Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

В світі починається період так званих політичних канікул. Для України – це посилений виклик. З одного боку, через це неминуче буде менше уваги до війни. З іншого, коли канікули закінчяться, настрої завершити якомога швидко цю війну серед західних виборців значно посилиться.

Отже, для України, цей період найефективніший для проведення внутрішніх політичних реформ. Таким чином, якщо ми за цей місяць якісно виконаємо більшу частину своїх “домашніх завдань” ми, по-перше, системно будемо потрапляти в західні новини з перемогами на політичному фронті. А по-друге, повернувшись, західні виборці побачили б Україну, яка не тільки на мілітарному фронті мужньо чинить опір ворогу, а й в інших частинах свого життя суттєво просунулася вперед попри війну.

Тим часом, ці так звані політичні канікули можуть стати під загрозою, оскільки за останніми даними Міжнародного енергетичного агентства сьогодні світ переживає першу в своїй сучасній історії глобальну енергетичну кризу. Тобто механізми для подолання цієї кризи наразі ще відсутні. І Європа знаходиться в епіцентрі цих потрясінь. При цьому, Агенство підкреслює, що найближчі місяці будуть критичними.

Якщо “росія” вирішить повністю припинити постачання газу до того, як Європа зможе досягти рівня своїх сховищ до 90%, ситуація буде ще більш серйозною та складною.

Це вимагатиме холоднокровного лідерства, ретельної координації та сильного ступеня солідарності. Отже європейські лідери повинні бути готові до такої можливості зараз, щоб уникнути потенційної шкоди, яка може виникнути в результаті неузгодженої та дестабілізуючої відповіді.

Також, сьогодні Європа повинна зробити все можливе, щоб зменшити ризик великого дефіциту газу та нормування, особливо протягом майбутньої зими, коли її найбільш уразливі громадяни найменше можуть дозволити собі обходитися без нього.

Отже, ця зима може стати історичним випробуванням європейської солідарності – яке вона не може дозволити собі провалити – з наслідками далеко за межами енергетичного сектору.

 

  1. II. Що стосується дій супротивника:

Тим часом, Китай раптом заявляє, що більше не буде пасивно спостерігати за ескалацією війни в Україні. По відношенню до України це негативна і одночасно позитивна заява, оскільки з одного боку так звана китайська пасивність це всього лише відсутність чіткої реакції з боку Пекіна на озброєння України. А з іншого боку це сигнал, що в “кремлі” настільки все погано, в тому числі із-за “HIMARS”, що вже й Пекін захвилювався за російського мародера.

Отже, в найближчому майбутньому Пекін більш чіткіше позначить себе в російсько-українському конфлікті. А вже зараз КНР почало вимагати від США не озброювати Тайвань.

В той же час, повертаючись до питання щодо “HIMARS”, слід зазначити, що “міністр агресії росії” шойгу” доручив своєму угрупованню “восток” знищити зброю великої дальності Збройних Сил України. Отже у “кремлі” дійсно розлютовані. Ще п’ять місяців тому “путін” розраховував взяти всю Україну за два тижні, а сьогодні вони всією своєю армадою ганяються за кількома “HIMARS” і “M270”, яких у сукупності у Збройних Силах України близько 15 штук, надаючи цьому такого великого значення.

В результаті чого виникає запитання: як ці люди можуть загрожувати НАТО, де тільки в США: 600 “HIMARS”; 1300 “M270”; 800 “F-35”; 180 “F-22”; 130 інших стратегічних бомбардувальників; 11 авіаносців; 80 есмінців; 66 атомних підводних човнів; тисячі ударних винищувачів; десятки спеціалізованих повітряних платформ; сотні ударних дронів; тисячі одних тільки ракет “Томагавк”.

Тим часом, поки “путін” з “шойгу” та військовим бюджетом ганяються за “HIMARS” аудиторська-консалтингова мережа “FinExpertiza” оприлюднила швидкість самоліквідації російського бізнесу яка виразилася у тисячу компаній на день.

Так, аудитори зазначили, що війна з Україною, санкції Заходу та стиснення платоспроможного попиту викликали важкий некроз у реальному секторі російської економіки, коли 120 тисяч комерційних підприємств закрилися в “росії” у період з березня по липень.

2 Отже “росія” в майбутньому буде тільки набирати оберти в питанні економічної самоліквідації, коли єдиним джерелом отримання прибутку залишиться мабуть тільки мародерство.

В рамках останнього варто зауважити, що Анкара вже другий день анонсує перемовини з “кремлем” на території Ірану щодо вкраденого “росією” українського зерна. Сам формат перемовин вже є не припустимим і не сприятливий для України: країна вбивця і мародер веде перемовини зі своїм партнером на дому у того хто мріє вбивати і ґвалтувати так само як “кремль”. Отже відсутність реакції з боку Києва на ці провокації – вірне рішення.

 

IІІ. Що стосується дій країн-союзників:

Тим часом, Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що ЄС більше не може дозволити собі застосовувати національне вето при ухваленні рішень про зовнішню та безпекову політику ЄС, якщо він хоче зберегти провідну роль у світовій політиці. Оскільки війна “росії” в Україні робить єдність у Європі ще більш нагальною і посилює необхідність покласти край “егоїстичному блокуванню” європейських рішень окремими державами-членами.

Це дуже прозорий натяк на Угорщину, яка постійно блокує роботу Євросоюзу. До речі, вже цього літа буде розглянуто питання, яке передбачає ухвалення рішень ЄС більшістю, а не одноголосно. Однозначно це дуже вигідно Україні.

Торкаючись теми Угорщини варто нагадати, що в попередніх інформаційних матеріалах ми зазначали, що прем’єр-міністр Орбан задля того щоб вгамувати протестні настрої через повернення в країну європейських грошей розпочав не популярні заходи з внутрішнього реформування державної системи країни. Тоді у підсумку ми припустили, що ймовірно Орбан робить вигляд і ніяких реформ проводити не буде. І ми не помилились, оскільки Орбан, схоже, вирішив шукати порятунок від економічних проблем традиційно в КНР та “росії”, або ж просто шантажує ЄС: “не дасте доступ до коштів фонду відновлення, піду за грошима до ворогів”.

 

ІV. Внутрішні суспільно-політичні події:

Тим часом в Україні Глава держави заявив, що усунув з посад генпрокурора та Голову СБ України за численні факти державної зради співробітників цих відомств. Ймовірно це є перші кроки внутрішнього політичного реформування України напередодні політичних канікул у світі, про важливість яких ми зазначали в першому розділі.

 

Висновок:

  1. Європа усвідомлює своє становище напередодні енергетичної катастрофи і починає активно себе убезпечувати.
  2. Російський диктатор явно в розпачі із-за американського озброєння і втрачає всі можливості створити умови для затяжної війни в Україні ВІЙСЬКОВИМ ШЛЯХОМ.
  3. Пекін висовуватиметься на допомогу “кремлю” для створення умов затяжної війни в Україні ПОЛІТИЧНИМ ШЛЯХОМ.

4. Центральна влада України входить в стадію гучних політичних скандалів.

Перегляди:1,173
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Допомога ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”