Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

Сьогодні вперше відчувається, що на Заході почалися політичні канікули. Кілька вузькоспеціалізованих західних ЗМІ взагалі зупинили свою роботу до 15 серпня. В інших – топ тема Україна, яка знов перемістилася на перший скрін. Навіть поїздка Пелосі на Тайвань не витримує конкуренції. А через період відпусток інших тем мало. Тож поки наші побоювання про які ми зазначали в попередніх інформаційних матеріалах не виправдалися. Як раз навпаки: відсутність інших новин посилює увагу до подій в Україні.

Водночас, на тлі військово-політичної “мандрівки” пані Пелосі до Тайваню, американська розвідка привідкрила світовому суспільству інформацію, що вона передбачала і попереджала Білий Дім про те, що Китай може готуватися до дій проти острова Тайвань швидше раніше ніж пізніше. Саме тому, поїздка Пелосі до Тайваню є спеціальною операцією, щоб оцінити стан військової готовності Пекіна. При цьому, кандидатура пані Пелосі теж не випадкова, оскільки вона має довгу історію протестів проти порушень прав людини китайським урядом під час своєї кар’єри в Конгресі. Саме тому, у Пекіна така реакція на неї.

 

Довідково. Тайвань стверджує, що прийшов запит про прийом Ненсі Пелосі в столиці країни 2 серпня.

 

Отже, ситуація навколо Пелосі, Китаю і Тайваню на сьогодні складається так:

  1. З одного боку для КНР відреагувати жорстко на візит – ризиковано, оскільки вони поки що не готові до війни: економіка реформується, а армія ще перебудовується. На додачу до цього у Сі в листопаді “вибори”.
  2. З іншого, не відреагувати – також ризик для Сі предоменструвати свою слабкість, враховуючи ті ж самі вибори в листопаді. Оскільки, це буде перша поїздка спікера Палати представників до Тайваню за останні 25 років, і перша за час правління Сі, який зробив Тайвань своїм пріоритетом.

 

Отже, наразі все залежить від того, які дії і коли США вважатимуть якнайкращими для своєї національної безпеки та захисту міжнародного порядку. Бо цілком очевидно, що лідерство на їх боці, як і раціональний розрахунок. Оскільки на відміну від КНР, “росії” та інших некрократів, демократії приймають рішення, керуючись оцінками фахівців, яких не вбивають за правду. Та для них важливіше підрахунок здобутків, втрат та ризиків того чи іншого кроку, ніж фанатичний символізм.

 

Довідково. Країни Євросоюзу уважно стежать за відносинами США та Китаю щодо Тайваню і готуються до можливого ризику ескалації між країнами.

 

Тим часом, перше судно з експортом зерна відправилось з України під прапором Сьєрра-Леоне з вантажем кукурудзи. Очікується, що судно прибуде до Стамбула 2 серпня, де його оглянуть, перш ніж йому дозволять продовжити. Кукурудза попрямує до Лівану, крихітної країни Близького Сходу, яка переживає одну з найгірших фінансових криз у світі за понад 150 років.

Серед позитивних новин також можна відмітити заяву Жозепа Бореля про відновлення переговорів по ядерній угоді між Іраном і світовими державами, які планують провести їх на цей раз у Відні.

 

Довідково. Угода передбачає послаблення санкцій проти Ірану та його нафтової промисловості в обмін на обмеження його ядерної програми.

 

На додачу до цього і в рамках проведення історичної паралелі навколо дати 1 серпня, коли 108 років тому “росія” вступила в першу світову війну, захищаючи Сербію у “кремля” провалилась чергова спроба “заварити” в Європі нову війну, яка відвернула б світ від путінського агресії і військової ганьби в Україні.

 

Довідково. Уряд Косова відклав план зміни номерів і паспортів для сербів до 1 вересня.

 

Отже є підстави стверджувати, що “росія” намагається навмисно підпалити Балкани, коли їй навіть не шкода дружню до неї Сербію, яку “москва” відверто підставляє.

 

ІІ. Що стосується дій супротивника:

Тим часом, у відповідь на представлену 31 липня нову стратегію безпеки цивілізованого світу проти дій автократів (через призму дій Токіо) “путін” підписав військово-морську доктрину, в якій США назвав головним суперником “росії” та виклав морські амбіції “росії” щодо Арктики та Чорного моря.

Серед негативного також варто зазначити, що “росія” та Іран попри нафтову конкуренцію продовжують зближуватись. Враховуючи їхню доведену здатність спільно руйнувати західні імперативи на Близькому Сході, обидві країни слід все частіше розглядати як частину одного і того ж стратегічного комплексу.

 

ІІІ. Що стосується дій країн-союзників:

Тим часом, Палата представників Конгресу США оприлюднила законопроєкт про визнання “росії” країною-спонсором тероризму. До списку актів міжнародного тероризму включені дії “росії” проти мирного населення Чечні, підтримка сепаратистів на Донбасі, підтримка Сирії (визнаної державою-спонсором тероризму), отруєння родини Скрипалів у Великій Британії, збиття малазійського Боїнга та інші.

 

  1. IV. Внутрішні суспільно-політичні події:

За результатами опитування КМІС абсолютна більшість українців (79%) вважають, що між Україною та “росією” мають бути закриті кордони з візами та митницями.

Примітно, що напередодні вторгнення “росії” у лютому картина була зовсім інша. Одне дивує: що ще повинно статися, щоб зникли ті 11%, що за дружбу і 1%, що за об`єднання?

 

Висновок.

  1. Імпульс війни, її зовнішньо-політичний аспект та військовий баланс поступово все більше і більше зміщується на користь українців.

 

Перегляди:1,149
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Допомога ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”