І. Щодо воєнно-політичних відносин.
Закордонні медіа досі продовжують активно обговорювати поїздку “путіна” до Ірану. У своєму підсумку зазначена поїздка “путіна” оцінюється як: “молодший партнер у тріаді східних деспотів”.
Кілька цитат та заголовків: “Ізольований Заходом “путін” приїхав для зміцнення відносин з Іраном” (The Times of Israel). Цей візит показує “наскільки “російська федерація” ізольована” (Reuters).
“Підтримка Іраном вторгнення в Україну” (The Guardian): військова допомога ціною нафтогазових поступок “москви”, що уклала з Тегераном контракт на $40 млрд.
“Деспот, що самотньо стоїть, принижений незручним очікуванням зустрічі з главою Туреччини” (The Sun). Цими 50 секундами очікування Ердоган помстився “путіну” за 2020-й — тоді “путін” змусив себе чекати дві хвилини.“Ізольовані світом Іран і “росія” зближуються” (The Indian Express).
Така характеристика країни-агресора у світовому інформаційному полі, яка досі тримається на перших шпальтах авторитетних видань є яскравим доказом того, що “росія” все більше втрачає “довіру” в очах свого сюзерена Китаю.
Отже Китай вже не може покладатись на свого васала так, як він це робив ще п’ять місяців тому. В той же час, з самого Китаю зірвано маску чеснот на європейському континенті, а в регіонах Ближнього Сходу та Азії Пекін втратив своє домінування.
Однозначно Пекін буде продовжувати свою агресію шукаючи будь-яку шпаринку у єдності цивілізованого світу щоб нанести черговий удар по демократії, але на сьогодні стан який зараз переживає Китай віддзеркалюється у вищевказаних цитатах і заголовках світових ЗМІ.
Зазначений стан підтверджує і теперішня заява посла КНР у США про те, що Китай хоче знизити нерозуміння між країнами та відбудувати довіру у відносинах.
Цікавим моментом в цьому є те, що ще напередодні поїздки “путіна” до Ірану китайський державний пропагандистський рупор “Global Times” озвучував на весь світ тривожні новини про те, що Китай та США за крок від великої війни через позицію щодо Тайваню.
Довідково. Видання посилалося на те, що Пекін може дати військову та стратегічну відповідь на візит спікера палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі. ЗМІ раніше писали, що це може статися у серпні.
В той же час, Глава ЦРУ вважає, що Китай не відмовляється від своєї агресії і США вже не вірять Пекіну і не відступлять від своїх позицій.
ІІ. Що стосується дій країн-союзників:
Тим часом, Палата представників США закликала Білий Дім визнати “росію” державою-спонсором тероризму або це зробить Конгрес США.
Зазначене виглядає як попередження або навіть як ультиматум від Конгресу Білому Дому. Таким чином, для всіх учасників сучасного світового протистояння включаючи не тільки “росію” і Китай, але і для країн Європи, які ймовірно досі ще мають не викриті американською розвідкою бізнес зв’язки із агресорами, розіграна сценка, коли Конгрес фактично дав право Білому Дому оголосити іншу країну державою-спонсором тероризму самостійно без усяких правових процедур.
Тут варто зазначити, що прийняття закону Конгресом, очевидно, є складнішим шляхом, ніж це визнання зробить Білий Дім, але це дасть адміністрації політичне прикриття, необхідне для ескалації економічного тиску та риторики проти “путіна” і відповідно проти його хазяїна Сі.
А тим часом, Євросоюз погодив сьомий пакет санкцій проти китайського васала.
ІII. Що стосується дій супротивника:
Після так званого “планового ремонту” “путін” таки відновив постачання газу через “Північний потік-1” Тепер країни Європи зможуть наповнити свої газосховища до необхідних норм, щоб пережити зиму.
Довідково. При цьому всьому, Німеччина турбіну “росії” не повернула. А ціна газу впала на 6,5%. “Росія” просить повернути турбіну.
Однозначно це не самостійне рішення “кремля” і не його добра воля врятувати європейців від енергетичної кризи. Цілком очевидно, що це крок Пекіна назустріч Вашингтону. Таким чином Пекін демонструє свою певну готовність до чергового раунду переговорів.
Підтвердженням цього є те, що про відновлення постачання газу весь провідний світ почав звертатися з запитаннями не до Європи, яка перебуває в епіцентрі цієї кризи, а до США. Весь світ цікавить думка США. І це важливо, оскільки це означає, що Америка дійсно повернулась, а не відсторонюється, як це було за часів Трампа.
І Вашингтон вкотре нагадав Європі про свої попередження про те, що “росія” використовує експорт енергоносіїв як зброю.
Таким чином, США сказали Європі не розслаблятись, поповнити свої запаси газу для підвищення своєї безпеки та стійкості і продовжити перехід континенту на зелену енергетику.
Висновок:
1. Америка дійсно повернулась і це ймовірно чітко зрозумів Китай.
2. “Росія” остаточно втратила суб’єктність серед країн-деспотів.
3. Європа має оперативну паузу щоб вийти з енергетичної кризи.