Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.  

Ядерна угода з Іраном вступає в завершальну стадію. Якщо не виникне проблем  в останню хвилину, очікується, що Іран представить свою відповідь вже до кінця  цього тижня.

Водночас, попередньо сторони вже перейшли до впровадження механізму з підписання “ядерної угоди” за таким сценарієм: перше до дня підписання угоди сторони мають завершити угоду щодо звільнення американських ув’язнених з Ірану в обмін  на іранські гроші, що застрягли на різних міжнародних банківських рахунках,  та початкове послаблення загальних санкцій проти Тегерану. Друге, Іран зобов’язаний призупинити ядерну програму, але з дозволом на збереження певного запасу урану. Третє, проект “відродженої ядерної угоди” з Іраном передбачає термін 165 днів з моменту  її підписання, де “нульовий день” – це день підписання угоди.

Отже, головним орієнтиром на який ми будемо опиратися далі в своїх подальших прогнозах стане фіксація початку процесу звільнення американських громадян з іранських в’язниць.

Тим часом, на тлі опублікування китайським партійним таблоїдом нової військової цілі “пекіна” дійти до Арктики, Конгрес США закінчив підготовку законодавчих ініціатив щодо розвитку збору і аналізу розвідданих, а також наступальних заходів спрямованих на викриття корупції та порушень міжнародного права з боку “китаю”.

Одним словом Вашингтон зараз працює над тим, щоб інформаційно вивернути

“китай” навиворіт та продемонструвати всьому світу його маніакально-агресивну сутність.

 

Інф ормаційно. Ще у жовтні 2021 року ЦРУ відкрило Центр китайської місії,  що стало пріоритетом для його директора Вільяма Бернса. Минулого місяця Державний секретар США Блінкен створив “China House”, аналогічний орган у Державному департаменті. 

 

Законопроект також закликає опублікувати несекретну версію доповіді про стан та передбачувану корупційну діяльність провідних членів “КПК”, включаючи її лідера, президента “сі цзіньпіна” напередодні жовтневих виборів в “китаї”.

При цьому, важливо зазначити, що спираючись на досвід вторгнення “росії”  в Україну, Вашингтон вже розсекретив та оприлюднив масу розвідданих про так звану “китайську тактику” підштовхування “кремля” на здійснення агресії проти України. Про що ми час від часу зазначали в своїх інформаційних матеріалах. Тим паче, як виявилося, що “кремль” не треба було й довго умовляти, оскільки його головна концепція існування – “знищена Україна”. А тут, за це ще й нібито заплатить “китай”.

Отже, ми переконалися, що Адміністрація Президента Джо Байдена вже кілька місяців активно нарощує зусилля щодо зміцнення своїх позицій у боротьбі  з “пекіном”.

Серед всього іншого, для нас ймовірно важливим буде той факт, що “китай” сьогодні почав озвучувати свої нові військові цілі. Відтак, після втрати свого домінування в трьох регіонах: Індо-Тихоокеанський, Близький Схід і теперішнє втрачання Африки “пекін” заговорив про Арктику.

Підтвердженням зазначеного є демонстративне проходження 28 серпня американських військових кораблів через Тайванську протоку, коли китайським військовим залишалось лише мовчки споглядати на це дійство, а “пекіну” змиритись з поразкою.

 

Цитата з китайського партійного таблоїду: “На відміну від США, які вносять конфлікти у різні частини світу, навіть у мирну Арктику, “китай”, як “приарктична держава”, прагне захищати спільні інтереси всіх країн і міжнародного співтовариства  в Арктиці та сприяти сталому розвитку.

Важливо зазначити, що за час військового протистояння  України російському агресору починаючи з 2014 року, російський сюзерен жодного разу не згадував про Арктику, тим паче на такому рівні, як це відбувається зараз. Зазначене підштовхує нас до висновків, що в контексті світового протистояння автократій проти демократій відбулись події які мають всі ознаки певного перелому війни, або початку нового етапу. Оскільки “китай” – це не “росія”, яка досі не може визначитись зі своїми цілями у війні проти України. 

Отже відбулись події, що змусили “китай” концептуально переглянути свої цілі війни. Ймовірно тому “кремль” почав проявляти моральну готовність вийти з Криму і звільнення “шойгу” цьому підтвердження. Звідсіля і нові законодавчі ініціативи Конгресу США проти “китаю”.

 

Чергова цитата китайського партійного таблоїду: “китай” розглядає Арктику зовсім інакше, ніж деякі арктичні країни, особливо коли він не має військової присутності в регіоні. При вирішенні питань, пов’язаних з Арктикою, слід зосередитися на тому, щоб принести користь людям у всьому світі, а не використовувати це місце для стримування іншої країни у своїх власних стратегічних цілях чи створювати ще більше розбіжностей та конфліктів у регіоні.

Отже, тут не вистачає тільки “китайської панди” в арктичних снігах в обіймах  з “російським ведмедем” проти “злобного дядькі” в капелюсі, розфарбованому під американський прапор.

 

Враховуючи вище зазначене, ми переконані, що так чи інакше, але зміна “китаєм” своєї військової цілі самим прямим чином вплине на подальші дії російськоокупаційних військ на території України.

На завершення до першого розділу додатково надаємо список політичних орієнтирів  а саме список вересневих виборів, результати яких будуть впливати на воєнно-політичну обстановку навколо України: 11 вересня – парламентські у Швеції; 23 і 24 вересня –  в Сенат Чехії; 25 вересня – парламентські в Італії.

 

ІІ. Що стосується дій країн – союзників.

Тим часом, міністри оборони країн ЄС прибули до Праги на неформальну зустріч для обговорення військової підтримки України. Найцікавішим пунктом порядку денного  є ідея Жозепа Борреля щодо організації тренувальної місії ЄС для Збройних Сил України.

Більш того, у США анонсували про проведення 8 вересня чергової зустрічі країн групи “Рамштайн” для надання військової допомоги Україні, яка відбудеться у Німеччині.

На тлі зазначеного, Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав до розширення Євросоюзу за рахунок включення України, Молдови, та Грузії. Більш того Канцлер закликав створити загальноєвропейську систему ППО під регіональним головуванням Збройних Сил України.

З урахуванням того, що німецький Канцлер запропонував включити до ЄС Україну, заяву про створення єдиної системи ППО для Західної та Східної Європи, вважаємо найважливішою подією дня, яку можна прирівняти до прямого запрошення Києва під “парасольку” НАТО. 

Гарним підґрунтям зазначеному послужило оприлюднення Білим Домом даних про те, що більше половини країн ЄС, в яких є підземні сховища газу, вже перевищили цільовий рівень за запасами, який цього року становить 80%. Йдеться про Бельгію, Чехію, Данію, Францію, Німеччину, Італію, Польщу, Португалію, Іспанію та Швецію. А також рішення Норвегії витратити понад 200 млн доларів на забезпечення взимку газом Україну.

 

ІІІ. Що стосується дій країн – супротивників.

Тим часом, попри опір “росії” та різного роду провокації, місія МАГАТЕ вирушила  на Запорізьку АЕС. Перевірка МАГАТЕ розпочнеться в 31 серпня і триватиме  до 3 вересня. Водночас, експерти з атомної енергетики попередили, що на станції — першій в історії, яка захоплена ворожою державою — так багато проблем з безпекою, що делегації можуть знадобитися тижні на місці, щоб належним чином їх вирішити. Цілі інспекційної місії МАГАТЕ : 1. Проведення “невідкладних рятувальних заходів”;  2. Оцінка збитків, завданих бойовими діями; 3. Оцінка умов праці персоналу; 4. Складання рекомендацій. 5. Спроба відновити стабільність навколо заводу.

Заява країн  G7: “росія” загрожує Україні, сусіднім державам і міжнародній спільноті посилюючи ризик ядерної аварії на ЗАЕС  G7 вважає, що російська армія має покинути ЗАЕС та Україну в цілому.                                 

Таким чином, ця поїздка є найважливішим візитом МАГАТЕ після Чорнобиля  в 1986 році, після катастрофічної аварії, яка розкидала радіоактивний пил по Україні та Європі.

 

ІV. Внутрішні суспільно-політичні події.

Тим часом в Україні, мер Одеси Генадій Труханов виступив проти знесення пам’ятника “Катерині II та виступив за компроміс із “росією”.

Отже, на тлі суспільно-політичного невігластва жителів Тернопільської та Хмельницької областей, які ніяк не завадили масовому багатотисячному проведенню кремлівського окультного маршу “московського патріархату”, та більш того самі приймали в ньому участь, заява мера Одеси стає певним маркером “політичної зрілості” жителів Одеської області.

Саме тому, анонсування Президентом України про низку найважливіших візитів  до України, сьогодні виглядає, як певне побоювання західними партнерами залишати Україну один на один з її внутрішніми політичними виборами/лідерами на кшталт Труханова та регіональної влади Тернопільської та Хмельницької областей.

 

Висновки.

  1. В контексті світового протистояння автократій проти демократій відбулись події які мають всі ознаки перелому війни, або початку нового етапу світового протистояння.
  2. Колективний Захід єдиний у своїх вже узгоджених діях.
  3. Збройні Сили України залишаються єдиним суб’єктом як внутрішньої так і зовнішньої політики України. Водночас українське суспільство досі проявляє глибоке суспільно-політичне, релігійне та історичне невігластво.
Перегляди:1,075
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Допомога ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”