Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

У розпал проведення сесії ГА ООН, коли під одним дахом в Нью-Йорку зібрались лідери усіх країн світу, російський диктатор таки наважується оголосити про “часткову мобілізацію” пояснивши свій заклик до резервістів спробою захистити російський суверенітет від Заходу.

При цьому, “путін” повторив всі свої попередні брехливі заяви про те, що “росія” очищає східну Україну від “нацистів”, включаючи загрозливе посилання на ядерний арсенал “росії”. Ми вже зазначали, що у даного путінського наративу вже закінчився термін придатності.

Підтвердженням зазначеного, а також як чергове нагадування для “путіна” є заява американського генерала Бена Ходжеса про те, що якщо “росія” застосує ядерну зброю в Україні, США знищать “чорноморський флот” під нуль.

На додачу до цього, як відповідь на “путінський перфоманс” всі світові лідери, які зібралися в Нью-Йорку, широко та миттєво засудили вторгнення “росії” в Україну, назвавши його загрозою глобальному порядку та миру в усьому світі. Отже, практично миттєва реакція світового засудження.

В той же час, припускаємо, що якщо б “путін” оголосив би свої ілюзії після 26 вересня (дата завершення сесії ГА ООН) такої миттєвої реакції скоріш за все не було б.

Важливо зазначити, що найбільш жорсткими відносно “росії”, та так званих нейтральних країн були виступи Еманнуеля Макрона, та Джо Байдена.

Так, під час свого виступу Президент Франції зазначив про те, що світ опинився перед вибором між “війною та миром” і країни, які зараз не підтримують Україну у війні проти “росії”, є “співучасниками” нового російського агресивного імперіалізму. На додачу до цього Еманнуель Макрон закликав світ максимально тиснути на російського диктатора.

Одночасно з цим , позиція Президента США базувалась на:

  1. 1. “росія” безсоромно порушила основні засади статуту ООН;
  2. 2. Ніхто не загрожував “росії” і ніхто, окрім “росії”, не прагнув конфлікту;
  3. 3. США хочуть, щоб війна в Україні закінчилася на справедливих умовах;
  4. 4. “путін” виступив із безрозсудними ядерними погрозами і має бути покараний.

Остання позиція Президента США наводить нас на думку про, як мінімум обговорення, рішення про те, що “путіна” доведеться ліквідувати вже фізично.

 

Позиція Президента України : “Часткова мобілізація” офіційно оголошена в “росії” “путіним”, була очікуваною і вона нічого не змінить у планах України.

 

Більш того, військові аналітики взагалі ставлять під сумнів короткострокові вигоди, кажучи, що незрозуміло, чи здатна взагалі зараз “росія” навчити та розмістити 300 тис. резервістів, враховуючи, скільки її військових ресурсів задіяно в Україні та нещодавні значні втрати в офіцерському складі.

 

The New York Times” Назва статті: “росія” відчайдушно потребує військ, але для мобілізації новобранців потрібен довгий час”.

Цитата зі статті: організувати та наростити постачання нових озброєнь Києву набагато швидше, ніж знайти на вокзалах, одягнути, навчити, озброїти та відправити в нікуди 300 тисяч абсолютно невмотивованих солдат.

 

Більш того, вже через 10 годин після заяви “путіна” колективний Захід підготував та виклав список заходів йому у відповідь:

  • 1. Введення флоту США та НАТО у Чорне море;
  • 2. 20-мильна буферна зона безпеки вздовж польсько-українського кордону;
  • 3. Після створення буферної зони, у разі ескалації російських бомбардувань у будь-якій частині країни, НАТО слід розширити військову буферну зону до зони гуманітарного захисту, що охоплює три найзахідніші області: Волинську, Львівську та Закарпаття;
  • 4. Обмежена військова операція США та НАТО на території України, включаючи завдання ударів крилатими ракетами по найважливіших російських цілях на території України;
  • 5. Безпольотна зона на Донбасі;
  • 6. Арешт та реальне використання всіх російських активів за кордоном “на допомогу Україні”.

Таким чином, повертаючись до нашого припущення, в частині: чому ж “путін” саме у розпал проведення ГА ООН так себе дискредитує, як керівник країни, яка зараз зазнає поразки від України і не має можливості виконувати те, що сама собі напланувала та наражає себе на прямий удар Заходу, ми прийшли до висновку, що зазначене напряму повзано з китайським впливом на “росію” і “путіна” зокрема.

Відповідь на це дають китайські державні пропагандистські таблоїди, які почали активно розганяти китайську тему підготовки до війни на тлі проведення 21 вересня китайським режимом конференції з проблем реформ збройних сил та національної оборони “китаю”, де між іншим, “сі” виступив з промовою закликаючи китайських генералів спиратися на досвід (мабуть негативний) “росії” у війні проти України.

 

Довідково . Після “сі” виступили ще 12 інших учасників, серед яких росіяни, посади та прізвища яких не розкриваються. В той час, як окремі аналітики припускають, що на конференції був присутній “партушев”.

 

Таким чином, ми прийшли до висновку, що “пекін”, як сюзерен “росії” в рамках ведення своєї традиційної політики: публічний нейтралітет зі словесними пасажами на підтримку “росії” і одночасної зацікавленості в ослабленні останньої для подальшої скупки дисконту її матеріальних і природніх ресурсів, фактично не приховано підставляє “кремль” під удар Заходу.

Цілком ймовірно, що таким кроком “пекін” вивчає та аналізує через цей “кремлівський перфоманс” не скільки реакцію колективного Заходу, а скільки реакцію вже всього світу.

 

Довідково . Президент Швейцарії заявив, що акт воєнної агресії “росії” порушує статут ООН. Для нейтральної країни це важливий меседж. Президент Сенегалу продовжив наполягати на нейтралітеті африканських країн, закликавши великі держави не дозволити своєму суперництву посіяти нові руйнування на африканському континенті. Король Йорданії та емір Катару більше зосередилися в своїх виступах на проблемах палестинців, не висловивши жодних звинувачень в бік “росії”. Президент Південної Кореї, не називаючи жодної нації у своєму виступі, сказав, що свобода та мир знаходяться під “загрозою”. Президент Бразилії, закликав міжнародне співтовариство звернути увагу на гуманітарні наслідки бойових дій, зокрема на енергію та продовольство, також не висловивши засудження дій “росії”.

 

Серед всього іншого, також варто відмітити про зустріч Президента Франції з Президентом Ірану, предметом якої стала – “ядерна угода”. Варто зазначити, що саме Раїсі наполіг на цій зустрічі. Цілком ймовірно, що це пов’язано з тим, що наразі Іран напоровся на економічну кризу, бідність та на невдоволення населення всередині країни, посиленням санкцій та ізоляцією ззовні, та все більш жорсткими погрозами застосування сили з боку Ізраїлю.

 

Довідково . На додачу до цього, напередодні цієї зустрічі Тегеран зіткнувся з масштабними акціями протесту в кількох містах країни, викликаних смертю 22 річної Махси Аміні після затримання поліцією моралі через неправильне носіння хіджабу в громадських місцях.

 

Натомість, на столі Іран має найкращу пропозицію “ядерної угоди”, як сказав Макрон, що відкриє доступ до мільярдів доларів та дірки розміром з росію на європейському ринку.

 

ІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.

Тим часом, протягом кількох хвилин після виступу “путіна” в “росії” закінчилися всі квитки на всі доступні перельоти до інших країн. В той час, як на кордоні з Фінляндією, через дві години утворилась черга з росіян до 100 км, а черга до Монголії, по різним оцінкам вже перевищила населення самої Монголії. Саме про це, ми зазначали в своїх інформаційних матеріалах від 20 вересня. На тлі зазначеного у “росії” розпочались перші акції протесту проти мобілізації, в той час коли регіональні депутати почали відкрито вимагати перенесення проведення псевдореферендумів та навіть відставки “путіна”.

 

Довідково . Макрон назвав помилкою рішення “путіна” щодо мобілізації. Це погана новина для російського народу, заявив лідер Франції.

 

Врахов уючи все вищезазначене можна з впевненістю сказати, що “кремлю” не вдасться провести заплановані заходи з мобілізації свого населення.

 

ІІІ. Що стосується дій країн-союзників.

Тим часом, в підтвердження цитати зі статті “The New York Times” про те, що наростити постачання нових озброєнь Києву набагато швидше, ніж “москві” знайти, одягнути, навчити, озброїти невмотивованих солдат, є рішення Пентагону передати Україні далекобійні дрони-камікадзе “Switchblade 600”. В той час, як Великобританія заявила про подальшу збройну допомогу Україні включно з ракетною артилерією. А, Євросоюз заявив про запровадження проти “росії” нових додаткових санкцій у разі проведення референдумів у так званих “л/днр”, Запорізькій та Херсонській областях.

Все це демонструє, як колективний Захід в єдиному пориві військово-політичними методами розриває на шматки російського агресора на всіх рівнях свого протистояння.

 

ІV. Внутрішні суспільно-політичні події.

Тим часом, в Одесі активісти, на фоні репліки Президента України про те, що ніхто не знає, коли закінчиться війна, продовжують боротись за свідомість кожного одесита, щоб схилити їх до розуміння того: чому так важливо демонтувати пам’ятник російській цариці “Катерині ІІ”.

 

Висновок.

  1. За весь періоду повномасштабного російського вторгнення, сьогодні ми вперше фіксуємо, щоб США так радикально відреагували на путінські погрози, включаючи ядерну зброю. Це дуже серйозна зміна риторики Білого дому, яка однозначно буде мати свої наслідки.
  2. Рішення “путіна” про проведення мобілізації – це ніщо інше, як показник високого рівня залежності “росії” від “китаю”.
  3. В той же час, як зазначив Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій ЗАЛУЖНИЙ: Збройні Сили України знищать усіх окупантів, і добровольців та мобілізованих.
Перегляди:505
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Допомога ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”