Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно -політичних відносин.  

У рамках діалогу за сприяння Євросоюзу Сербія погодилася скасувати в’їзні/виїзні документи для власників косовських посвідчень особи, а Косово погодилося не запроваджувати їх для власників сербських посвідчень особи.

Отже, в рамках багаторічного конфлікту між  Косово і Сербією  це фактично їх перша міжсуб’єктна угода. І не дивлячись на те, що сплячі виклики ще залишаються, ми спостерігаємо за тим, як Захід методично заліковує всі кровоточиві місця на планеті, які в свій час “замінувала” “росія”.

Успішність угоди засвідчує несподівана заява  ще вчора проросійського Президента Сербії Олександера Вучича обійтись без російських енергоресурсів. В своїй заяві Вучич підкреслює, що готовий брати нафту скрізь: в Іраку чи Венесуелі, Індонезії чи навіть в Африці, але тільки не в “росії”.

 

Також ми можемо стверджувати, що всі останні двомісячні намагання “росії” розхитати цей регіон не увінчалися успіхом, що вказує на ослабленість хватки кремлівських чекістів та на неспроможність “кремля” далі керувати хаосом в цьому регіоні.

Це однозначно виключно  індивідуальна перемога німецького Канцлера Олафа Шольца, оскільки по негласному розподілу обов’язків між країнами G7, за врегулювання ситуації навколо Сербії та Косово відповідає саме Німеччина.

Тож, на фоні особистого піднесення від своєї перемоги  Канцлер Німеччини виступаючи у Празі демонстративно і впевнено заявив про свій подальший намір вести за собою Європу та направляти свою зовнішню політику на її захист. Більш того, в своїй промові Олаф Шольц фактично поставив собі “геркулесове завдання” яке полягає не тільки у захисті Європи від амбіцій російського диктатора, а звільнення її від усіх економічних залежностей, у тому числі від “китаю”, та розширення, оновлення  і зміцнення ЄC як ціннісного та економічного простору, що включає країни Сходу і Україну включно.

Кредо Шольца : “Хто, якщо не Європа, і коли, якщо не зараз, коли обіцянка світу “ніколи більше не воювати” перебуває під ударом “путіна” та демократія, верховенство закону та свобода мають бути захищені від Праги до Парижа, від Киева до Мадриду.

 

Таким чином, під знаком російської війни в Україні Олаф Шольц сьогодні все більше перетворюється на політика, який робить війну – чи, скоріше, захист від військової загрози – частиною своїх думок та дій.

 

Однозначно, що це як ніколи вигідно для України, оскільки Шольц більш ніж недвозначно каже про те, що саме українська ментальність ляже в основу концепції оновленої Європи.

 

В той же час, ми маємо застереження, що в подальшому ця заява приведе до певного конфлікту з Францією. А конфлікт буде полягати в тому, що з подібною промовою: “вести за собою Європу” у 2017 році вже виступав Еманнуель Макрон. Але внутрішня політична ситуація не дозволяє сьогодні Президенту Франції “розправити плечі”, в тому числі через українців та католицької церкви, які масово критикували та оббріхували Макрона в період березень – червень, чим підірвали його рейтинг до рівня, коли вперше Президент Франції залишився без парламентської більшості. Де в першому випадку через невігластво, а у другому через цілеспрямовані акції з підриву французької державності.

На додачу до цього, згідно розподілу обов’язків між країнами  G7, Франція відповідає за врегулювання ситуації навколо Туреччини та Греції, де ситуація досі не врегульована і тримається лише на авторитеті США.

Таким чином, Німеччина обходить Францію і для того щоб не втратити свій шанс стати політичним лідером Європи все більше і більше буде заохочувати тих, хто цей шанс їй надав, а це – Збройні Сили України.

 

ІІ. Що стосується дій країн – союзників.

Саме тому, міністри оборони країн ЄС 30 серпня підтримали створення навчальної місії з підготовки українських військових. На тлі зазначеного, Сполучені Штати оцінили, що Україна має “хороші шанси” повернути всі свої території, які “росія” захопила під час свого широкомасштабного вторгнення.

Д овідково. В Білому Домі заявили, що вже передали Україні необхідну

зброю для деокупації півдня – CNN.

В той й же час, задля укріплення військово -політичних позицій демократії в Індо-Тихоокеанському регіоні Білий Дім запросив Конгрес США схвалити продаж Тайваню чергової партії зброї на суму $1,1 млрд., включаючи 60 протикорабельних ракет і 100 ракет класу “повітря-повітря”.

При цьому , важливо зазначити, що на цей раз “пекін” просто прийняв цей факт, без погроз та вереску, як це було ще місяць тому. Більш того, щоб перевірити теперішню китайську військово-політичну чутливість до болю, тайванські військові, звичайно в узгодженні з Пентагоном, вперше застосували зброю проти спеціального китайського розвідувального дрону. І “пекін” теж це прийняв як факт.

 

ІІІ. Що стосується дій країн – супротивників.

В своїх попередніх інформаційних матеріалах ми зазначали про те, що передача Іраном “росії” безпілотних апаратів є нічим не іншим як елементом військової відповіді США після нанесення ними авіаудару по іранським терористичним угрупуванням на сході Сирії, в період коли Тегеран намагався виторговувати собі більше прав з “ядерної угоди”. Тож, оскільки підписання “ядерної угоди” вже на завершальній стадії, “росія” знову залишається на узбіччі.

Саме тому, передані “росії” іранські БПЛА виявилися зовсім непридатними до використання їх проти України. Про що підтверджують опубліковані дані американської розвідки у “Washington Post”.

Отже  “росія” вперто продовжує не приймати той факт, що її як маріонетку використовують майже всі світові диктатори. Починалось все з “китаю”, але з такими темпами “росією” невдовзі будуть помикати африканські вожді.

Підтвердженням зазначеного, є опублікована  Канцлером Німеччини пропозиція від “китаю” продати надлишки свого газу Європі, щоб її країни наповнили свої газосховища в рамках підготовки до зими.

Цілком однозначно, що  після свого рішення звільнити Європу від енергетичної залежності, Олаф Шольц зробить все необхідне, щоб китайський газ в Європу не зайшов. Водночас сам факт такого перебігу подій показує наскільки низький стан “росії”, коли її основний союзник, користуючись слабкістю, намагається зайняти ще вчорашнє її законне місце на енергетичному ринку.

 

ІV. Внутрішні суспільно-політичні події.

Тим часом, місія МАГАТЕ прибула до Києва напередодні запланованого візиту на окуповану “росією” Запорізьку АЕС.

Також, Верховна Рада проголосувала за низку законів, серед яких виділяємо два неоднозначних законопроєкти:

№7668-д, який повертає акцизи на паливо, що є так чи інакше негативним явищем під час війни саме для Збройних Сил України;

№7669 про бюджетні зміни, яким знову дозволяється витрачати державні гроші на будівництво доріг.

 

Висновки .

Збройні Сили України залишаються єдиним суб’єктом зовнішньої політики України. В той же час, продовжує мати місце твердження про те, що українці завжди вигравали на полі битви, але завжди програвали “в кабінетах”.

Перегляди:1,027
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Допомога ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”