І. Щодо воєнно-політичних відносин.
Агресія “росії” та загроза ймовірної військової агресії від КНР суттєво змінили все, що оточує сучасне людство. Виграє той, хто вчасно зчитує виклик та завчасно до нього підготується.
В рамках зазначеного, головними подіями які так чи інакше будуть впливати на розвиток подій в Україні в найближчому майбутньому є:
проведення Білим Домом (20 липня) Національного саміту з питань кіберроботи та освіти. Такого роду заходи і такого рівня проводяться чине вперше в світі. При цьому варто зауважити, що один із основних викликів, з яким зараз зіткнувся світ – дефіцит саме спеціалістів у сфері кібербезпеки, коли відкритими залишаються близько 700 000 вакансій.
рішення Єгипту, який є одним із найбільших покупців російської пшениці, не допустити “росію” до чергових її державних закупівель. Таке рішення Єгипту засвідчує, що “кремлю” таки не вдалось повісити вину за світову продовольчу кризу на країни Заходу. Африканський Союз чітко зрозумів, що головний винуватець продовольчої кризи – “росія”;
продаж США Греції сучасного винищувача F-35, що є важливим елементом для здійснення тиску на Туреччину яка заграє з “москвою” та Тегераном.
Нагадаємо: США виключили Туреччину з програми F-35 кілька років тому за закупівлю в “росії” С-400. Тепер Ердоган намагається вмовити Білий Дім продати йому хоча б F-16. Поки безуспішно. І навряд чи шантаж йому допоможе.
заява Туреччини в будь-якому разі не продавати “Байратари” “росії”, що ймовірно можна розцінювати як демонстрацію з боку Анкари своєї адекватності та прийняття правил так званих червоних ліній, через які Туреччина не готова перейти навіть на фоні перемовин з двома вбивцями і терористами “путіна” та Раїсї (лідер Ірану).
Довідково. Український Уряд запропонував ратифікацію угоди з Туреччиною, що дозволить побудувати в Україні завод із виробництва та обслуговування “Байрактарів”. Відповідь з боку Анкари щодо цього наразі ще немає.
II. Що стосується дій супротивника:
Однією з головних тем російських пропагандистів в останні дні став візит “міністра агресії шойгу” на “передову” своїх окупаційних військ. Сучасні російські пропагандисти в кращих традиціях радянського союзу намагались зліпити з нього “отца на фронте”. Насправді, як і в радянській традиції, візит перших осіб на фронт є символом серйозної кризи в мотивації солдат. У випадку “шойгу” це навіть цілих дві кризи: мотивації солдат і самого “шойгу”.
Саме тому, “путін” і поїхав до Ірану. За моральною підтримкою та безпілотніками, оскільки “росія” зараз твердо програє Україні і мотивацією і “війну дронів”.
За повідомленнями Пентагону: “росія” вже двічі, 8 червня та 6 липня, оглядала в Ірані дрони типу “Shahed-191”. Іран, який є одним з лідерів у світі з виробництва дронів з високоточною зброєю, почне навчати російських солдатів використання безпілотників вже цього місяця. За попередніми даними “кремль” хоче придбати понад 500 апаратів.
Тут варто зазначити, що Іран час від часу міняється ролями з ослабленою війною в Україні “росією”: “продавець-покупець”. На думку аналітиків Пентагону Іран також може поповнити російські запаси ще й далекобійними ракетами, якими Тегеран два роки тому бив по американськими базам в Іраку.
В той же час, на офіційний запит Києва не продавати “росії” озброєння Іран відповідає: “Ми лише можемо пообіцяти, що не купуватимемо в “росії” ваше крадене зерно”.
Отже на даному етапі це теж є результат, який демонструє, що Іран вірно зрозумів наскільки зараз ослаблена “росія”.
IІІ. Що стосується дій країн-союзників:
В той же час, війна в Україні допомогла Європі і світу зробити свій найголовніший політичний підсумок, оскільки 30 років благоденства під покровом баз США та ПРО завели європейців в ілюзію, що це буде вічно.
2 Так, національне опитування у Німеччині щодо продовжування заходів з підтримки України, незважаючи на високі ціни на енергоносії показало несподівано високі як для Німеччини (маяк ЄС) результат – понад 70% підтримки.
На основі чого головний дипломат ЄС (ключове слово – дипломат) Жозеп Боррель закликав країни Євросоюзу надати Україні ще більше зброї. З такого розрахунку, щоб українці могли далі стримувати російську навалу вбивць і мародерів, а Європа в цей час змогла остаточно розірвати кремлівські енергетичні кайдани і прискорити перехід континенту до зеленої енергетики.
Отже, Європа між моральними цінностями та комфортом повільно, але неухильно схиляється до цінностей.
Тим часом, за попередньою інформацією Глава британського МЗС Ліз Трасс – жінка, яка за силою русофобії може зрівнятися лише з Борисом Джонсоном стала фаворитом у виборчих перегонах за посаду британського прем’єра.
Цілком очевидно, що для Європи і для України зокрема це дуже позитивний чинник.
Одночасно з цим у Конгресі США знову почали обговорювати питання щодо визнання “росії” – країною-терористом.
ІV. Внутрішні суспільно-політичні події:
США та ЄС звернули свою увагу на ключові політично-посадові перестановки в Україні заявляючи, що уважно стежать за ситуацією, особливо після заяви Володимира Зеленського, що його кадрові рішення базуються на звинуваченнях у державній зраді.
Тим часом, на тлі останньої комунікації Міністра оборони України з Главою Пентагону щодо ймовірного отримання Збройними Силами України ОТРК “ATACMS”, Верховна Рада України утворила тимчасову спеціальну комісію для контролю над використанням озброєння, наданого Україні міжнародними партнерами під час воєнного стану.
Також, окремо слід зазначити, що Глава Міноборони, виступаючи по відео зв’язку в американському аналітичному центрі “Атлантична рада”, запропонував західним партнерам тестувати їхнє озброєння на окупантах в Україні.
Висновок:
1. Європа і цивілізований світ явно усвідомили до якого стану привела їх політика толерантності з автократіями.
2. Країни-союзники вивчають вплив Пекіна та “кремля” на представників центральної влади в Україні, які поступово входять в турбулентність дискредитуючих сцен.