Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

На тлі анонсування “пекіном” спільних китайсько-російських навчань “Схід-2022”, які відбудуться на території “росії(13 полігонів Східного військового округу) у період з 30 серпня по 5 вересня, вважаємо за необхідне більш розширено пояснити чому у “путіна” та “сі” спільна ненависть до України. Насправді дуже практична: обидва вважають українців, найбільшою загрозою своїм режимам.

 

Найбільший страх “сі, який він в часи, коли ще був хоч трохи відвертим, розкрив у розмові з Бараком Обамою – це кольорові революції.

 

Саме тому “сі” впевнений, що якби не Україна, не було б революції в Гонконгу. І що поки в Україні квітне демократія – Тайвань буде чинити опір китайському режиму.                        

Більш того, “сі” знає, що саме Україна здатна зробити “росію” – задній двір “КНР” – демократичним, мотивуючи його населення боротися за свободу.

І обидва диктатори переконані, що за власним вибором українці ніколи не погодяться на будь-яку форму автократії. А значить Україну не можна підкорити, а лише знищити. Разом з народом, культурою, мовою та історією.

Саме тому, ми не бачимо, де з  “КНР” у нас може бути бодай якась можливість для взаємодії. Оскільки це класична ситуація, яка була в свій час описана прем‘єркою Ізраїлю Ґолдою Армовір: ми хочемо жити, вони хочуть бачить нас мертвими – немає місця для компромісу.

 

Таким чином, чим швидше ми це усвідомимо, тим краще будемо підготовлені до нового, поки не зрозумілого нам, але загрозливого нового виклику, який нам зараз готують китайський і російський диктатор під час своїх спільних навчань.

 

Проте неодмінно радує той факт, що сотні тисяч українців, завдяки нашій інформаційній роботі зокрема, це вже розуміють. 

Тим часом, на тлі анонсованого візиту   Президента Туреччини до України, Анкара офіційно розпочала свою військову спецоперацію у Сирії. Одночасно  з цим, Прем’єр Ізраїлю і Президент Туреччини домовилися про відновлення своїх дипломатичних відносин у повному обсязі. Вважаємо, що ці дві події напряму взаємопов’язані.

 

Довідково . У травні 2018 року Туреччина вислала посла Ізраїлю в знак протесту, коли від рук ізраїльських військових на адміністративному кордоні сектора Газа загинули десятки палестинців.

 

Саме тому, питання:  “чи не здав “путін” Ердогану Сирію, в обмін на Україну  не актуальне, оскільки на тлі відновлення проєкту F-16 не схоже, що Туреччина зараз грає свою гру, яка аж занадто відмінна від США. В той же час ситуація в Сирії додатково нами вивчається, оскільки автократії сьогодні намагаються перевести акцент світового протистояння на Близький Схід, для того щоб відволікти увагу демократій від Африки.

Для повного розуміння ситуації, нагадуємо, що 14 серпня Ізраїль завдав удару в радіусі трьох кілометрів від російської бази ПВК “Вагнер”, ближче, ніж звичайні удари до російських активів у Сирії. Чим надіслав чіткий сигнал “росії” про іранські зв’язки. Тож відновлення дипломатичних відносин між Ізраїлем та Туреччиною є нічим не іншим, як черговим сигналом для “росії”, про те, що як би там не було, а Туреччина залишається відповідальним союзником НАТО.

Тим часом, на Африканському континенті на тлі того як китайсько-російські антидержавні сили розбалансовують північ Африки, Державний секретар США Ентоні Блінкен оновлює відносини з Південною Африкою шляхом зміцнення її економічної складової, навантажуючи новими інвестиційними проектами включаючи в роботу таких інвесторів, як “General Electric” і “Ford”.

 

Довідково . Всі інвестиційні програми для Південної Африки були припинені Трампом. Після чого, в цю країну увірвався “китай”.

 

Ця нова стратегія взаємодії США з країнами Африки розвинулася в результаті дебатів про те, якою має бути нова участь США в Африці, окрім військової участі проти транснаціональних (на кшталт ПВК “Вагнер”) або місцевих антиурядових сил — часто в партнерстві з нестабільними режимами.

При цьому, США постійно ризикують відштовхнути тих африканських лідерів, які віддають перевагу авторитарній моделі або сприймають поштовх Вашингтона до управління як проекцію імперської влади.

 

Довідково . Поточна політика США та Африки базується на чотирьох основних стовпах: зміна клімату, просування демократії, реакція на пандемію Covid-19, торгівля та інвестиції. 

 

Але сучасні реалії міжнародних і регіональних конфліктів, епідемії вірусів  та голоду, непередбачених глобальних економічних і фінансових негараздів, гостроти глобальної кліматичної кризи змушують США сьогодні діяти як можна швидше не зважаючи на всі ризики.

 

ІІ. Що стосується дій країн – супротивника:

Тим часом, російські пропагандисти активно поширюють інформацію, про те, що у детонації боєприпасів на складах під Джанкоєм, далі цитата: “чітко видно почерк британських спецслужб”. Зазначений російський наратив підтверджує наш попередній висновок від 17 серпня про те, що визнання “росією”, що вибухи в Криму справа рук українців – стане офіційним переломним моментом у війні. Отже “кремль” реально цього побоюється.

В той же час, для того щоб підштовхнути “кремль” до психологічного усвідомлення своєї стратегічної поразки, представник Офісу Президента України Михайло Подоляк вже прямим текстом “анонсував” нові вибухи в Криму заявляючи, що Керченський міст має бути знищено. 

Одночасно з цим Міністр оборони України Олексій Резніков додав, що відтепер ніяких обмежень бити по Криму немає, а отже чекаємо на ракету ATACMS.

Зазначене так чи інакше демонструє наявність певних ознак політичної істерії або глибокого шоку у кремлівських колах.

 

ІІІ. Що стосується дій країн -союзників:

На тлі анонсованих “пекіном” спільних китайсько-російських навчань“Схід-2022” у період з 30 серпня по 5 вересня країни-союзники України вже 19 серпня розпочинають вперше одні з найбільших в Азії та Океанії військово-повітряні міжнародні навчання “Pitch Black” (пер. “Цілковита темрява”) за участю 140 літаків із 16 країн світу.

Довідково . На сьогодні у них беруть участь пілоти із США, Канади, Франції, Німеччини, Індії, Індонезії, Японії, Південної Кореї, Малайзії, Нідерландів, Філіппін, Сінгапуру, Швеції, Таїланду, Нової Зеландії та Австралії.

 

Цілком однозначно, що зазначений стратегічний військово-політичний захід країн-союзників перебиває всі потуги “пекіна” повернути своє домінування  в Індо-Тихоокеанському регіоні і в Азії в цілому.  

При цьому, важливим чинником для України є те, що китайсько-російські навчання мають закінчитися 5 вересня, в той час як “Pitch Black” 9 вересня. Зазначене передбачено Вашингтоном з метою здійснення повного контролю за діями “пекіна”, для того щоб унеможливити йому змогу, під егідою навчань, передати “росії” військове озброєння або здійснення інших провокацій по відношенню до  України зокрема.

 

IV . Внутрішні суспільно-політичні події:

В  Україні тим часом з 1 вересня діти у навчальних закладах більше не будуть вивчати творчість російських письменників. Більше уваги приділятимуть знанням про життя в умовах війни. У програмі з історії з’явиться окремий блок, присвячений російсько-українській війни, яка розпочалася в 2014 році.

 

Висновок

  1. Маховик військової машини демократій розкручується повільно, але невідворотно – хтось вже реально видихнувся, а хтось по-справжньому ще не починав.
Перегляди:1,229
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Допомога ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”