Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

Недоліки “росії” створюють можливості для України. Ознак того, що “росія” зазнає великих труднощів, безліч: санкції, зовнішній дефолт, економічна криза, “старі танки”, анахронізм державної і армійської системи, перехоплені розмови, велика кількість загиблих і поранених і відсутність майбутнього.

Тим часом, як недоліки “китаю” створюють нові можливості для всього цивілізованого світу. Ознак того, що “китай” зазнає великих втрат теж достатньо: ставка на технологічний прорив – не зіграла і привела до продовольчої кризи та колапсу основного сектору економіки – будівництва. Ставка на “росію” теж не зіграла та більш того, дискредитувала і викрила “пекін” в співучасті у військових злочинах. В результаті чого “китаю” нанесено основну втрату, яка є набагато більшою за всі економічні і військові – іміджеву. Для цього режиму – ця втрата є непоправною.

 

Факт. Поки російські чиновники відчайдушно демонструють лояльність до “китаю”, а російська пропаганда переконує електорат у стратегічному союзі двох країн, “росія” залишається “карликом” для “пекіна” на економічній карті світу. “Китай” для “росії” – найбільший постачальник товарів, який забезпечує 20% всього імпорту ($72 млрд). “росія” ж займає лише 2% у китайському експорті обсягом $3 трильйони і не входить до топ-10 найбільших торгових партнерів. Навіть у Мексику китайські компанії продають у 1,5 рази більше, не кажучи вже про США.

Саме тому, “китай” скорочує експорт до “росії” на 38%, оскільки китайські компанії, очевидно, бояться втратити доступ до американського та європейського ринку і готові пожертвувати російським, роль якого “екстремально мала”.

 

Тим часом, на тлі заяви-звернення Володимира Зеленського до китайського народу Томас Фрідман на сторінках “The New York Times” раптово підняв питання “дійсного” внутрішнього настрою Білого Дому до центральної влади України, який в статті має певну контрастність. Так чи інакше але для України це не позитивний чинник, оскільки Фрідман – є маяком американської і світової політичної журналістики, на позицію якого зволікає навіть Королева Єлизавета ІІ.

В продовження теми “китаю”: на фоні конференції про нерозповсюдження ядерної зброї, яка зараз проходить у Нью-Йорку, Північна Корея демонстративно вийшла з Договору про нерозповсюдження ядерної зброї в знак протесту проти утискання “китаю” в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Водночас, серед позитивного можна відмітити сплановану зустріч на 18 серпня Президента Сербії і прем’єр-міністра Косова після нещодавньої ескалації напруженості на півночі Косово. За результатами чого, черговий раз вимушені виносити уроки: перший – поширював дезінформацію та підвищував градус “кремль”; другий – український сегмент дуже запізно зрозумів, що грає в кремлівську повістку.

Між тим, фіксуємо перші позитивні новини: нафта падає майже до 6-місячних мінімумів після несподіваного зростання запасів сирої нафти та бензину у США.

 

Довідково. Минулого тижня запаси сирої нафти в США зросли на 4,5 мільйона барелів, а запаси бензину зросли на 200 тис. барелів проти очікуваного падіння на 1,6 млн. барелів.

 

Водночас, залишається відкритим питання чи підвищить світовий нафтовий картель “ОПЕК+” цільовий обсяг видобутку нафти на 100 000 барелів на день як обіцяв його глава Принц Саудівської Аравії Президенту США 15 липня.

Але вже відомо, що лідери “ОПЕК”, Саудівська Аравія та Об’єднані Арабські Емірати готові забезпечити значне збільшення видобутку нафти, якщо світ зіткнеться з серйозною кризою поставок цієї зими. (Reuters)

На додачу до цього, офіційні особи Ірану та США заявили, що їдуть до Відня, щоб відновити непрямі переговори щодо ядерної програми Ірану, відродивши майже зниклі надії на скасування санкцій, які перешкоджали експорту іранської нафти.

 

Цитата “Financial Times”, Жозеп Боррель: “Проект угоди представляє найкращу можливу угоду. Тому рішення потрібно приймати зараз. Якщо ж угоду буде відхиллено, ми ризикуємо небезпечною ядерною кризою”

 

ІІ. Що стосується дій супротивника:

Прямий український ворог – “росія” тим часом скоротивши постачання газу до 20% граничної потужності вирішила, що краще спалювати цей газ замість постачати його до Європи. Так, “газпром” почав у промислових масштабах спалювати надлишки газу. Мега-гігантський смолоскип горить на російсько-фінському кордоні поблизу компресорної станції “Портова”, де встановлені турбіни “Північного потоку”.

Отже, в рамках цього чергового російського безглуздя, розвінчується черговий кремлівський міф про нібито залежність Європи від російського газу. Оскільки, наразі “газпром” постачає до Європи мінімальні обсяги газу за всю свою історію.

При цьому всьому, частка “газпрому” на європейському ринку завжди була – лише 35%. Але “росія” за допомогою своїх лобістів на кшталт “шредера” та Меркель весь цей час продавала до Європи 83% свого експортного газу.

Отже, черговий кремлівський міф, який тримався лише на кулуарній політиці “кремля” розвінчується.

Основна проблема сучасної енергетичної кризи – це лише відсутність повних даних щодо інших постачальників і відповідно відсутність логістики з ними. І саме зараз ця помилка виправляється.

Інформаційно. Наповненість газових сховищ у Європі станом на 1 серпня:

Німеччина 70%, Іспанія 78%, Чехія 79%, Франція 81%, Швеція 91%, Польща 99%, Британія 100%.

Це все, що треба знати про вереск путінської пропаганди про те, що Європа замерзне без російського газу.

 

ІІІ. Що стосується дій країн-союзників:

В рамках тижневих обговорень щодо визнання “росії” країною-терористом та можливих ризиків навколо цього питання Президент США Джо Байден заявив, що залишає за собою право удару по терористах в різних країнах і при потребі може провести подібну операцію проти будь-якого терористичного угруповання.

Однозначно, це є важливим сигналом особисто для “путіна”, оскільки він втратив будь-який військово-дипломатичний інтерес з боку США, відтепер всі розмови про “росію” ведуться будь з ким, навіть з “китаєм” але не з “кремлем”.

Окремо у Білому Домі наголосили, що ліквідація ватажка Аль-Каїди показала можливості та серйозність намірів США боротися з тероризмом у світі.

Цікавий факт про справжню високоточну зброю: чотири дні тому США вбили лідера Аль-Каїди Айман аль-Завахірі, коли той вийшов на балкон свого будинку і відразу був знищений двома ракетами “Hellfire”. В результаті чого, емір Аль-Каїди загинув, а більше ніхто не постраждав, навіть його сім’я, яка була в будинку. Виявляється, що ракети взагалі не несли вибухівки, проте були оснащені лезами.

 

ІV . Внутрішні суспільно-політичні події:

Українське суспільство неоднозначно, але більш негативно сприйняло ідею Президента України щодо організації його безпосередніх перемовин з китайський диктатором “сі цзіньпіном” на тему агресії “росії” проти України.

 

Довідково. Інтерв’ю опубліковано в китайському державно-пропагандистському виданні “South China Morning Post”.

 

Між тим, Голова Уряду Денис Шмигаль анонсував старт в Україні масової приватизації з 1 вересня, акцентуючи свою увагу, що необхідне законодавство вже ухвалено. Крім цього, запускаються грантові програми, щоб мотивувати бізнес і людей максимально створювати робочі місця.

 

Висновок.

Турбулентність в світі навколо Тайваню починає стихати. Увага цивілізованого світу переноситься на Іран – з питань: ядерної угоди та діяльності іранський проксі-груп на Близькому Сході.

Перегляди:1,130
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Допомога ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”