І. Щодо воєнно-політичних відносин.
В західній пресі черговий день топ-тема дня – український Крим. Важливим аспектом для нас є те, що журналісти адекватно пояснюють своїм читачам, чому Крим український. Нагадують, як “росія” його окупувала, як примусово переселяла звідти українських громадян та заселяла туди сотні тисяч росіян з Сибіру, Кавказу та північних регіонів. Окремо зазначаючи про репресії проти кримських татар, та навіть згадуючи про подібну практику “радянського союзу” який не поніс за це покарання.
В підсумку читач приходить до одного єдиного висновку: війна почалася з окупації Криму і має закінчитися звільненням Криму.
В рамках зазначеного також варто відмітити зміну риторики індійських ЗМІ. Війна – без варіантів, саме це визначення застосовується зараз в Індії, в той час як ще до подій навколо Тайваню війна в Україні війною не називалась. На додачу до цього, зараз публікується багато українських новин про вбивства “росією” мирних жителів та новин про героїзм українських воїнів, де в тому числі журналістами надаються пропозиції офіційному Нью-Делі розглянути питання щодо подальшої співпраці індійської армії зі Збройними Силами України.
Тижневі заголовки The Times of India: 1. Російська риторика про “судний день” є прогнозом її катастрофічної поразки в Україні. 2. “путін” вдарив по носі молодого лева, який просто лежав у своїй печері. 3. “путін” – маніяк, який порушує мир у всьому світі і руйнує “росію”. 4. Краще “путіну” повернути Крим Україні і вивести війська, щоб відвернути свій судний день. 5. Багато молодих людей принесені в жертву заради реалізації божевільних амбіцій “путіна”. 5. Навіть зараз “путін” не зрозумів, що його розрахунки пішли не так. Усьому людству соромно за вас, пане “путін”.
Підводячи риску української атаки 9 серпня по авіабазі Саки в окупованому “росією” Криму, відмічаємо, що зазначена атака збентежила не тільки “москву” та Мінськ, вона збентежила навіть “пекін”. Яскравим свідченням того, що “китай” приголомшений ударом по російській авіабазі, є відсутність реакції “пекіна” на заяву МЗС Тайваню щодо принципового відкидання нав’язуваної “китаєм” моделі “одна країна, дві системи”. Варто зазначити, що “пекін” про цю модель зазначає у своїй “Білій книзі на 2022 рік” – національній оборонній стратегії “китаю”.
Тут варто нагадати, що через події навколо Тайваню, китайська пропаганда перестала на цілих вісім діб оббріхувати Україну, а після української атаки на російську базу в окупованому місті Саки вже третій день не згадують навіть про Тайвань.
Тим часом, Європа набирає все більше і більше обертів для створення нової інфраструктури імпорту та зберігання природнього газу. Вже найближчими роками в ЄС планується встановити близько 25 нових плавучих установок для зберігання газу, причому очікується, що перші об’єкти запрацюють до кінця 2022 року. Експерти з газової сфери відзначають, що проекти просуваються з безпрецедентною швидкістю, оскільки зумовлені гострою необхідністю як можна швидше замінити російський трубопровідний газ.
В розвиток теми енергоносіїв, відмічаємо про те, що ціни на бензин в США впали нижче 4 дол. за галон, повернувшись до березневого рівня. Таке падіння цін відображає низку факторів серед яких ми окремо лише зазначимо про збільшення видобутку нафти нафтовим картелем “ОПЕК+”, яке стало бажаною підмогою для світової економіки, що страждає від інфляції, що стрімко зростає, і потенційної рецесії в найближчі місяці. Саме тому, у серпні нафтовий картель ще збільшить квоти на 648 000 барелів на день.
Довідково. Щоб ухвалити рішення про цільові показники видобутку на жовтень “ОПЕК+” збереться 5 вересня.
На тлі того, як з туману війни починає вирисовуватись силует України як однієї з перших переможців у цій жорсткій гонці світового протистояння автократій і демократій, могутні імперські та фінансово-логістичні світові країни починають підписуватись своїм авторитетом. Так, Велика Британія подала заяву на участь у справі України проти “росії” про геноцид, яку розглядає зараз Міжнародний суд ООН. А Швейцарія заявила про готовність представляти інтереси України в самій “росії”.
В останньому випадку, “росія” не погодилась, але це не важливо, оскільки зараз важливий сам прецедент, коли країна яка всю свою історію позиціонувала себе як нейтральна, в цій війні раптом позбувшись її обрала сторону – Україну.
Тим часом, в контексті битви за Африканський континент в Малі військова хунта яка прийшла до влади в цій країні в розпал безладів 2020 року у сфері безпеки, заявила про політичне відокремлення від свого старого союзника Франції та відновила співпрацю з “росією”.
Більш того, 11 серпня Малійська військова хунта звернулась до послуг ПВК “Вагнер” і вже отримала російське військове озброєння.
За результатами чого, ми прогнозуємо початок військово-терористичних провокацій та військових зіткнень в регіонах північно-західній Африці.
ІІ. Що стосується дій країн-супротивників:
Тим часом, на тлі збільшення видобутку якісної нафти заводи “китаю” раптово збільшили імпорт дешевої нафти з Венесуели, Ірану та “росії” на 32,8%, що у місячному вирахуванні до 1,96 млн. барелів на день.
Зазначене демонструє ніщо інше як спроби “китаю” підкупити Венесуелу, яка 9 червня влаштувала бунт в “клубі автократів” та внесла розкол в їх рядах, переманивши на себе Іран, який ось-ось може навіть підписати “ядерну угоду”. І на додачу до цього підтримати свого васала “росію”.
Довідково. Вважаємо за необхідне окремо зазначити про те, що Почесний президент технологічної групи “Arm” Тюдор Браун пішов у відставку з правління найбільшого китайського виробника мікросхем. Після чого, китайська пропаганда вибухнула обуренням по відношенню до нього як до зрадника китайської лояльності.
На тлі зазначеного, американська розвідка через CNN, повідомляє, що Іран розпочав навчання російських операторів використанню безпілотників іранського виробництва. На додачу, до цього Пентагон згадав про запуск іранського супутника у співпраці з “росією”.
ІІІ. Внутрішні суспільно-політичні події:
Україна отримала відстрочку за зовнішнім боргом на $20 млрд.. Так, іноземні кредитори заморозили виплати за міжнародними облігаціями на 2 роки. Зазначене зроблено, щоб не допустити дефолту в країні.
Висновок.
1. Китайсько-російські офіційні особи залишаються збентеженими після успішної української атаки авіабази Саки в окупованому “росією” Криму.
2. Китай намагається повернути своє лідерство в “клубі автократів” після іміджевих втрат навколо Тайваню.