Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

За результатами аналізу останніх заяв і військово-політичних кроків перших осіб Китаю можна зробити попередній висновок, що черговий етап російської агресії проти України – “ракетний терор” не дав бажаного результату для агресорів. В результаті чого, “росія” почала стрімко втрачати важелі для розколу єдності Заходу та затягування конфлікту військовим шляхом, а Пекін вимушений ще більше особисто підставлятись під увагу США, щоб внести розкол вже політичним шляхом. Сьогоднішні “старо-нові” китайські наративи “про поганий США та хороший ЄС” – це чергове намагання грати в розкол між ЄС та США і ЄС та Україною.

Заголовок китайського державного таблоїду: Китай і ЄС могли б співпрацювати на тлі “недостойної ролі” США в загостренні світової продовольчої кризи.

Ключові тези: 1. Весь світ бореться з продовольчою кризою окрім США. 2. Китай не має жодного відношення до нинішніх глобальних порушень. 3. Нинішні проблеми викликані санкціями, які США запровадили проти “росії”. 4. Нинішній скрутний стан Європи, швидше за все, призведе до розколу та розбіжностей усередині ЄС.

Проте, на сьогоднішні пропагандистські витівки Китаю вже ніхто не звертає уваги, оскільки його роль у сучасній світовій кризі чітко позначена як – головний винуватець. Більш того, Китай про це знає і це його дратує.

Водночас, сьогодні все більше увага світу дивним чином була прикута до Сирії. Низка подій що відбуваються і вже відбулись детально нами вивчаються, проте чітких пояснень та прогнозів поки немає. Отже нас зацікавили наступні питання (чинники):

1. Зняття санкцій. Неочікувано ЄС зняв санкції з сирійської авіакомпанії “Cham Wings”, яка належить брату Башара Асада – Рамі Махлуфу.

Довідково. Санкції були накладені в грудні 2021 після того, як ЄС звинуватив її в доставці людей до Білорусі, щоб вони могли перетинати зовнішні кордони ЄС. (криза мігрантів, штучно створена “путіним” і “лукашенко”).

Санкції знято нібито через те, що компанія припинила діяльність, за яку вони були накладені. Про зняття оголосив головний дипломат ЄС Жозеп Борель.

2. Загострення суперечки між Ердоганом, Раїсі та “путіним” щодо півночі Сирії. Туреччина планує власну “спеціальну військову операцію” проти курдів на півночі Сирії. Це не влаштовує Іран та “росію”, які підтримують в Сирії режим Асада та хочуть, щоб під його контролем була як можлива більше частина країни. На тристоронній зустрічі в Тегерані це було одним з головних питань та, схоже, компроміс так і не був знайдений.

3. Операція Ердогана в Сирії не влаштовує і США, проте з інших причин. Будь-яке вторгнення ризикує порушити вже інтернаціоналізований конфлікт. Тим часом, угруповання “Демократичні сили Сирії”, яке підтримується Сполученими Штатами, попередило, що турецький напад завадить операціям проти “Ісламської держави” в цьому регіоні.

Отже Сирія і події, що з нею пов’язані несподівано почали проявлятись та впливати на перебіг подій та у стосунках між автократами.

Тим часом, в Британії почали розмірковувати: “а чи не погарячкували ми по відношенню до Бориса Джонсона”?

Так, члени Торі підписали петицію (понад 2000 підписів) із закликом додати прем’єр-міністра до бюлетеня для голосування. Правила Комітету 1922 року передбачають, що відставка лідера приймається в парламенті, і так було завжди. Але 2000 членів партії, що підписали петицію, вважають, що саме зараз час ці правила змінити та додати третю кандидатуру в бюлетень – Джонсона, щоб вони могли висловити свою позицію щодо того, чи не слід йому залишатися на посаді. Поки їх план виглядає малоймовірним. Але в останні місяці багато чого малоймовірного в світі вже сталося.

Подібна ситуація виглядає і в Італії, де Маріо Драгі ймовірно переймаючи досвід Бориса Джонсона фактично перейшов у політичний наступ проти своїх політичних опонентів.

Так, Драгі заявив, що не може ігнорувати публічні заклики залишитися на посаді, але єдиний шлях уперед — це відновити розколотий уряд національної єдності.

Слова Маріо Драгі свідчать про те, що він готовий залишитися на своїй посаді, але лише якщо політичні партії Італії бажають підтримувати його та його політичний план, де в тому числі зазначається про надання Україні військово-економічної підтримки. При цьому, прем’єр-міністр жорстко розкритикував політичні партії, які, весь цей час працювали на підрив порядку денного італійського уряду, заявляючи про лояльність до коаліції.

Довідково. Італійці були пригнічені перспективою дострокових виборів. Опитування “Demos”, проведене після того, як Драгі подав у відставку, показало, що лише 27% хотіли б нових виборів, у порівнянні з 65%, які в буквальному сенсі вимагали, щоб Маріо Драгі залишився на посаді, аргументуючи це тим, що більше нікому захистити Італію від наслідків війни, що розгорнулась в Україні.

На фоні таких військово-політичних трансформацій, ще одна європейська країна почала рухатися до перегляду свого військового нейтралітету – Австрія.

Довідково. Після Другої світової війни Австрія запровадила політику постійного нейтралітету, яка забороняє їй приєднуватися до військових альянсів і здебільшого зосередила свої війська на захисті країни та гуманітарних ролях.

Так, на тлі посилення глобальної небезпеки Відень почав розширювати свою військову присутність і зв’язки із Заходом. 20 липня Австрія стала найновішим офіційним навчальним партнером Національної гвардії США (підписали спільну угоду).

Цитата Міністра оборони Австрії Клаудія Таннера: “Після 24 лютого усе змінилося. Австрія витрачала лише 0,74% свого ВВП на оборону, це близько 2,7 мільярда доларів. Але зараз цього катастрофічно замало, нам знадобиться більше ніж 1 відсоток.

На додачу до цього Угорщина раптово прийняло рішення дозволити транзит зброї до України через свою територію.

Отже все вищезазначене є не чим іншим як найяскравішим сигналом зміни військово-політичного вектора Європи з нейтрального положення в положення – “активні зусилля”.

Варто зазначити: Угорська громада в Україні постійно стає об’єктом політичної гри угорського уряду, приводом для українофобної риторики чи політики Віктора Орбана. Після повномасштабного вторгнення “росії” в українців слово “угорці” викликає все більше роздратування.

 

ІІ. Що стосується дій країн-союзників:

На тлі тристороннього саміту “путіна”, Раїсі та Ердогана у Тегерані CША вкотре позначити свої позиції:

щодо ядерної угоди з Іраном: якщо Іран дасть зрозуміти, що він не має наміру цього робити, і угода, яка лежить на столі, буде скасована, ми підемо іншим шляхом, який вже був обговорено з Ізраїлем”.

Слід зазначити: Серед останніх нам відомих повідомлень, що стосувались питання обговорення “ядерної угоди” було прохання Ізраїлю до Вашингтону розпочати військову операцію на території Ірану. США при цьому зазначили, що поки є дипломатичні шляхи, військових операцій проводити не будуть.

Вашингтон запевнив іранську сторону, що чітко зрозумів сучасну політику Тегерану щодо затягування підписання угоди і “підливання масла” у вогонь російської війни проти України.

Важливо: Вашингтон попередив Тегеран про жорсткі наслідки в разі продажу “кремлю” безпілотних ударно-розвідувальних апаратів та ракет.

щодо присутності на саміті в Ірані – країни НАТО: країни в усьому світі зацікавлені в тому, щоб Іран не зміг отримати ядерну зброю і Туреччина одна серед них”.

Тим часом, на тлі повідомлення Пентагону що США поставлять Україні ще 4 РСЗВ “HIMARS” розпочалась вже четверта міжнародна зустріч у форматі “Рамштайн” з питань військової підтримки України.

Довідково. Бойові дії в Україні перебувають на фінальній стадії, – міністр оборони США Ллойд Остін. Понад 30 країн погодились надати військову підтримку Україні і продовжать це робити.

 

ІII. Що стосується дій супротивника:

Одіозний візит “путіна” до Ірану та зустріч з Ердоганом фактично виявилася фальшивою “грою в дружбу” між країнами, які насправді не надто дружні саме через Сирію, вже потім через нафтову конкуренцію. А значить це свідчить про глибину репутаційного дна, в якому опинились ці два терористи “путін”, і Ібрагім Раїсі.

В той же час, за повідомленнями “Washington Post” “путін” отримав свою тверду моральну підтримку своєї війни в Україні від лідера Ірану.

Щодо БПЛА, то у “кремлі” заявили, що “путін” не обговорював із Іраном питання постачання іранських безпілотників. Отже, можливо це означає, що іранці, побачивши жорстку реакцію США, а також ймовірне налагодження комунікацій з Сирією (про що ми зазначали в першому розділі), вирішили (можливо поки) не продавати “росії” свої безпілотники.

Окремо зазначаємо: “кремль” і його пропагандистська машина всіма можливими методами намагаються покращити МПС своїх окупаційних військ і відповідно свого електорату. Адже питання надання іранських БПЛА навіть зробило певний поштовх відновити кампанію з підготовки добровольців на війну в Україну та породили надії вцілити по “HIMARS”.

Але в будь-якому разі “питання іранських безпілотників” наразі загальмувалось.

 

ІV. Внутрішні суспільно-політичні події:

“Занепокоєння щодо державної корупції” в Україні стало головним наративом світових ЗМІ, оскільки звільнення вищих посадових осіб Президентом України пролило певне незручне світло на Адміністрацію Джо Байдена, яка продовжує надавати десятки мільярдів доларів військової, економічної та прямої фінансової допомоги Україні.

Назва статті “POLITICO”: “Безладна внутрішня політика України піднімає голову, коли Зеленський звільняє високопосадовців”.

Звільнення Володимиром Зеленським головного прокурора, керівника розвідки та інших високопосадовців підняло ці занепокоєння також і з боку Конгресу США, який почав дорікати Джо Байдену за його підтримку Президента України.

Втім, Білий Дім поспішив сказати, що Володимир Зеленський цілком має право призначати на керівні посади кого завгодно, включно з генеральним прокурором, і усунути будь-кого, хто, на його думку, співпрацює з “росією”.

Варто зазначити: Під час перебування першої леді України на території США американські журналісти вимагали від Білого Дому організувати інтерв’ю з нею. Білий Дім не дозволив цьому відбутись, оскільки передбачав наслідки некоректних запитань до першої леді України. Весь негатив і удар на себе прийняв Ентоні Блінкен, який фактично виступив адвокатом Володимира Зеленського.

Водночас на питання, чому в Україні досі не призначили антикорупційного прокурора Білий Дім не зміг відповісти.

В той же час, в рамках боротьби з проросійським лобі (настроєм) в Україні, є показове як для нашої держави рішення Президента Латвії Егілса Левітса позбавляти громадянства за підтримку воєнної і політичної агресії росіян в Україні.

Цитата: “Нейтральна позиція у цій ситуації неможлива. Такі люди –претенденти на внесення до списків осіб, яких можуть позбавити латвійське громадянство.

Тим часом, Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний провів телефонну розмову з Верховним головнокомандувачем Обʼєднаних збройних сил НАТО в Європі та командувачем ЗС США в Європі генералом Крістофером під час якої наголосив, що Європа переживає складні часи, але саме зараз пишеться її історія.

 

Висновок:

1. Фіксуємо перші позитивні ознаки впливу США після їх входження на Ближній Схід та взяття в свої руки “штурвал керування”.

2. Цивілізований світ все більше і більше зміцнюється в своєму бажанні відстояти демократії.

3. Для “росії” все в цьому світі стає “неоднозначно”, вся її брехня і маніпуляції повертаються їй в потрійній ступені.

4. Збройні Сили України залишаються єдиним суб’єктом української державності, яким довіряє не тільки українське суспільство але й весь цивілізований світ.

Перегляди:1,167
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Допомога ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”