Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

Не бійтеся того, що ваше життя має закінчитися, бійтеся того, що воно так і не почнеться.

Джон Ньюмен

Практикум гарного дня

Те, що у вас є – це дар, а не обов’язок. І, будь ласка, перестаньте плутати.

Те, що у вас є сьогодні, дано вам авансом, а не на сплату боргу. Вам взагалі ніхто нічого не винен. Тим паче Всевишній. Але ця проста, здавалося б, думка, згубила багато у кого життя. Звідси й стільки нещасних довкола. Тому слід остаточно і безповоротно виключити зі свого лексикону спочатку слово – «повинен», а потім і людей, які це слово люблять і невтомно вживають.

Вам ніхто нічого не винен, ні країна, ні батьки, ні друзі, ні природа, ні Всевишній. Все, що ви маєте сьогодні – плід вашого вчора та аванс за ваше завтра. Якщо хтось має більше, або менше, то слід зробити простий висновок, що його вчора і завтра відрізняються від вашого.

Але люди сьогодні дуже зосереджені на тому, що у них не так, і їм від цього погано, вони нещасні. Однак, причина нещастя багатьох людей сьогодні, це різниця в порівнянні свого життя з життям іншої людини, яка живе (як ви вважаєте) краще за вас.

Втім, іронія в тому, що ніхто не живе краще за вас. Так чи інакше всі живуть у рівних умовах, в тих, які вони для себе створили, в тих, які їм підходять: так, комусь підходить жити в будинку, що розвалюється, тримаючи курей і свиней, а комусь, елітна квартира. Різниця не в грошах, можливостях та інших зовнішніх атрибутах, різниця у відношенні до себе та намірах на своє життя.

Всім дано порівну, навіть якщо ви вважаєте, що це не так. Проте часто можна чути фразу «на роботі завал, начальник дістав, день поганий». І чим частіше це чується, тим більше хочеться сказати такій людині«Тобто ти сьогодні прокинувся, в теплій квартирі, став на свої дві ноги, прийняв душ із чистої води, маючи можливість регулювати температуру на власний розсуд, почистив зуби пастою та щіткою (які ти сам вибрав для себе), поснідав їжею, яку дістав з холодильника, а не сидів у засідці на кабана, або ж не шукав курячі схованки з яйцями, не вирощував злакові культури на хліб, ти просто дістав усе це із чарівної шафи, яка підтримує особливу температуру, щоб твоя їжа не пропадала за добу.

Крім того, ти поїв за столом, ймовірно ще й розглядаючи химерні картинки на екрані телефону, ноутбука, телевізора, потім одягнув свій! власний! гарний! чистий! одяг та поїхав!! не на конях!! на роботу, яка тобі подобається, якщо ти вибрав її з усього різноманіття, удосконалювався в різних сферах, зміцнюючи свою навичку, прямим чи непрямим чином допомагаючи світові, потім ще кілька разів перекусив, і вирушив додому, як і раніше, на своїх двох ногах!!!»

Однак нагадаємо вам – є на світі люди, які ніколи в житті не бачили своїх батьків і ніколи не відчували родинного тепла та турботи. А ви зателефонували чи зустрічалися з друзями (з людьми, яким ви подобаєтеся з усіма своїми дивностями, у всіх життєвих ситуаціях, з людьми, які ваші тривоги та смутки зможуть розділити і з палаючого будинку допоможуть винести найцінніше), приїхали додому, де вас можливо навіть чекають з гарячою вечерею! Потім ви знову приймаєте душ і лягаєте у м’яку постільку, обіймаючи кохану людину, так само живу, здорову, з усіма частинами тіла, адекватну, яка любить вас.

Як ви взагалі можете говорити, що ваш день поганий? Ми чомусь думаємо, що станемо щасливими, коли що… Ну, як мінімум, коли накопичимо на це грошей.

Але ж наше життя настільки скороминуще, а «завтра» саме  нестабільне, що в нас є. Ми примудряємося витрачати дорогоцінні хвилини на образи, сварки, слова, що ранять серце, гордість. Ми забуваємо сказати одне одному, що любимо. Просто сказати. Прокинутися вранці та подякувати життю за те, що біда обійшла нас стороною.

То ж думайте про те, як багато у вас є, це завжди надаватиме вам сил. Звичайно, труднощі трапляються, але трапляються вони саме для того, щоб ми стали щасливішими.

Уявіть, що ви приходите додому, даруєте коханій людині те, що вона хотіла: квіти, якщо це жінка, Квиток на футбол, який вона так хотіла, якщо це чоловік, а кохана людина бере це, навіть не посміхнувшись, мовляв, подаруй ЩОСЬ – тоді і подякую. Але ви не побачите незабаром ні ЩОСЬ, ні цю людину.

Тому знайдіть час у своєму супер насиченому графіку, щоб подякувати Всевишньому за все прекрасне, що він вам дав. Очевидно, справ у НЬОГО більше, та й людей на світі, але про вас він ніколи не забував, щедро обдаровуючи вас усім, що ви бажаєте!

Будьте гідними світу, в якому живете і нехай щастя ніколи не покидає вас! І, неодмінно, говоріть коханим про кохання!

Запам’ятайте, все вже залежить від нас самих. Цікаво яким чином? Давайте для цього проведемо експеримент і спробуємо протягом одного дня відстежити всі ситуації, на яких насамперед зосереджується наша увага. На жаль, більшість із вас переконається, що основна увага фокусується на невдачах. Посковзнувся на вулиці — погано, почув грубе слово в транспорті — погано, спіймав похмурий погляд начальства — катастрофа. Яке тут життя, який день, коли довкола суцільні негаразди! А якщо немає гарного настрою, нічого гарного у нас не вийде.

То, може, треба змінити підхід до того, що відбувається? Звичайно! Згадаймо Марка Аврелія: «Які ваші думки таке і ваше життя».

Дійсно, щасливі переживання не примножаться без наших зусиль, і тому фіксуйте радісні моменти, «заряджайтеся» від них, вчіться відтворювати їх самостійно.

Що? Ви кажете, що приємних ситуацій та подій у житті не надто вже й багато. Вам не вистачає радісних моментів? Але як це так?

Радісні моменти оточують вас, як мошкара у весняному лісі!

Вийдіть з дому і, зробивши невелике зусилля, спробуйте розглянути серед «сіренького та чорненького» райдужне багатобарвство.

Якщо ви його не бачите, це не означає, що його нема. Просто така думка потребує негайного лікування (зміни на іншу – позитивну)..

Ось, наприклад, грають у пісочниці діти. Спостерігайте за ними, спробуйте згадати себе в такому віці. Хіба вони не милі?

На дереві щебечуть птахи – прислухайтеся до них. На Сході багато хто вірить, що пташина мова — це мова ангелів, що лікує найстрашніші хвороби.

Розпускається перше листя – придивіться до ніжних новонароджених зелених листочків, притуліться вухом до стовбура дерева, прислухайтеся до його внутрішнього дихання, спробуйте відчути енергію, що виходить від деревини.

Звертайте більше уваги на позитив, шукайте його завжди та скрізь. Нехай це стане Вашою звичкою, яка дозволить Вам бути радісним та щасливим щодня.

Починайте її формувати на початку кожного дня. Адже найважливішим є наш настрій, оскільки вранці відбувається налаштування організму та душі на наступний день. Як ви себе налаштуєте, таким буде і весь день!

І так, починаємо налаштовуватись! Як? Дуже просто …

  • Ваш будильник повинен дзвонити м’яко та ніжно. Пам’ятайте, що різкий дзвінок будильника – це стресовий фактор, вплив якого на наш настрій такий самий, як і незначного за напругою удару електрострумом. І той, і інший – стрес-фактори, які викликають страх та напругу. Чи варто починати свій день із таких неприємних емоцій? Звичайно ні.
  • Встаньте трохи раніше за звичай, щоб вранці не потрібно було відразу починати поспішати. Обмеження в часі, які відчуває людина, що поспішає – це теж стрес. Якщо ваш ранок почнеться з занепокоєння, нервозність і дратівливість будуть забезпечені вам на весь день.
  • Не вставайте відразу і ривком! Поставте будильник на кілька хвилин раніше, ніж потрібно, щоб вранці не поспішати. Розплющте очі і потягніться! Подивіться на небо, відчуйте початок нового дня – як початок нового життя.
  • Подумайте про приємне! Привчіть себе до того, що кожного ранку ви починаєте свій день з думки про щось приємне. Тож, потягнувшись, запитайте себе: «Що хорошого буде для мене цього дня»?
  • Зробіть кілька фізичних вправ, щоб зарядитися енергією. Зроблена вранці гімнастика дозволяє відчути «м’язову радість».
  • Ідіть у ванну та приймайте душ, який посилить ваше почуття початку та свіжості.
  • Подивіться на себе в дзеркало: очі випромінюються енергією, шкіра – свіжістю. Можна причесатися і попрямувати до кухні.
  • Сніданок має бути легким та складатися з улюблених продуктів.
  • Одягніть яскравий, радісний та зручний одяг.
  • І … не поспішаючи, одягніться і спокійно виходьте з дому.
  • Керуйтеся головним принципом: РУХ це ЖИТТЯ!

Голодний? Втамуй голод.

Холодно? Зігрійся.

Дує? Пересядь.

Боляче? Не терпи.

Кохаєш? Скажи.

Не любиш? Скажи тим паче.

Погано? Зроби, щоби було краще.

Добре? Відчуй це. Просто зроби паузу та отримай задоволення.

Роблять боляче? Зверни їхню увагу на це.

Не чують? Спробуй ще.

Доброго та радісного Вам дня щодня!

Перегляди:12
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Дрони для ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”