Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

Безумовно, головною подією дня стало остаточне погодження проєкту “ядерної угоди” між Іраном та Ізраїлем. 16 місяців “ядерних переговорів” позаду. Колективний Захід та Ізраїль зокрема пройшли гідно цей шлях не піддавшись на жодну з терористичних провокацій. Останній військовий конфлікт з Палестиною проведений на такому високому військово-дипломатичному рівні, коли жодного разу в публічній сфері з боку Ізраїлю не було згадано Іран, як потенційного учасника цього конфлікту. Все для того щоб Тегеран не передумав сісти за стіл перемовин.

В той же час, в рамках зазначеного варто відмітити і Іран, який таки не піддався на вимоги “китаю” та прохань “кремля” ввести в гру іранське “приватно-державне” терористичне угрупування “ХАМАС”, що в принципі демонструє наявність внутрішньої зацікавленості самого Тегерану у знятті санкцій після підписання “ядерної угоди”.

 

Окремий факт щодо ХАМАСУ: Терористичне угрупування “ХАМАС” зіткнулось з потужним тиском громадськості, щоб не брати участь у бойових діях, для того щоб дозволи на роботу та переміщення людей і товарів не були скомпрометовані.

За даними ізраїльських джерел, подібний тиск з боку жителів Гази вплинув на рішення “Ісламського джихаду” погодитися на угоду про припинення вогню. Таким чином, навіть терористи зважують на думку народу.

 

Отже, остаточний проект угоди на столі і на сьогодні це однозначно перемога демократичних сил. Але чи буде він підписаний завтра – досі ніхто впевнено сказати не може:

ЄС (Жозеп Борель): “За кожним абзацом стоїть політичне рішення, яке необхідно прийняти в столицях”.

США (Держдеп, Нед Прайс): “Наша позиція чітка: ми готові швидко укласти угоду на основі пропозицій ЄС” (цією заявою США “перекинули м’яч” на бік Ірану).

Іран (міністр закордонних справ Хоссейн): “Ми стримуємо американський оптимізм, Тегеран очікує “серйозності” з усіх сторін для досягнення угоди ” (іншими словами Іран побоюється, що після підписання ним “ядерної угоди” “китай” розпочне економічні тиски проти Тегерану, в той час, як процедура зняття санкцій буде затягуватись).

В розвиток зазначеного відповімо також на питання: що буде, якщо угоду не укладуть?

  1. 1. Іран може скоро отримати ядерну зброю, що не тільки наддасть йому значний вплив, а й спонукатиме інші неядерні країни порушити 52-річний Договір про нерозповсюдження та ставати ядерними країнами.
  2. Джо Байден не один раз заявляв, що Іран в будь-якому разі не отримає ядерну зброю. Більш того, 13 липня Байден і Лапід підписали спільну декларацію про те, що США використовуватимуть “усі елементи національної сили”, щоб позбавити Іран можливості створити ядерну зброю.
  3. В Пентагоні все частіше говориться про наявність силового плану “Б”, який узгоджено з країнами у форматі чимось схожому на “Рамштайн”, але в чому він полягає, зрозуміло, що не повідомляється.

Отже є висока ймовірність того, що якщо Іран не підпише угоду, на його території буде розгорнута коаліційна військова операція з примушення до її підписання.

В той же час, Пентагон вкотре запевнив світову спільноту, щодо повного контролю навколо ситуації з іранським супутником, який 9 серпня був запущений з космодрому Байконур на російській ракетному носії “Союз-2.1б”, який “кремль” планує використовувати для шпигунства за Україною.

На тлі зазначеного, битва за Африку вступає в свою активну фазу. Поки “китай” оговтується після іміджевих втрат навколо Тайваню та продовжує свої мілітарійські акції протесту проти Вашингтону, останній вже приступив до викриття китайсько-російських злодіянь на Африканському континенті.

 

Наприклад. 1. “Китай” надав екстрену продовольчу допомогу Джибуті, Ефіопії, Сомалі та Еритреї, акцентуючи при цьому свою увагу, що континент бореться з продовольчим дефіцитом через “український конфлікт”.

Отже, поки “росія” шантажує світ продовольством, “КНР” тим країнам, які не засуджують агресію “росії” – постачають продовольство, чим заохочують інших приєднатись до “китаю” та “росії” фактично за шматок хліба.

  1. 2. Представник Держдепу США в статті “Africa Times” прямо зауважив про те, що перші 40% вантажів з українським продовольством після відкриття маршрутів у квітні 2022 направилися до “китаю”.

 

Цитата представника Держдепу: “Виходить, що ми постачаємо зерно “китаю” для того, щоб він ним розплачувалися за мовчазну підтримку “росії”. Хіба в продовольчій дипломатії між нами та країнами Африки нам потрібен такий посередник в особі “КНР”, який діє проти наших інтересів?”

 

Так, за результатами своєї дводенної роботи на території Африки Ентоні Блінкен прозвітував про те, що Південна Африка опублікувала документ про національні інтереси де в тому числі зазначаються заходи з протидії зловмисній діяльності “росії” в Африці.

 

ІІ. Що стосується дій країн-союзників:

Сполучені Штати продовжують працювати зі своїми союзниками та партнерами, щоб забезпечити Збройні Сили України можливостями, щоб відповідати змінним вимогам на полі бою.

Довідково. Пентагон анонсував нову військову допомогу на $1 млрд для України: Боєприпаси для “HIMARS”; 75 000 снарядів для 155-мм артилерії; Мінометні системи та міни; боєприпаси “NASAMS”; 1000 “Javelin” та сотні протибронесистем “АТ4”; 50 броньованих медичних машин.

 

Важливим інформаційно-політичним чинником, також є те, що світове суспільство продовжує уважно стежити за активністю російських окупантів на території Запорізької АЕС. Наразі, російські окупанти на АЕС перебувають під мікроскопом 191-ої країни світу.

 

ІІІ. Що стосується дій країн-супротивників:

Тим часом, “китай” встановив півдюжини зон відчуження, які повністю оточили Тайвань. Оскільки захоплювати острів “китай” не наважиться, його тактика дій, на сьогодні, полягає в наступному: через проведення так званих військових навчань здійснювати економічний вплив на Тайвань, оскільки зараз “пекін” здатний сповільнювати кораблі.

Враховуючи те, що “китай” заявив, що вони будуть проводити більше таких навчань, у якийсь момент це стане загрозою безпеці тайванської економіки для світового електронно-технологічного ринку.

В той же час, на китайську заяву проводити більше таких навчань, Пентагон відповів тим, що вже найближчими тижнями ВМФ США буде здійснювати свій черговий перехід через Тайванську протоку, щоб “пекін” остаточно зрозумів, що США продовжуватимуть діяти, літати, плавати скрізь, де дозволяють міжнародні води. Це включає і Тайванську протоку.

 

ІV. Внутрішні суспільно-політичні події:

Президент України закликав країни Заходу заборонити в’їзд усім російським громадянам та окремо заявив про те, що Україна вимагає термінового візиту МАГАТЕ на Запорізьку АЕС.

 

Висновок.

  1. Україна і весь цивілізований світ зараз перебувають в моменті глибокої міжнародної напруги.
  2. Військово-політична стратегія Вашингтона: “тисячі порізів” дають позитивні результати: поки “китай” витрачає ресурси в одному регіоні, його вже підрізають в іншому. (13 травня Азіатський Саміт АСЕАН – США (Азія об’єднується навколо США); 9 червня – Саміт Америк (розкол клубу автократів) 10 червня – Сінгапурський безпековий саміт (визначення “китаю” як основного винуватця світової кризи); 13 липня бій за Близький Схід; 1 серпня початок місячної “антиядерної конференції”(191-а країна в режимі онлайн спостерігає за злочинами росії та “китаю”); 3 серпня – бій за Індо-Тихоокеанський регіон; 7 серпня – бій за Африку; 9 серпня – погодження проєкту ядерної угоди.)
  3. Події, про які ми зазначили, чи то в Тайванській протоці, чи в “росії” та Україні, підтверджують цю оцінку – світ змінюється з кожним днем.

 

Перегляди:922
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Допомога ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”