Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

Сталося так, що звернувся до мене товариш, який воює дронарем на Харківщині у складі 77 аеромобільної бригади ДШВ. Потрібно допомогти Мавіками. Звісно, наша логістика працює, але малі дрони річ витратна (не знаєш скільки їх втратиш за день чи за тиждень), а це справді очі і, відповідно, безпека наших хлопців та успішне виконання бойових операцій. Та й з фахової точки зору потрібно було розібратися, які на сьогодні умови роботи для волонтерів, як офіційно людям реєструватися, щоб мати змогу допомогти рідним, близьким та знайомим на нулі і водночас не засмучувати податкову службу.

Виявилося, що це справді не складно (складніше, вочевидь, буде зібрати потрібні кошти), але практика оформлення волонтерства за новими правилами ще слабка, тому до кінця року можемо чекати змін і сподіватимемося – що на краще.

Тож якщо Ви – приватна особа і хочете допомогти нашим бійцям, а для цього треба зібрати кошти, то найперше йдете у банк відкривати окремий картковий рахунок, на який будуть надходити виключно кошти для вашої волонтерської діяльності. Там берете довідку про відкриття рахунку для податкової (можна і просто записати реквізити, але з довідкою буде простіше) і йдете в податкову писати заяву про включення Вас до реєстру волонтерів. Довідка робиться швидко, найімовірніше, що Вам її видадуть на ранок наступного дня. Тепер Ваш волонтерський рахунок контролює податкова і Ви можете сміливо збирати кошти, не турбуючись про те, що їх захочуть оподаткувати. Подаючи річну декларацію про доходи, отримані на рахунок суми вписуєте в графу «неоподатковуваний дохід» (якщо до кінця року кимось не буде передбачено інше)).

Потім, долучаєте до двох отриманих від податківців документів (лист про ваше включення в Реєстр та Додаток до нього, де вказано реквізити відкритого рахунку та заявлені Вами в заяві напрямки волонтерської діяльності) лист на Ваше ім’я однієї з військових частин з якими збираєтеся працювати, де будуть вказані певні їхні потреби або ж акт прийому-передачі такій в/ч вже придбаного на волонтерській основі майна, оголошуєте початок збору коштів на визначені з військовою частиною потреби і повертаєтеся до банку або зв’язуєтеся з його представниками он-лайн (у чаті), щоб на підставі наявних у Вас документів та відкритого оголошення про збір коштів (власне реальний початок Вашої офіційної волонтерської діяльності) банк оформив заявку на надання Вам «статусу волонтера», який уможливить надходження на Ваш волонтерський рахунок коштів без стандартних для звичайних рахунків обмежень. На обробку заявки відводиться 5-7 днів.

Отже, можемо працювати)

 

Зауваження 1:

Перед тим, як іти в податкову, ознайомтесь з зазначеними в заяві категоріями осіб на користь яких збираєтесь надавати допомогу. На 2024 рік – це 7 категорій. Опис досить широкий і на місці можливо буде важко зорієнтуватися, тому прогляньте його наперед:

Категорії фізичних осіб, на користь яких надається благодійна допомога:

  1. Учасники бойових дій – військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, поліцейські та працівники Національної поліції України, які захищають (захищали) незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, беруть (брали) безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів; працівники підприємств, установ, організацій, які залучаються (залучалися) та беруть (брали) безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення, у забезпеченні здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, у порядку, встановленому законодавством, або члени сімей таких учасників бойових дій, які під час участі в антитерористичній операції, участі в забезпеченні її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період забезпеченні здійснення заходів, зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров’я, загинули, померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих під час участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, чи визнані безвісно відсутніми в установленому порядку (абзац другий підпункту “а” підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 розділу IV Кодексу).
  2. Учасники масових акцій громадського протесту в Україні, які зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров’я під час участі в цих акціях у період з 21 листопада 2013 року по 28 лютого 2014 року, а також 02 травня 2014 року в місті Одесі, або члени сімей таких учасників, які загинули чи померли внаслідок отриманих у цей період поранень, контузії чи іншого ушкодження здоров’я або визнані безвісно відсутніми в установленому порядку (абзац третій підпункту “а” підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 розділу IV Кодексу).
  3. Фізичні особи, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводиться (проводилася) антитерористична операція, та/або вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням антитерористичної операції в таких населених пунктах (абзац четвертий підпункту “а” підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 розділу IV Кодексу).
  4. Фізичні особи, які мешкали на території Автономної Республіки Крим та вимушено покинули місце проживання у зв’язку з тимчасовою окупацією території України, визначеної Законом України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” (абзац п’ятий підпункту “а” підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 розділу IV Кодексу).
  5. Учасники бойових дій – військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, добровольчих формувань територіальних громад, оліцейські та працівники Національної поліції України, у тому числі ті, які зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров’я, загинули, померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, які захищають (захищали) незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, беруть (брали) безпосередню участь у відсічі збройної агресії та забезпеченні національної безпеки, усуненні загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності у період дії воєнного, надзвичайного стану в Україні, перебуваючи безпосередньо в районах здійснення зазначених заходів, або члени сімей таких учасників бойових дій (абзац другий підпункту “в” підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 розділу IV Кодексу)
  6. Працівники підприємств, установ, організацій, сил цивільного захисту, які залучаються (залучалися) та беруть (брали) безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, перебуваючи безпосередньо в районах проведення бойових дій та у період здійснення бойових дій, у порядку, встановленому законодавством, або на користь членів їхніх сімей (абзац третій підпункту “в” підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 розділу IV Кодексу).
  7. Фізичні особи, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, у яких проводяться (проводилися) бойові дії, та/або які вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням бойових дій у таких населених пунктах (абзац четвертий підпункту “в” підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 розділу IV Кодексу).

Зауваження 2:

Військові частини (а це рівень батальйону і вище) не надто люблять писати офіційні прохання волонтерам та прикрашати їх печатками, бо по-перше, на це у них є система МО України та сили логістики, які й мають цим займатися,  а по друге, не надто весело прямим текстом писати, що в частині чогось бракує, особливо, коли вона вже знаходиться в зоні підвищеного ризику, тобто в зоні бойових дій (тут витік будь-якої інформації не бажаний). Одна справа – прийняти, інша –просити. Можете підкинути автомобіль, шини, дрони, медикаменти – але ж це ваша ініціатива, яка може узгоджуватися часто-густо на рівні роти, в якій проходять службу близькі вам люди. Тому, якщо ви справді тільки починаєте, почніть з малого, щоб отримати хоч який акт прийому-передачі і «легалізуватися» в очах банку. Бо з їхньої точки зору ви можете взагалі не знати, як виглядають військові і де їх шукати.

Зауваження 3:

Для отримання «статусу волонтера» банк також вимагає анонсувати збір коштів «у соцмережах» (є надія, що цей термін включає і інші видимі способи поширення інформації – як то анонси у пресі, на телебаченні, на власних сайтах, на рекламних щитах і т.п.), а вже потім визначає чи дозволяти вам безперешкодно збирати кошти на визначений рахунок. А це означає, що у випадку непередбачуваних банківських примх ви можете втратити власну репутацію. Тож мужність, терплячість, витримка і сила переконання (в т.ч. самопереконання) вам знадобляться.

 

Що ж, коли вже взялися, будемо діяти… і не забувати про те, що тим, кого ми збираємося підтримувати, зазвичай, набагато важче.

 

А хлопцям в зоні бойових дій тим часом потрібні дрони.

Якщо готові приєднатися до збору коштів, номер картки ПриватБанку:

4149 4990 7671 9978

 

 

Перегляди:732
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Допомога ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”