цієї ідеї. Навчальний рік пройшов досить успішно, і до його закінчення показники успішності учнів, що брали участь в експерименті, перевищили середні показники в школах Сан-Франциско на 20-30 відсотків.

Наприкінці навчального року директор школи знову зібрав вчителів, які брали участь в експерименті, і сказав їм: «Я хочу зізнатися вам у тому, що ваші учні не були найздібнішими. Ми дали вам найпересічніших учнів».

Звичайно, вчителі зробили висновок, що тільки їх виняткова педагогічна обдарованість дозволила цим учням досягти таких високих результатів.

«Я мушу зізнатися, — сказав директор, — що і ви стали учасниками експерименту випадково. Не можу сказати, що ви найкращі вчителі нашої школи».

Але чому протягом усього року вчителі та учні досягали таких високих результатів? Відповідь криється в їхньому відношенні до процесу. Їхнє ставлення визначалося позитивними очікуваннями. Вчителі чекали на високі результати від учнів, а учні — високого рівня викладання від вчителів. Обидві сторони досягли успіху, бо вірили, що зможуть це зробити.

Ставлення до життя визначає ваше просування до успіху.

Ваші переконання визначають ставлення до життя, яке, у свою чергу, безпосередньо впливає на те, чого ви в ньому досягнете.

Якщо ви чекаєте лише гіршого, найімовірніше, ваші очікування виправдаються. Але якщо ваші очікування позитивні, ви зможете подолати навіть негативні обставини і рухатися далі.

Чим позитивніше ваше ставлення, тим частіше ви зможете досягти успіху. Це підтверджують результати дослідження, яке було проведене серед 500 найуспішніших компаній у США. Воно показало, що 94 відсотки всіх менеджерів вважали, що досягнутий успіх є наслідком їхнього ставлення до справи. Інші чинники, на думку, менш значущі. Це ще раз свідчить про те, що якщо ви хочете досягти успіху, ви повинні навчитися позитивно ставитися до життя.

Ваше ставлення впливає не тільки на те, чи досягнете ви успіху у навчанні, роботі. Воно також дуже впливає на будь-який аспект вашого життя, в тому числі і на здоров’я. Дослідження, яке проводилося в Англії серед пацієнток онкологічного відділення, які перенесли операцію з видалення молочної залози, показало, що сім із десяти жінок, які виявили позитивне ставлення до захворювання, продовжували жити і через десять років після операції. Але серед тих, хто ставився до свого діагнозу як до безнадійного, померли вісім із десяти. Дані останніх досліджень підтверджують цю тенденцію.

Якщо ви виявляєте позитивне ставлення до обставин, то зможете їх подолати та просунутися у житті — і жити довше і щасливіше.

Мати позитивне ставлення до життя. Що це означає? Можливо, ви чули знамениту фразу про те, що з двох людей, перед якими стоїть наполовину наповнена склянка, людина позитивно вважає, що склянка наполовину повна, а негативно мисляча вважає, що вона наполовину порожня. Але це не все. Бо позитивно мислячим людям також властиві певні риси.

  1. Віра у себе. Багато людей досягають успіху навіть у тих випадках, коли інші не вірять у них. Але дуже рідко людина здатна досягти успіху без віри у себе.

Якщо ви вірите в себе, то здатні самовдосконалюватись та розкрити свій потенціал.

Якщо людина не вірить у себе, то очікує найгіршого не лише від себе, а й від оточуючих. Якщо у вас занижена самооцінка, вся ваша увага буде спрямована лише на себе, вас завжди турбуватиме те, як ви виглядаєте в очах інших людей, бо боятиметеся зазнати невдачі. Але якщо ви вірите в себе, оцінюєте себе більш об’єктивно, то зможете самовдосконалюватися і розкрити свій потенціал. А це зовсім інша річ. На щастя, існує закон, який пояснює все, що відбувається у вашому житті. Все, що ви маєте, підкоряється цьому закону. Можливо, це найсильніший закон природи. Саме він може змінити решту законів природи. Саме від нього залежить, якого рівня успіху ви досягнете в житті, який дохід матимете. Це – закон віри!

Ви завжди отримуєте те, у що вірите!

А подумайте, у що насправді ви вірите?

  1. Ви вірите, що ви досягнете успіху в житті або будете животіти в злиднях?
  2. Ви вірите, що ви гідні кращого життя?

3.Чи вірите ви у свою найвищу мету на землі чи вірите, що на землі ми відбуваємо термін?

  1. Чи вірите ви у здоров’я чи хвороби?
  2. Чи вірите ви, що здатні змінити своє життя так, як захочете?

То ж дайте правдиву відповідь на ці питання собі. Постарайтеся відповісти, у що ви дійсно вірите, а не в те, у що ви думаєте, що ви вірите.

Закон віри такий потужний тому, що ви завжди чините згідно з вашими переконаннями і відповідно до того, у що ви вірите. Ваші переконання працюють подібно до фільтрів. Підсвідомість відхиляє інформацію, яка суперечить вашим переконанням, незалежно від того, чи вірні вони чи ні, чи засновані певні дані на фактах, чи вони просто вигадані.

Істина для вас та, в яку ви вірите. Для кожної людини вона своя. Ваші переконання та вірування формуються за допомогою досвіду. Зіткнувшись з різними ситуаціями, ви або зміцнюєте віру у щось або починаєте вірити у щось інше.

Подумайте, адже людина за природою добра, але чому в нашому суспільстві стільки несправедливості, чому люди вбивають один одного тощо? Все дуже просто — вони вірять, що роблять добре. Вбиваючи когось, вони вірять, що роблять добро для інших.

Ви можете звернути свою віру у благословення, а можете – у прокляття. Вибирати вам.

  1. Готовність бачити в інших їх найкращі сторони. Важко зустріти позитивно мислячу людину, яка не любила б людей і не намагалася бачити в них найкраще. У зв’язку з цим вам пропонується ефективний спосіб, який допоможе навчитися бачити в людях найкращі сторони. Назвемо його “максимальна оцінка людей”. Пояснимо, що мають на увазі.

Ми так чи інакше ставимося до кожної людини. І тільки від нас залежить, яким буде це відношення. Ми можемо вважати людину абсолютно нікчемною або абсолютно чудовою. Якщо ми прагнемо бачити в людях добрі сторони, замість помічати недоліки — ми «максимально оцінюємо людей».

Така оцінка є дуже важливою.

По-перше, зазвичай ми бачимо в інших те, що очікуємо побачити. Якщо ви постійно очікуєте від людей прояву їх позитивних рис і помічаєте їх найкращі якості, вам легше зберігати позитивне ставлення до них.

По-друге, зазвичай люди прагнуть виправдати наші очікування. Якщо ви ставитеся до них позитивно, вони схильні відповідати тим самим. Якщо ви очікуєте від них хороших результатів у роботі і виявляєте свою впевненість у їхніх силах, вони, як правило, досягають успіху.

А в тих поодиноких випадках, коли люди ставляться до вас негативно, вам не слід робити з цього особистої трагедії, оскільки ви доклали максимальних зусиль до того, щоб ваші стосунки були позитивними. Не дозволяйте прикрих винятків впливати на ваше ставлення до людей.

  1. Здатність бачити можливості скрізь. Давньогрецький філософ Плутарх писав: «Подібно до того, як бджола витягує мед з чебрецю, найжорсткішої та найсухішої з усіх рослин, розумна людина часто отримує користь із найнесприятливіших обставин». Якими б не були обставини, люди, які позитивно мислять, скрізь бачать можливості. Вони розуміють, нові можливості пов’язані не лише з успіхом чи соціальним становищем, а є результатом правильного ставлення до обставин. Можливості відкриваються тим, хто шукає їх.
  2. Орієнтованість на рішення. Крім того, позитивно налаштовані люди орієнтовані на пошук рішень, а не зациклюються на проблемі. Кожна людина здатна бачити проблеми. Для цього не потрібно особливих здібностей та зусиль.

Однак позитивно мислячі люди постійно орієнтовані на пошук рішень, і бачать в кожній проблемі привід для вдосконалення, а в кожній перешкоді можливість для розвитку.

  1. Готовність віддавати. Найбільше враження на людей справляє готовність ділитися з ними. Тому щедрі люди рідко мислять негативно. Серед позитивно налаштованих людей багато тих, хто охоче виявляє щедрість, оскільки допомога іншим — це найбільша радість у житті. Ці люди орієнтовані те що, щоб віддавати, а не брати. І чим більше вони віддають, тим більш позитивним стає їхнє ставлення до життя. Ділитись з іншими – це найбільша радість у житті.

Багато невдах неправильно розуміють цю думку. Їм здається, що щедрість можуть виявляти лише багаті люди. Але це не так. Є багато людей, які, маючи невисокі доходи, виявляють дивовижну щедрість. Втім, також зустрічаються люди, які скупі та недовірливі, хоча у них багато грошей, добрі сім’ї та чудова кар’єра. Доходи тут не мають вирішального значення. Важливо лише те, як ви розпоряджаєтеся тим, що маєте. А це залежить лише від вашого ставлення до життя.

  1. Наполегливість. Багато людей терплять негаразди в житті, тому що вірять в афоризм: «Якщо ви не досягли успіху в якійсь справі, спробуйте себе в чомусь іншому». Однак успіх рідко приходить до тих, хто дотримується цієї поради. Мрії здійснюються лише тому, що люди наполегливо прагнуть досягнення поставленої мети. Вони відмовляються упокорюватися з невдачами і ніколи не дозволяють собі опускати руки. Проблеми лише змушують їх докладати зусиль».

Ці якості – наполегливість, здатність долати розчарування та продовжувати діяти всупереч проблемам – є результатом позитивного ставлення до життя.

Якщо ви позитивно ставитеся до життя, вам легше виявляти завзятість та наполегливість. Якщо ви вірите в те, що успіх близький, зможете продовжувати рухатися до нього. Якщо ви вірите в те, що всі обставини складаються на вашу користь, то зможете подолати тимчасові труднощі в подорожі до своєї мрії. І навіть якщо справи йдуть зовсім погано, ви здатні виявляти завзятість, спираючись на позитивне ставлення, адже ви вірите, що допомога неодмінно прийде.

  1. Відповідальність за своє життя. Ще однією якістю позитивно налаштованої людини є готовність відповідати за своє життя. Невдахи уникають відповідальності.

Однак успішна людина розуміє, що позитивні зміни відбуваються лише в тому випадку, якщо вона бере на себе повну відповідальність за свої думки та вчинки. Якщо ви несете відповідальність за своє життя, то здатні об’єктивно поглянути на себе, оцінити свої сильні та слабкі сторони та почати змінюватися на краще.

То ж як покращити своє ставлення до життя? Ніщо не зможе зупинити людину, яка має позитивне ставлення до завдання, що стоїть перед нею. І ніщо не здатне допомогти людині, яка має негативне ставлення. Тому, якби вам запропонували поділитися з іншими лише однією якістю з численних переваг, властивих вам, варто вибрати своє позитивне ставлення до життя, яке найбільше допомагає в досягненні успіху.

Позитивне ставлення завжди було найсильнішою рисою людини. Ви також можете розвинути в собі цю якість. Американський мільярдер Ендрю Карнегі сказав: «Людина, яка здатна повністю розпоряджатися своєю свідомістю, може отримати все, що належить їй по праву».

Загалом, позитивне ставлення приносить лише позитивні плоди. Коли нам вдається сформувати в собі конструктивне, позитивне ставлення до світу, наші здібності починають діяти на повну силу, а це неминуче призводить до позитивних результатів. Позитивне ставлення до світу сприяє тому, що ви починаєте активно діяти і завдяки своєму позитивному відношенню ви виграєте у будь-якій ситуації. Підтвердимо це твердження наступними міркуваннями.

Почнемо з того, що потрібно ставитеся до кожної людини, з якою ви спілкуєтеся, як до найважливішої персони на землі. Чому? Справа в тому, що кожна людина хоче, щоб її поважали. Отже, якщо ваше ставлення до кожної людини буде дуже поважним, то у вас поступово почне вироблятися важлива звичка. Немає нічого важливішого для людей, ніж свідчення поваги до них — кожна людина хоче відчути себе важливою особистістю, хоче переконатися в тому, що її дізнаються, що її потребують, що її поважають. Люди готові віддати не лише свою любов і повагу, а й вступити в добрі відносини з тим, хто зможе задовольнити їхню потребу в цьому.

То ж якщо у вас є намір досягти цього, робіть по відношенню до інших людей саме так, як ви хотіли б, щоб вони чинили по відношенню до вас. Ставтеся до членів своєї сім’ї як до дуже шанованих людей, до найшанованіших людей у ​​світі. Щоранку виходите з дому з таким почуттям, ніби ви найщасливіша людина на землі. Якщо хтось «підрізав» вашу машину або був грубий з вами, не чиніть так, як вчинили вони. Такі руйнівні емоції, як заздрість та гнів, насправді ранять не так інших, як вас. Вони можуть зробити ваше життя нещасним. Вибачте всім тим, хто завдав вам біль у минулому.

В цілому, позитивне ставлення тісно пов’язане з успіхом у будь-якій галузі вашого життя. Люди, які нам подобаються найбільше, і з якими ми хочемо спілкуватися, – це ті люди, які зазвичай радісні та оптимістичні щодо своєї роботи та особистого життя. Ніхто не хоче мати справу з негативними, песимістичними людьми, які постійно скаржаться.

Втім, нас постійно закидають негативною інформацією з радіо, телебачення, газет та журналів та у нашому щоденному спілкуванні з іншими (засоби масової інформації перетворилися на зброю масового знищення). І може виявитися важким піднятися над усім цим потоком негативу, який захоплює нас, але абсолютно необхідно це зробити, якщо ви хочете підтримувати свій дух на висоті, а ваш розум – ясним і позитивним.

Загалом позитивне ставлення може бути визначене як конструктивне реагування на проблеми, критичні ситуації. Це зовсім не означає, що, хоч би що трапилося, ви завжди щасливі і веселі. Навпаки, наявність позитивного розумового ставлення вимагає, щоб ви мали справу та реагували на неминучі проблеми щоденного життя ефективніше, ніж посередня людина. Наголошуємо – неминучі. Проблеми ніколи не зникають. Невдачі та розчарування постійно осягають кожного з нас.

Єдине, над чим ви маєте контроль – це те, як ви реагуєте на ці події. Якщо ви реагуєте позитивно, конструктивно, ви зберігатимете своє звичне позитивне ставлення. Коли ваш розум буде здатний і ясний, ви станете творче налаштованим і готовим до всього. Більш ймовірно, що ви знайдете більше способів вирішення своїх проблем і продовжуватимете просуватися до досягнення своїх цілей.

Пройде зовсім небагато часу, і ви виявите, що ваше позитивне ставлення почне відкривати перед вами нові, несподівані можливості, хоча це може виглядати як так зване «везіння». Для вас це буде процес щасливих відкриттів, ви помітите, що встигаєте тепер набагато більше, ніж раніше, і вам потрібно на це набагато менше часу. Поступово ви почнете усвідомлювати, що потрапили нарешті на ту дорогу, яку шукали.

Запам’ятайте, що ваше позитивне ставлення вплине на те, яким буде ваше майбутнє. Це універсальний закон, який працює незалежно від того, чи є ваше ставлення деструктивним чи конструктивним. Цей закон полягає в тому, що ви переводите у фізичний план ті думки та відносини, які ви несете у своїй свідомості, незалежно від того, які вони. Думки про злидні втілюються в реальність так само швидко, як і думки про багатство. Ваше позитивне ставлення — це звичка думати позитивно, яка цим концентрує вашу свідомість на тому, чого ви хочете, а не на тому, чого ви не хочете. Саме про це пише Л. Н. Толстой: «Якщо життя тобі не представляється величезною радістю, то це тільки тому, що твій розум хибно налаштований».

Нагадаємо, що у будь-якій релігії, у фольклорі будь-якого народу присутня боротьба сил добра і зла, позитивних та негативних героїв, позитивного та негативного сприйняття дійсності. Власне, таким чином вирішувалося найважливіше для людства питання: як ставитися до реального життя? То чи сприймати його, як найвище благо, як безцінний дар, ставитись до всього, що відбувається з вдячністю чи не приймати її, вважати злом, покаранням, посланим людині?

Кажуть, що рай та пекло існують на землі, і кожен із нас сам обирає, у якому світі йому жити.

Ті, хто з усього, що відбувається навколо, обирають лише негативне – все життя в пеклі, а ті, які обирають позитивне – живуть у раю.

Всесвітньо відомий американський психолог Роберт Ентоні, розкриваючи секрет щасливого та плідного життя, підкреслює найголовніше в ньому: «Щоразу, посилаючи у зовнішній світ негативну думку (ніби вимикаючи електричний струм), ви автоматично зменшуєте магнетизм вашого тіла та розуму. Думаючи про хворобу, ненависть, образу і прикрощі, ви від’єднуєтеся від джерела вашої творчої енергії. Чим частіше це трапляється, тим сильніше ви виснажує свою психічну енергію, поки не вмирає, як електричний струм в акумуляторі. На щастя, ви можете перезарядити акумулятор, використовуючи позитивні слова і думки. Запам’ятайте: позитивне  творить, а негативне руйнує».

 

Зберігаючи позитивне ставлення до життя, можна бути щасливим навіть у найнесприятливіших умовах (Далай-Лама)

Перегляди:335
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Допомога ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”