Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

У міру того, як 191 країна наближається до завершення чотиритижневої конференції, яка була спрямована на стримування поширення ядерної зброї, тема України та ситуації навколо Запорізької АЕС весь цей час залишалася в центрі її уваги.

Фактично завдяки цій конференції дії російського агресора перебували під “світовим мікроскопом”. Звичайно її завершення послабить увагу світової спільноти до України. Разом з тим, за час її проведення країна-агресор значно втратила свої військово-політичні позиції.

 

Довідково . За повідомленнями Міненергетики України візит місії МАГАТЕ на Запорізьку АЕС запланований на наступний тиждень.

 

В своїх попередніх інформаційних матеріалах ми зазначали, що Вашингтон на цій конференції так чи інакше але підведе 191 країну-учасницю до межі, коли треба буде приймати рішення щодо свого майбутнього ставлення до “китаю”. Отже залишається тільки дочекатися оголошення результатів конференції та відслідковувати подальші заяви глав урядів, щоб робити наступні прогнози.

Тим часом, для підсилення військово-політичних позицій країн демократичного світу на півночі Африки, де через активність ПВК “Вагнер” утворився керований хаос, щоб завадити США провести демократичні вибори в ряді країн, до Алжиру, на допомогу Ентоні Блінкену виїхав Президент Франції. Важливо, що перед цим, Президент Франції створив спільну комісію істориків та відкрив архіви, які дозволять розкрити всі проблемні питання від початку колонізації Францією Алжира аж до визвольної війни.

 

І все це для того, щоб Алжир підтримав Україну, оскільки ця країна утримується від засудження “росії” та залишається близьким союзником “москви”.

 

Ц итата з виступу Президента Франції: Усі сучасні кризи – є результатом війни, розпочатої “росією”, будь то гуманітарна, дипломатична, продовольча чи енергетична криза, глибоко дестабілізують всю планету, і особливо Африканський континент, створюючи ризик дефіциту, і я вважаю, що наша відповідальність також полягає в тому, щоб впоратися з ними разом.

 

В цьому ключі важливо зазначити, що Президент Алжиру Абдельмаджид Теббун є авторитарним і доволі жорстким лідером на кшталт іранського Ібрагіма Раїсі. Тебун завжди мав постійну комунікацію з “путіним” та “сі”, але ситуація майже кардинально змінилась після проведення Саміту Америк  (9 червня), за результатами якої Президент Венесуели Ніколас Мадуро здійснив турне до Раїсі, Тебуна та Ердогана чим вніс певний розкол в “клубі автократів”. Після чого, частина автократичних країн переглянули своє ставлення щодо того, щоб йти далі під знаменами “китаю”.

В контексті сучасного  світового протистояння автократій проти демократій, битва за Африку залишається останньою після битви за Близький Схід  (маркер – події 13 липня) та Індо-Тихоокеанський регіон (маркер – події  3 серпня).

Політичний перехід такого авторитарного африканського лідера як Тебун на бік демократій, нехай і тимчасово, виб’є з рук “путіна” та “сі” інструменти для подальшого розгойдування ситуації на Африканському континенті. Більш того, Алжир є однією з найбільших країн у світі з виробництва газу.

Саме тому, Еманнуель Макрон в збиток своїй країні йде майже на всі поступки для Алжиру від надання фінансових та міграційних послуг  до культурного і наукового обміну. 

 

ІІ.   Що стосується дій країн – союзників.

Тим часом, через публікації європейських ЗМІ, фіксуємо маркери занепокоєння тим, що сьогоднішній військово-політичний консенсус в Європі може розвалиться через майбутню “сувору зиму”.

В той же час, важливо зазначити, що західні журналісти висловлюються доволі коректно називаючи джерело хаосу – “китай”, а причини майбутньої “суворої зими” – агресивні дії “росії”.

 

Довідково. Нова обкладинка Charlie Hebdo: Макрон набрав дров і зі словами “Хто встиг, той і з’їв” несе їх до Єлисейського палацу.  “Цієї зими – кожен сам за себе!” – написано в лівому верхньому кутку малюнка.

 

Тим часом, на тлі зазначеного виділилось ліве крило партії Олафа Шольца з вимогами до Канцлера перестати надавати Україні зброю та почати переговори з “росією”. Олаф Шольц відкрито відмовив заявникам.

 

ІІІ. Внутрішні суспільно-політичні події.

Тим часом, в Україні: серед позитивного виділяємо внесення до Верховної Ради України проекту постанови про позбавлення мандатів усіх нардепів “ОПЗЖ”, який стане певним тестом для законодавців в питанні політичної відповідальності перед Збройними Силами України;

 

Для врахування . Уряд Молдови загасив всі так звані “вічні вогні”.

 

Серед  негативного. Звертаємо свою увагу на продовження руху, незважаючи на заборону влади, багатотисячної колони адептів “московського патріархату” до так званої “Свято-Успенської Почаївської Лаври” (читати – один із філіалів російських спецслужб) з Хмельницької області через Тернопільську.

В цьому ключі також, окремої уваги заслуговує реакція, а вірніше її відсутність з боку місцевих жителів Хмельницької і Тернопільської області  на цю ходу, що лише засвідчує про наявність певних ознак невігластва українського суспільства у питаннях масової релігійної маніпуляції направленої на розпад української державності.

 

Висновки.

  1. Автократії завжди недооцінювали силу демократичних країн.
Перегляди:899
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Допомога ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”