Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

20 вересня, в тіні світового протистояння двох цивілізацій та війни, яку веде ядерна держава в Європі, після Другої світової, вперше в форматі щорічної сесії Генеральної Асамблеї ООН (яка відкрилась ще 13 вересня, у НьюЙорку) зберуться Глави держав та Урядів майже з усіх країн. В цьому році їх дебати триватимуть до 26 вересня.

Стосунки, що загострені війною, нерівність, голод, кліматичні кризи, дезінформація, ворожі комунікації в Інтернеті та наслідки трирічної пандемії – виклики, що стоять перед сьогоднішнім світом, будуть предметом їхньої уваги на цій конференції.

Важливо підкреслити, що пул світових ЗМІ коментуючи цю найважливішу подію та виклики перед учасниками цієї конференції окремо говорить, що “путін” використав цей момент слабкості світу, щоб нанести удар по Україні, будучи впевненим, що міжнародний порядок капітулює перед ним.

Останній коментар західних ЗМІ, особливо для України є дуже важливим чинником, який показує, що “путін”, разом зі своїми посіпаками, на кшталт: Трампа, Берлусконі, Франциска, Марін Ле Пен та багато іншими, остаточно програв свою інформаційну війну, як на Заході, так на Сході, а також на Африканському континенті.

 

Окремо слід зауважити, що на тлі того, що на цьому засіданні особисто прийме участь Джо Байден, Президент Ірану Раїсі, який на фоні свого вступу до ШОС та надання військової допомоги “росії”, ще довгий час вагався щодо своєї участі, але раптово погодився на свій приїзд. В той час, як “китай” та “росія” посилають своїх міністрів.

 

Довідково . США внесли три іранські вантажні боїнги до загального списку санкцій. Саме на ті боїнги, на яких Іран перевозить до “росії” свої БПЛА.

 

Таким чином, існує висока вірогідність, що в ході проведення групових зустрічей, знову підніметься питання просування “ядерної угоди” між Іраном та Ізраїлем, оскільки це є вагома складова світового протистояння цивілізацій, в контексті якої “росія” намагається реалізувати свої імперські амбіції за рахунок України.

Іншими словами, чим швидше буде підписана “ядерна угода”, тим швидше буде зрозумілий майбутній порядок речей, що ляже в основу нової Концепції світобудови, тим швидше Україна поверне свої втрачені території, та займе своє гідне місце в майбутній Європейській політично-безпековій системі. Отже, перед міжнародною спільнотою стоять кілька важливих завдань:

  1. Зберегти єдність проти російської агресії, в тому числі серед країн Африканського континенту, Латинської Америки та Близького Сходу.
  2. Для цього, серед іншого, відповісти на глобальні виклики, що хвилюють різні континенти, всупереч стратегічним розбіжностям з “росією” та “КНР” – двома членами Ради Безпеки ООН, які мають право вето.
  3. Знайти рішення: яким буде завтрашній міжнародний порядок та архітектура органів, що мають його забезпечувати, щоб агресія “росії” остаточно провалилася, не спричинивши міжнародні та регіональні конфлікти в різних частинах світу.

 

При цьому важливо зазначити, що вперше за три роки лідери країн будуть особисто виступати в ООН, а не дистанційно. Крім Володимира Зеленського, виняток для якого зробила асамблея ООН (193 голоси – за), через іноземне вторгнення, що триває, та військові дії, які вимагають від нього виконання його обов’язків щодо національної оборони та безпеки, попри заперечення “росії”.

В той же час, через похорони королеви Єлизавети ІІ, створились логістичні проблеми в графіках виступу. Саме тому, Джо Байден, як Президент приймаючої сторони, вперше не зможе проголосити промову сьогодні під час фактичної зустрічі світових лідерів, відомої як Загальні дебати, та зробить це в завтра в середу 21 вересня. Майже 150 Президентів, Прем’єр-міністрів і Монархів, які входять до списку доповідачів. Джо Байден, Президент Бразилії Болсонару, Президенти: Туреччини, Ірану, Франції, Колумбії, Південної Кореї, ПАР, Єгипту та Венесуели. Серед глав урядів — прем’єрміністр Великобританії Ліз Трасс, канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем’єрміністри Японії, Ізраїлю, Іраку та Пакистану.

Окрім загальних самітів, цей тиждень буде також насичений двосторонніми та груповими зустрічами, де вирішуватимуться багато важливих питань цієї епохи, де серед основних буде питання “ядерної угоди” та майбутньої денуклеарізації (зменшення або ліквідація ядерної зброї, де кінцевий стан світу без ядерної зброї, в якому ядерна зброя повністю усувається).

Найголовніше засідання саме для України                                     відбудеться 22 вересня. Тема:

“Боротьба з російською безкарністю під час війни в Україні”.

Засідання ініціювала Франція, яка зараз головує в Раді ООН.

 

ІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.

Тим часом, після звільнення Збройними Силами України населеного пункту Білогорівка (Луганська область) у так званій “ЛНР” терміново закликали провести референдум про приєднання їх до “росії”. Оскільки калаборанти як ніхто інший зрозуміли, що за втратою цього населеного пункту будуть і інші. І якщо не провести “референдум” зараз, то до зими приєднувати вже буде нічого.

 

Довідково . “пушилін” запропонував “пасічнику” об’єднати зусилля “ДНР” та “ЛНР” для вироблення кроків щодо початку підготовки до спільного референдуму.

 

Водночас, в рамках зазначеного важливо відмітити не прихований переляк на “росії” від такого запропонованого сценарію від своїх терористів, оскільки реакція була дійсно миттєва. В результаті чого, в “кремлі” зазначили, що проведення цього так званого референдуму означає пряму війну з НАТО. Забувши мабуть про те, що кремлівська пропаганда щодня розповідає росіянам, що “росія” вже давно воює з Альянсом.

В нашому випадку, ми отримуємо: по-перше, доказ того, що “росія” вже не здатна на проведення в Україні своїх псевдореферендумів; по-друге, що в “кремлі” допускають втрату більшої частини Луганської області.

 

ІІІ. Що стосується дій країн-союзників.

Тим часом, на тлі проведення щорічної сесії Генеральної Асамблеї ООН Білий Дім організував закритий брифінг для Сенаторів США щодо ситуації в Україні.

Ц ілком однозначно, що це дуже хороша новина для України, яка означатиме, насамперед, нове та більш потужніше озброєння для українських військ від Пентагону.

Одночасно з цим, Берлін після націоналізації російських активів “Роснафти” заявив про те, що “Північний потік – 2” не буде запущений в експлуатацію навіть після закінчення “епохи путіна”.

Таким чином, ми зафіксовуємо глибину фундаментальної втрати європейської довіри до “росії”, що є очевидним позитивом для України.

 

ІV. Внутрішні суспільно-політичні події.

Тим часом, офіційний Київ почав активно лобіювати в ООН питання щодо конфіскації російських активів за шкоду від війни.

Довідково . Представники Мін’юсту України вже обговорювали це питання із представниками МЗС, Мінфіну та Мін’юсту Великобританії, США, Франції, Німеччини та інших європейських країн. Міністри Ради Європи підтримали пропозицію, проте поки що розглядають окремі її механізми.

 

Цілком можливо, що після того, як ООН затвердить механізм конфіскації російських активів в світі, офіційний Київ опрацює внутрішній механізм щодо конфіскації російських активів на території України.

 

Висновок:

  1. Світ без “путіна” – стає все більшою реальністю і цілевказівником для всіх країн світу.
  2. Світ без “росії” – ще лякає більшість країн, але сьогоднішній день – це початок спроби з перезавантаження стосунків, для більш тверезої оцінки ситуації, що склалась на сьогодні.
Перегляди:501
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Допомога ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”