І. Щодо воєнно-політичних відносин.
На фоні претензій Німеччини очолити Європу, військово-політична ситуація навколо її політичного конкурента Франції демонструє перші ознаки напруження та навіть втрати контролю. В своїх попередніх інформаційних матеріалах ми вже неодноразово зазначали, що згідно розподілу обов’язків між країнами G7, Франція відповідає за врегулювання ситуації навколо Туреччини та Греції. Де, адекватні і не агресивні відносини між цими країнами трималися виключно на авторитеті США.
31 серпня Греція задіяла С-300 для переслідування турецьких літаків, що було розцінене Анкарою як виклик НАТО. Афіни в той же час заявили, що в цьому не має нічого надзвичайного.
Цілком однозначно, що ця провокація направлена на ще більший підрив регіональних політичних позицій Еманнуеля Макрона, зусилля якого зараз направленні на стабілізацію півночі Африки та інших країн Близького Сходу, через утримання в необхідному інформаційному полі лідерів Алжиру.
В результаті чого з’являється питання: якій країні це вигідно зараз у цьому часовому проміжку часу? І сьогодні – це не “росія”.
Враховуючи висновки від 30 серпня, ми приходимо до висновку, що Євросоюз починає стрімко занурюватися в політичну кризу, підґрунтям якої є боротьба між Німеччиною та Францією за лідерство в Європі.
Тим часом, Білий Дім вкотре повідомляє, що “росія” готує проведення так званих “референдумів” на контрольованих нею українських територіях, в тому числі в Херсоні, деяких районах Харківської та Запорізької областей.
Важливим аспектом зазначеного є те, що Білий Дім про це заявляв раніше кілька разів. І на даний момент майже нічого нового не сказав. Тож, яка була необхідність Білому Дому знову заявляти про це?
На наше глибоке переконання, з одного боку це означає, що вірогідність того, що “росія” таки проведе так звані “референдуми” у вересні – дуже висока. З іншої сторони – саме це є хорошою відповіддю всім тим країнам, що сумнівалися, чому активізація наступу на півдні мала розпочатися саме зараз, а не колись пізніше.
ІІ. Що стосується дій країн – союзників.
В той же час, країни ЄС досягли домовленості про відмову від спрощеного візового режиму з “росією”. В результаті чого було констатовано, що приїзд громадян “росії” до країн ЄС загрожує безпеці цих держав. Саме тому, ЄС дозволяє країнам, що межують з “росією”, самостійно регулювати в’їзд росіян.
Цікавий факт . Була пропозиція продовжити видачі віз росіянам віком до 25 років – мовляв, вони не настільки згубно заражені путінською пропагандою, як старше покоління. Але, увага, саме німецькі парламентарі нагадали, що більшість мародерів та вбивць, які вчиняють зараз злочини в Україні, якраз молодше 25 років. Тож пропозиція не пройшла.
ІІІ. Що стосується дій країн – супротивників.
Тим часом, китайський партійний таблоїд анонсував проведення 16 жовтня засідання правлячої комуністичної партії “китаю”, який на їх думку ознаменує остаточний відхід від доктрини колективного керівництва.
Таким чином, “сі” забажав повернути епоху Мао і зробити з себе “вождя”.
Водночас, відповідно до опублікованих даних “Politico”, на цьому з’їзді в “пекіні” також буде затверджено новий склад оточення “сі”, включаючи кандидатуру прем’єр-міністра “китаю”.
В той же час, варто зазначити, що діючий прем’єр-міністр “китаю”
Лі Кецян, в останні дні проявляє публічну активність саме серед західні ЗМІ, заявляючи, про необхідність проведення економічних реформ в “китаї”, адже не проведення таких приведе до чергової світової економічно-фінансової кризи, оскільки “китай” – це друга економіка в світі.
Зазначене є важливою заявою, але вона потребує додаткових даних для будь-яких подальших висновків.
В продовження теми щодо анонсування засідання “КПК” китайські пропагандисти акцентують свою увагу на подальшому партнерстві з “росією”, нагадуючи при цьому, про певні занепокоєння в “пекіні” майбутніми виборами в “росії”, де, на їхню думку, через дії Заходу падає рейтинг “путіна”. На додачу до цього, китайські ЗМІ популяризують спільні китайсько-російські навчання, які на їхню думку мають підняти падаючий рейтинг російського диктатора.
Серед всього іншого, “китай” анонсував 5 вересня зустріч лідера “північної кореї” з “путіним” для обговорення питання можливого розміщення північнокорейських військ, включаючи спецназ, для підтримки російсько-окупаційних військ, що воюють проти України.
Китайці очікують, що ця пропозиція викличе великий інтерес у російського командування, оскільки його кадровий потенціал обмежений, а сам “путін” прагне уникнути непопулярного варіанту масового призову в армію всередині своєї країни.
ІV. Внутрішні суспільно-політичні події.
Тим часом в Україні ситуація на Запорізькій АЕС залишається надскладною.
Водночас, з позитивного слід виділити ініціативу Спілки письменників України закрити музей Булгакова в центрі Києва. Цілком однозначно, що в рамках проведення останнім часом масових проросійських гуманітарних акцій на кшталт хресного ходу “московського патріархату”, популізму московського клірика Усіка, заяви Труханова, закриття музею Булгакова буде гідною концептуальною відповіддю “кремлю”. Оскільки Булгаков по суті, є предтечею “русского міра”, що яскраво зафіксовано в його книжках, де він оспівав і возвеличив не лише царат і монархію, а й нелюдську жорстокість, яка притаманна виключно росіянам.
Довідково. “1xBet”, який виступив головним спонсором трансляції останнього боксерського поєдинку Усіка перерахував гроші на допомогу російським окупантам, які отримали поранення під час своєї участі у так званій спецоперації в Україні.
Важливо . 1. “росія” скористається “зерновою угодою”, щоб висадити десант в Одесі; 2. Ердоган приїхав тиснути нас на примирення з “росією”. 3. ЄС залишиться без газу і буде тиснути на Україну для миру з “путіним”. 4. Усік визнав Крим українським значить він патріот; 5. Папа римський просто виступає за людські цінності. 6. США домовилися з “росією”, тому не постачають нам зброю для контрнаступу.
Це лише частина того, що міцно закріпилося в нашому інформаційному просторі, не без впливу так званих “хороших руських” джерел, і не витримує жодної перевірки реальністю.
Висновки.
- Європа занурюється в кризу політичного лідерства, що так чи інакше буде впливати на Україну, але скориш позитивно, аніж негативно.
- Українському інформаційному простору катастрофічно не вистачає власних думок та оцінок.