І. Щодо воєнно -політичних відносин.
Сигнал про готовність до переговорів, який “путін” передав в Україну через Президента Туреччини, не зустрів свого розуміння в Україні. Але схоже не тільки в Україні, особливо після слів Реджепа Ердогана щодо його позитивного ставлення до України. Оскільки, буквально через лічені години після завершення переговорів “росії” була надана відповідь у вигляді удару по військовій інфраструктурі тимчасово окупованого Криму.
Більш того, за результатами приїзду Президента Туреччини до України, ми зробили висновок, що мандат Реджепа Ердогана наданий йому від НАТО щодо війни в Україні поширився на три питання, а саме: 1. Експорт продовольства з українських портів; 2. Демілітаризація Запорізької АЕС; 3. Обмін полоненими.
При цьому, на додачу до цих питань Туреччина робить свій особистий внесок у наші можливості самозахисту “Байрактарами”, а також в дотриманні морських правил щодо “демілітаризаційності” Босфору та окремих планів допомогти нам відбудувати мости і дороги.
Одночасно з цим, Туреччина не приєдналася до санкцій проти “росії”, а сам Реджеп Ердоган має часті рукостискання з “путіним”. Отже, така тонка гра Ердогана з балансуванням на межі червоних ліній ніщо інше як – гострий ризик. Чи вийде він переможцем, чи зазнає провалу – покаже час.
Продовжуючи тему подібного політичного балансування наводимо приклад Казахстану, який таки погодився на запити “кремля” провести спільні військові навчання з “росією” в рамках “ОДКБ”. В результаті чого, відмічаємо поведінку лідера Казахстану Касіма Токаєва, який з одного боку виступає проти незалежності Тайваню, а з іншого допускає до реформи своєї судової та правоохоронної системи США. З одного боку, Токаєв допомагає ЄС впоратися з енергетичним шантажем “москви”, а з іншого – розвиває спільні енергетичні проекти з “москвою”. З одного боку Токаєв проти окупації “росією” українських територій, з іншого – проводить спільні навчання в “ОДКБ”.
Отже, Казахстан – це країна, яка найвдаліше використовує політику багатовекторності. Мабуть хіба що з Оманом та Туреччиною може позмагатися в цьому, оскільки Казахстан залежний і від “росії”, і від Заходу, і від “КНР”. Він свідомо балансує і анонсовані спільні військові навчання з “росією” це один з елементів цього балансування.
Тим часом, як між Польщею та Німеччиною, наразі розгортається доволі серйозна суперечка через масштабну екологічну катастрофу в річці Одер, яка бере початок у Чехії та позначає польсько-німецький кордон на 160 км. перед тим як впасти в Балтійське море.
Більше 100 тонн мертвої риби. Навряд чи ці країни бачили за останні багато років гіршу екологічну катастрофу. Німеччина звинувачує в цьому Польщу, Польща звинувачує Німеччину. Обоє відволіклись від України.
ІІ. Що стосується дій кр аїн – супротивника:
Тим часом, після “вибухів у Криму” в Європі активізувалася хвиля проросійських лобі, яка розпочала свій рух в Італії та згодом дійшла аж до Німеччини. Російські лобісти, що представлені як в ЗМІ так і в політикумі масово впроваджують російський наратив, який направлено впершу чергу на те, щоб Захід заборонив Україні стріляти в бік Криму.
Таким чином, “росія” намагається зберегти контроль на тимчасово окупованими територіями України за допомогою залякування та розмов про “третю світову”.
Разом з тим, в Німеччині впровадження російського наративу знайшло своє продовження, коли одне з великих торгових об’єднань Німеччини закликало канцлера Олафа Шольца скасувати всі санкції проти “росії” та сприяти негайному заморожуванню її війни проти України, тобто капітуляції Києва.
Довідково . Бізнесмени землі Саксонія-Анхальт розіслали спільне звернення у всі основні німецькі ЗМІ. Отже, відтепер віце-спікер Бундестагу Вольфганг Кубики, який 18 серпня закликав запустити Північний потік – 2, діє не один: це скоординована атака путінського лобі у Німеччині.
В той же час, глава “КНР” за повідомленнями китайських ЗМІ зараз розглядає можливість зустрітися з “путіним”. Не дивлячись на те, що дата не уточняється ми припускаємо, що якщо зустріч і відбудеться то тільки після так званого єдиного дня виборів в “росії” – 11 вересня, оскільки перед зустріччю “сі” треба переконатись у спроможності “путіна” продовжувати війну після перезавантаження своєї вертикалі влади.
Тим часом, після розмови з Президентом Франції російський диктатор заявив про готовність переглянути свою попередню вимогу про те, щоб місія МАГАТЕ приїхала на Запорізьку АЕС через територію “росії” та їй підконтрольним терористичним угрупуванням “ЛДНР”.
ІІІ. Що стосується дій країн – союзників:
На тлі розпочатих найбільших в Азії та Океанії військово-повітряних міжнародних навчань “Pitch Black”, Пентагон анонсував проведення у період 18 по 31 жовтня гірських наземних спільних військових навчань з Індією, які планують проводити менш ніж за 100 км від спірного кордону з “китаєм” в Гімалаях – найближче до китайської території, ніж будь-коли раніше.
Цілком однозначно, що час і місце проведення цих військових навчань – один із найпотужніших сигналів для Комуністичної партії “китаю”.
Враховуючи воєнне протистояння, що продовжується в Гімалаях і посилююче суперництво між Вашингтоном і “пекіном”, місце і час проведення навчань цього року матимуть геополітичне значення в майбутньому.
Вашингтон і Нью-Делі, схоже, використовують навчання, щоб продемонструвати не лише зростаючі військові можливості Індії в умовах високогір’я, а й готовність Вашингтона підтримати свого стратегічного партнера у разі конфлікту з “китаєм”.
Враховуючи напруження навколо Тайваню, що швидко наростає, у гіршому випадку для “пекіна” “НВАК” (“Народно-визвольна армія “китаю”) може вступити в двосторонню війну з Тайбеєм і Нью-Делі, які, однозначно, отрима ють військову допомогу від США.
Тим часом, спеціальний літак ВПС Великої Британії “Boeing RC-135W” пролетів над Кольським півостровом, де знаходиться найбільше скупчення ядерної зброї у світі, що належить “росії”. Реакції з боку “росії” не зафіксовано.
Довідково . Зазначений літак є основним літаком радіо- та радіотехнічної розвідки джерел випромінювання наземного, морського та повітряного базування в сантиметровому, дециметровому та метровому діапазонах хвиль.
Цілком однозначно, що це ніщо інше, як цільова розвідка російського ядерного активу, який скоріш за все буде продемонстровано 191-ій країні світу, що зараз долучені до антиядерної конференції у Нью-Йорку.
ІV. Внутрішні суспільно-політичні події:
Тим часом, Верховна Рада України ініціювала створення міжпартійної Групи дружби з Тайванем. Зазначене є позитивним чинником, оскільки це стане додатковим важелем протидії китайській експансії в Україні.
В той же час, з метою створення додаткового механізму щодо недопущення терористичних провокацій з боку “росії” напередодні Дня незалежності України або/чи здійснення оперативної реакції в разі їх появи Генсек НАТО Йенс Столтенберг погодився взяти участь у саміті Кримської платформи, який пройде 23 серпня.
Висновки.
- Два місяці роботи “HIMARS” – і “росія” досі не може знайти протиотрути.
- “Кремль” створює інформаційні умови аби звинуватити Україну в атаці під чужим прапором на Запорізькій АЕС: активність проросійських лобістів в Європі та екологічна катастрофа – це ланки одного ланцюжка.