Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин. 

Консолідуючи увагу всього світу навколо “росії”, як глобального провокатора всіх світових проблем, Вашингтон словами Державного секретаря Ентоні Блінкена 22 вересня переводить російсько-українську війну у новий статус. Відтепер анти-військова дипломатична кампанія США та Заходу сконцентруються на тому, щоб ясно продемонструвати та переконати весь світ, що вторгнення “росії” в Україну завдає глобальної шкоди всьому світу, включаючи відволікання уваги та ресурсів з глобальних проблем охорони здоров’я та клімату. Фактично – це новий статус та новий наратив цієї війни.

Таким чином, відсьогодні жодна країна цивілізованого світу за своїми моральними нормами не залишиться осторонь російсько-української війни, навіть Африканський континент, який до останнього наполягав на своєму не втручанні у вирву сучасного світового протистояння.

Прогнозуємо, що наступним кроком і головним завданням Вашингтону буде – вписати в цей наратив “пекін”.

В свою чергу “китай” намагаючись повернути попередній статус війни, до рівня локального конфлікту між “росією” та Україною, розпочав широку кампанію щодо відновлення прямого діалогу між Києвом та “москвою”.

Таким чином, ми бачимо, як “китай” розуміючи, що наступним після “росії” буде він, намагається заплутати поняття, нові статуси та наративи.

Цілком ймовірно, що за поведінкою “китаю” уважно слідкує Президент Ірану Раїсі, який сьогодні намагається копіювати політичну поведінку Ердогана. Так, провівши 21 вересня зустріч з Макроном щодо “ядерної угоди”, яка останнім охарактеризувалась як позитивна. Вже 22 вересня, з метою підіграти “китаю” використав сцену ООН для критики США та інших західних країн, які зберігають санкції проти Ірану, а потім знов запросив зустріч з Макроном.

 

Довідково . Раїсі розмахував з трибуни ГА ООН фото вбитого ударом американського БПЛА високопоставленого іранського генерала Касема Сулеймані, називаючи його шукачем свободи.

 

Водночас , навіть без підігрувань “пекіну”, Раїсі все одно у всьому звинувачує США, бо одна з трьох головних цілей Тегерану – видворення США зі свого регіону.

США для Ірану ворог настільки, що головний іранський релігійний лідер Алі Хаменеї забороняє іранським високопосадовцям, включаючи Президента Раїсі спілкуватися з американськими. Але, увага, Раїсі, на відміну від “путіна”, “сі” та “кім чен іна” приїхав.

Тож, для розуміння анатомії міжнародних відносин, слід окремо зазначити про цікавий епізод з виступу Раїсі, який можна оцінити як певний сигнал Вашингтону не кидати Тегеран сам на сам з “пекіном”. Так, критикуючи США, з трибуни ООН, Раїсі прямими словами раптом запевнив Джо Байдена, що не розробляє ядерну зброю.

Отже, це черговий раз демонструє рівень розбалансування відносин між учасниками “клубу автократів”, які чудово розуміють свою залежність від західних країн. Адже, послання, яке Макрон 21 вересня передав Раїсі, а це щонайменше 70% світового ВВП: найкраща для Ірану і “ядерна угода” все ще на столі.

В той же час, на тлі митарства Ірану, США, висловили подяку його противнику на Близькому Сході Саудівській Аравії, та особисто наслідному принцу MbS, за повернення полонених американських громадян в результаті обміну з “росією”. Після чого США, Франція та Саудівська Аравія випускають спільну заяву про підтримку суверенітету, безпеки та стабільності Лівану в дні, коли парламент готується обрати нового президента. Де до цього, вперше на парламентських виборах терористичне угрупування “Хезболла”, яке підтримувалося “росією” (через ПВК “Вагнер”) не отримала перемоги.

Спільна заява цієї тріади стає символом нової політичної географії в західній Азії, після видворення звідсіля “росії”, де Саудівській Аравії надається право військово-політичного домінування, задля забезпечення неповернення російських терористичних угрупувань у цей регіон. А також це є додатковим поштовхом для Ірану швидше підписати “ядерну угоду”, оскільки після розподілу впливу нового світового порядку, місця для Ірану може вже й не бути.

Тим часом, деталізуючи критику того, що “росія” та “китай” підривають глобальний порядок, Президент США Джо Байден у своїй промові на ГА ООН закликав до реформування статуту ООН, зокрема до “більш інклюзивної” Ради Безпеки шляхом розширення її постійного членства, яке зараз складається з Великобританії, “китаю”, Франції, “росії” та США. Так, Вашингтон підтримав ідею додавання до Ради Німеччини, Індії та Японії.

Зазначена ідея направлена на створення певних правових норм задля унеможливлення в майбутньому шантажувати світ правом – вето, яким “москва” і “пекін” користується для здійснення своєї гібридної агресії.

 

Довідково . Так, у своїй промові Джо Байден сказав, що країни повинні утримуватися від вето в Раді Безпеки, “за винятком рідкісних надзвичайних ситуацій, щоб гарантувати, що Рада залишається надійною та ефективною”.

 

цьому ключі також слід підкреслити, що 22 вересня на засідання Ради Безпеки ООН були відображені всі нові події у війні в Україні, з широким обговоренням призовної кампанії в “росії” та з подальшим накладанням на неї нових обмежувальних санкцій.

 

Довідково. Аналізуючи виступ Байдена західні ЗМІ згадували Хусейна. Непоганий варіант для “путіна”: смертна кара через повішання, оскільки може бути і варіант Каддафі, фото та відео якого, закатованого до смерті власним народом, в свій час, так обурювали “путіна”.

 

ІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.

Тим часом, історія про “погані США, які схиляють Україну до мирних переговорів з “росією”, набула свого продовження. Важливим є той факт, що це вже не в провідних медіа України, а серед кремлівсько-китайських ботоферм, які після виступу глави МЗС “китаю” на засіданні ГА ООН раптово активізувались для формування антиамериканських настроїв.

І схоже на те, що одна зі ставок “пекіна” таки зіграла. Так, через певний час, після вищезазначеного виступу китайського дипломата, під парламентом Молдови з’явились масові проросійськи протести з наметовим містечком з гаслами: Вашингтон – не наша столиця”.

Тож, ми вкотре попереджаємо про те, що “китай” наразі тестує свої нові методи впливу, на українську аудиторію. Цілком ймовірно, що зараз формується нова армія ботів та підбирається пул спікерів, в тому числі з числа українських політиків і блогерів, які будуть впроваджувати наративи, щоб знов повернути статус російсько-української війни до рівня локального конфлікту.

В той же час, оголошення “путіна” про “мобілізацію” відобразило багато проблем, з якими стикається “росія” в ході невпевненого вторгнення в Україну, і які “москва” навряд чи зможе вирішити в найближчі місяці.

Таким чином, ми робимо висновки про те, що ця “мобілізація та раптові референдуми” скоріше входять до ескалаційно-демонстративного кейсу, аніж до стратегії застосування.

Два протилежні жести “москви” – ескалація з загрозою застосування ядерної зброї та деескалація через обмін найвидатніших і публічних представників “Азова” – є нічим іншим як жестами безпорадності.

В той час, як угода, проведена через Туреччину та Саудівську Аравію як медіатори, які натякають офіційному Києву та Заходу, що “москва” дуже наполегливо хоче переговорів.

Підтвердженням зазначеного є заява Саудівської Аравії допомогти в проведенні перемовин. В той час, як Індія зажадала, як можна швидше закінчити конфлікт.

Таким чином, ми прийшли до висновку, що всі ці заходи з мобілізацією та раптовими “референдумами”, включаючи нову активність кремлівсько-китайських ботоферм лягають в контекст виступу китайського дипломата про організацію прямих переговорів між Києвом та “москвою”. Але “путін” сам відкрито йти на переговори не хоче, він кулуарно створює ситуацію, щоб Україна публічно сказала, що хоче щось обговорити. Водночас, ми можемо впевнено заявити, що “путін” не врахував, що Захід не злякався мобілізації, а розпочав роботу над тим, щоб ще більше озброїти Україну.

 

Довідково . “Washington Post” про російську мобілізацію Пошукові тенденції Google показали сплеск запитів на кшталт “Як виїхати з “росії”” і “Як зламати руку вдома”.

 

Б ільш того, аналізуючи вже з новими даними, останню розмову Олафа Шольца 18 вересня з “путіним”, а також останні безрезультатні спроби Еманнуеля Макрона 20 вересня зв’язатись з “кремлем”, ми прийшли до висновку, що Захід своїми діями змушує “кремль” випустити звернення “путіна”, де він визнає помилковість війни і зажадає переговорів про мир у прямому ефірі, оскільки кулуарні благання не запустять внутрішній тотальний колапс у російському суспільстві. У відповідь “пекін-москва” через “мобілізацію” піднімають ставки, а Захід в свою чергу піднімає статус російсько-української війни до рівня глобального протистояння.

Серед позитивного також слід відмітити, що на фоні початку російського колапсу три країни-союзниці “росії” по “ОДКБ”: Узбекистан, Казахстан та Киргизстан заявили про кримінальну відповідальність для своїх громадян у разі участі у війні в Україні. Одночасно з цим, “КНДР” випустила офіційну заяву про те, що ніколи не постачали у “росію” зброю і не збирається це робити. Отже, навіть “кім чен ин” вирішив триматися подалі від “путіна”.

 

ІІІ. Що стосується дій країн                   -союзників.

В той час, як окружний суд Гааги у справі про збитий авіалайнер “Малазійських авіаліній”, офіційно оголосив дату оголошення вироку – 17 листопада.

 

В исновок:

  1. Васальни статус «росії» не дозволє ї навіть слова промовити без дозволу “китаю”
  2. “Китай” розпочав заходи щодо повернення попереднього статусу війни та активно допомагає “кремлю” створити умови для прямих перемовин між Києвом та “кремлем”.
Перегляди:535
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Допомога ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”