Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин:

На тлі нещодавніх подій пов’язаних з Тайванем, в той час, коли ще китайські ракети падають на дно Східнокитайського моря, Вашингтон впевнено робить наступний крок для більшого закріплення своїх намірів щодо пониження впливу та войовничої риторики “китаю”.

Заручившись підтримкою країн групи G7 CША у столиці Камбоджі Пномпені скликали засідання країн АСЕАН. На заклик Вашингтона прибули всі члени організації, навіть “китай”, який не входить до складу та більш того його і не запрошували.

 

Довідково. АСЕАН (Асоціація держав Південно-Східної Азії) – геополітична та економічна міжнародна організація, до якої входять 10 країн, розташованих в Південно-Східній Азіï серед яких: Філіппіни, Малайзія, Індонезія, Сінгапур, Таїланд, БрунейДарусалам, В’єтнам, Лаос, М’янма, Камбоджа, Папуа Нова Гвінея.

 

В рамках зазначенного, треба нагадати, що ще до травня 2022 року толерантність цієї організації була на боці “китаю”, а більшість країн цієї організації так чи інакше але не підтримували Україну. Але все змінилося після 13 травня, на саміті США-АСЕАН у Вашингтоні, коли Білий Дім переконав АСЕАН розвивати Індо-Тихоокеанський регіон спільно з країнами цивілізованого світу, а не з диктаторами та їх анахронізмом.

Прибуття “китаю” на сьогоднішнє засідання країн АСЕАН, коли його ніхто не запрошував – це чергова ознака втрати його домінування в регіоні. Головний китайський дипломат Ван І який представляв “пекін” – це чудово розуміє, оскільки його емоційний спітч, з засудженням країн Великої сімки, які підтримали Тайвань, в будь-яку мить міг бути зупинений, а це чергова іміджева втрата. Оскільки, ще декілька місяців тому країни АСЕАН, при одному тільки згадуванні про “китай” віддавали йому все, навіть свої землі, де цей “монстр” планував будувати свої військові бази.

Звичайно ми маємо врахувати те, що один із ризиків, який викликає занепокоєння в цьому регіоні – це ризик прорахунку. Оскільки країни АСЕАН географічно розділені між країнами, які мають тісні зв’язки з “китаєм”, такими як М’янма, Камбоджа та Лаос. Саме тому, жодна країна АСЕАН сьогодні офіційно не визнає Тайвань, а США і G7 цього поки і не вимагають від них. Все з часом.

Тим часом, на тлі процесу обговорення та прийняття світовим нафтовим картелем “ОПЕК+” рішення щодо збільшення видобутку нафти та ще більшого пониження ролі “росії” в нафтовій індустрії, американський телеканал Bloomberg з аудиторією більше ніж 300 млн. глядачів по всьому світу оприлюднює дані про те, що половина країн групи G20 не підтримують санкції Заходу проти “росії” і виступають проти її ізоляції.

На наше глибоке переконання, зазначений крок з боку Вашингтона зроблено цілеспрямовано з метою здійснення політично-психологічного тиску на ті уряди країн, які ще не мають політичної потенції відкрито виступити проти “росії”. Оскільки після викриття “фактичної співучасті” “китаю” у військових злочинах “росії” на території України, на сьогодні це означає визнати антиморальні та антилюдські дії “пекіну”.

Таким чином, ми є свідками методичного процесу, як крок за кроком США змушують весь світ подивитись в очі “китайському дракону”, який як показала пані Пелосі, не такий вже і дракон як він себе малює.

Однозначно, що прикладом такої поведінки США є приклад Збройних Сил України, які перед цим розвінчали головний світовий міф китайського васала “росії” про її так звану другу армію у світі.

 

ІІ. Що стосується дій супротивника:

В попередніх інформаційних матеріалах від 5 серпня нами було зазначено, що сьогодні увага світу буде прикута до Ірану, який на фоні своєї гри: “підписати чи не підписати ядерну угоду” шукає шляхи щоб наблизити своє домінування на Близькому Сході.

Після невдач з передаванням “росії” своїх БПЛА та знищення Ізраїлем заводу з їх виготовлення, Тегеран вирішив за допомогою “росії” запустити свій розвідувальний супутник з метою розширення своїх можливостей для стеження за військовими цілями на Близькому Сході. Потенційно найбільш суттєвою перевагою, буде здатність Ірану доручити” новому супутнику вести безперервне спостереження за військовими об’єктами в Ізраїлі, а також за нафтопереробними заводами та іншою життєво важливою інфраструктурою в сусідніх державах Перської затоки.

Звичайно, “кремль” погодився, водночас “москва” заявила, що має намір використовувати супутник для допомоги своїм власним військовим діям в Україні.

 

Довідково. “Роскосмос” оголосив 9 серпня датою запуску іранського супутника. Але Іран може не відразу взяти супутник під контроль. “Росія”, яка намагалася досягти своїх військових цілей в Україні, повідомила Тегерану, що планує використовувати супутник протягом кількох місяців для посилення спостереження за Україною. Самостійно Іран запустити супутник не може. Остання така невдала спроба у 2020 році була демонстративно висміяна Пентагоном.

 

Щодо зазначеного, Пентагон вже відреагував зауваживши, що за Іраном протягом тривалого часу ведеться безперервне спостереження за допомогою супутникових камер США та Ізраїлю.

Водночас, запуск супутника який очікується є показником посилення військової та політичної співпраці між “москвою” та Тегераном.

 

Довідково. Китай” є ключовим партнером для Ірану. Минулого року дві країни підписали 25-річну стратегічну угоду про поглиблення співпраці в економіці та безпеці

 

Саме тому, ми вважаємо, що візит Президента Туреччини до Сочі 5 серпня на перемовини з “путіним” напряму пов’язаний з цими новими обставинами, оскільки Реджеп Ердоган, з військово-політичних та релігійних питань, як ніхто інший не зацікавлений, навіть у натяку на потенційне домінування Ірану на Близькому Сході. Разом з тим, якщо довіряти Пентагону, то можливо обставини не такі вже й нові і роль Туреччини як країни НАТО в цьому процесі теж визначена та узгоджена.

Тим часом, на тлі того, що невдовзі “росія” отримає в своє розпорядження іранський розвідувальний супутник, “кремль” вирішив анонсувати про масштабний наступ своїх окупантів в Україні. В той же час, аналізуючи “кремлівські” так звані “військові успіхи” за липень, коли російсько-окупаційним військам вдалося захопити лише 0,02% території України, то можна припустити, що “кремль” буде вдаватись до своєї старої тактики, навіть з супутником, а саме до шантажу, але ймовірно на цей раз атомно-техногенного.

До зазначеного висновку ми прийшли на основі нещодавньої заяви Глави МАГЕТЕ, про те, що ЗАЕС наразі перебуває поза контролем організації, а також на основі нових зафіксованих військово-провокаційних заходів на території цієї атомної електростанції.

 

Довідково. 5 серпня Запорізька АЕС піддалася ударам з боку російських військ, повідомляє “Енергоатом”.

 

ІІІ. Що стосується дій країн-союзників:

Тим часом, на тлі всього вищезазначеного Пентагон представив свого нового речника, ним став – генерал Патрік С. Райдер. В розрізі політичних сигналів в міждержавних відносинах, зазначене є важливим сигналом, оскільки речник Пентагону тепер у військовій формі, на відміну від Джона Кірбі, який завжди виступав у цивільному.

Таким чином, зазначений крок Пентагону є нічим іншим як сигналом того, що США закінчують грати в дипломатію з автократами і готові перейти до військовий дій.

Яскравим свідченням зазначеного, є розпочата військова операція ізраїльської армії під назвою “Світанок”, коли ізраїльські літаки завдали удару по сектору Газа після того, як погрози з боку “Ісламського джихаду” призвели до закриття пунктів пропуску в регіоні.

Висновок, чому ми пов’язуємо ці події зроблено на основі того, що: по-перше, під час свого політичного турне 13 липня по країнам Близького Сходу Президент США особисто зазначав, про наявність спільного плану військових операцій з Ізраїлем. Після чого, Ізраїлем було знищено іранський завод з виготовлення БПЛА, які в тому числі готувалися для передачі “росії”; по-друге, Іран завжди задіював раніше ісламський джихад для атак на Ізраїль. Більш того, знайшла своє підтвердження інформація, що глава ісламського джихаду зараз перебуває в Тегерані; по-трете, США та Ізраїль вже давно звинувачують Іран у державному тероризмі на Близькому Сході та за його межами, оскільки Іран забезпечує фінансуванням, навчанням та зброєю потужний ліванський рух “Хезболла”, а також палестинські угруповання “ХАМАС” та “Ісламський джихад” у секторі Газа.

 

Висновок.

1. США демонструють ще більшу рішучість, аж до військової.

2. Увага світу на сьогодні прикута до Ірану. Водночас ймовірно цим скористається “китай”, щоб зайняти більш вигідні позиції в своїх військових провокаціях проти Тайваню та США.

3. Сильні оборонні позиції України сповільнили просування російської армії до повзучого. Саме тому, “кремль” намагатиметься виправити свої ганебні позиції.

 

Перегляди:924
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Допомога ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”