Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

За даними американської компанії фінансової інформації “Bloomberg” світові ринки зараз готуються до так званого сценарію “кінця світу” на випадок, якщо “росія” остаточно відключить газ. Більш того, американська кампанія стверджує, що наразі замінника російському газу досі немає. Авторитетні економісти при цьому підкреслюють, що велика невідомість полягає в тому, що енергетичний шок, який зараз почався в Німеччині, Польщі та інших центральноєвропейських країнах, відіб’ється в решті Європи та Світу.

Отже, у підсумку ми можемо констатувати: сучасний Світ ще ніколи не був свідком такої серйозної енергетичної кризи з точки зору її глибини та складності. І плану як вийти з цієї кризи, як ми бачимо ні у кого не має. Ймовірно, окрім Вашингтону, який 15 липня повторно збирає міністрів країн “G20” на Балі, але на цей раз міністрів фінансів. До цього була зустріч міністрів зовнішніх справ там же. Головне питання для обговорення: енергетична криза, війна “росії” проти України, інфляція та загроза рецесії, криза не платоспроможності бідних економік.

Також, припускаємо, що такі часті “наради” в форматі “G20” підтверджують, що ця зима в Європі буде дуже, дуже важкою, оскільки за даними того “Bloomberg” Китай контролює близько 80% глобальних ланцюгів постачання.

Водночас, на тлі чергового засідання “Великою двадцятки” Глава Мінфіну США заявила, що обговорювала з віце-прем’єром Китаю ідею встановлення граничної ціни на російську нафту, і що вони домовилися “продовжувати роботу”.

Це добрий знак.

 

II. Що стосується дій супротивника:

Тим часом, в Ірані заявили, що не постачатимуть безпілотники “російській федерації” Зокрема, міністр закордонних справ Ірану стверджує, що його країна взагалі ніколи і не збиралась постачати “росії” таке озброєння.

Отже, офіційна відмова Ірану, а пізніше і Китаю постачати безпілотники “росії” – промовистий і позитивний сигнал. Коли навіть одіозний режим у Тегерані та “дружній” у Пекіні не хочуть йти на відкритий конфлікт із Заходом. Виглядає так, що військову підтримку “москві” може надати лише “лукашенко”.

Але в цій історії з іранськими безпілотніками примітна і неоднозначна українська оцінка цих заяв, яка виразилась у такій схемі: 1. США: Іран постачатиме “росії” БПЛА”. 2. Іран: США бреше, ми нічого не будемо постачати”. 3. Україна (поки неофіційна: телеграм і соцмережі): “якщо Іран сказав, що не будуть, значить не будуть.”. Отже, ми Ірану більше віримо.

Саме тому, як не прикро, але в цій історії слабким ланцюжком залишається інфантильна складова української колективної свідомості. Отже, коли доводиться аналізувати здобутки української демократії, спадає на думку, що причиною багатьох її невдач є не тільки особливості політичної еліти, але й деякі риси мислення й характеру, притаманні українському суспільству: звертати увагу на другорядні і факультативні речі замість фактичних обставин.

 

ІІІ. Що стосується дій країн-союзників:

Джо Байден вирушив у поїздку до Ізраїлю та до Саудівської Аравії, де він візьме участь у великому близькосхідному саміті. Ця подорож зміцнить життєво важливу роль Америки у стратегічно важливому регіоні. Важливо зазначити, що ця подорож відбувається після серії зустрічей з лідерами країн Індо-Тихоокеанського регіону у травні, з лідерами країн Латинської Америки на Саміті Америк на початку червня та з європейськими лідерами на самітах “G7” та НАТО наприкінці червня.

Основні цілі Байдена щодо Близького Сходу прості. Йому потрібен:

регіон з більшою стабільністю та меншою кількістю воєн;

регіон, який менш гостинний для тероризму;

регіон, який допомагає вирішити проблему глобальної енергетичної безпеки в той момент, коли війна “росії” проти України підриває світові енергетичні ринки;

регіон, який робить успіхи на шляху до більших прав людини та більшої людської гідності.

 

IV. Внутрішні суспільно-політичні події:

Тим часом, тема призначення прокурора САП не виходить з орбіти уваги Заходу. В США продовжується історія зі звинуваченнями конгресвумен Вікторії Спартц, яка нагадує, крім іншого, про не призначення прокурора САП Олегом Татаровим, який є заступником Андрія Єрмака.

Перегляди:1,110
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Допомога ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”