І. Щодо воєнно-політичних відносин.
Образи, звинувачення та розмови про воєнні злочини та ядерний Голокост домінують сьогодні на головній дипломатичній сцені світу, коли Рада Безпеки ООН обговорювала питання щодо притягнення “росії” до відповідальності за війну в Україні.
Так, незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні дійшла головного висновку, що в Україні “росією” було скоєні масові воєнні злочини.
Довідково . Комісія розглядала події, що сталися у лютому-березні цього року у Київській, Чернігівській, Харківській та Сумській областях.
Цілком однозначно, що з міжнародно-правової точки зору це, звісно, добре, але з практичної, доки “росія” член Радбезу – “поки нічого”. “Поки нічого“, утім наразі все міняється настільки стрімко, що вже завтра це рішення може лягти в основу важливих антиросійських рішень, так що накопичувальний ефект таких кроків рано чи пізно спрацює.
В той же час, у своїй звичній манері, сюзерен “росії” – “китай”, який є постійним членом Ради Безпеки звичайно же не засудив російське вторгнення і висловлював сумніви щодо висновків незалежної комісії та відкритим текстом виправдовував російські погрози ядерною зброєю, звинувачуючи у всьому США та Захід.
Наративи китайс ького партійного таблоїду:
- США захопили ГА ООН для проведення антиросійської кампанії;
- Байден особисто підкреслює свою ворожість до “кремля”, що тільки посилює конфронтацію;
- 77-я сесія ООН перетворилась на антиросійський майданчик;
- ООН станє “полем бою”, якщо США далі наполягатимуть на реформуванні шляхом обмеження права вето.
Таким чином, ми вкотре переконуємося в тому, що васальний статус “росії” передбачає те, що серйозні питання від її імені на міжнародній арені обговорюватиме “пекін”.
Сьогоднішня мета “пекіну”, як мінімум досягнути політично вигідного для “москви” глухого кута, як максимум – мирової угоди, так само вигідної для них обох. Тож, на питання, в чому вигода для “китаю”, в тому числі своєю війною в Україні, тільки руками “росії”? Відповідь – Тайвань.
Отже, ми вкотре наполягаємо на тому, що “китаю” потрібен виключно Тайвань, до якого через професійні дії Збройних Сил України він не може дотягнутись. Ось так, на сьогодні, виглядає анатомія сучасної війни.
Довідково. Будувати табори перевиховання на тисячах кілометрах російської території з мільйонним населенням – не входить в плани “пекіна”. Їм достатньо цього з Гонконгом, Тібетом та уйгурами.
Тим часом, в Італії за три дні до виборів, проведене опитування обіцяє перемогу Мелоні з Берлусконі, затятим неофашистам з агресивним несприйняттям існування України.
Результати опитування звичайно розчарували Білий Дім, який разом з тим зазначив, що зараз уважно треба дивитись за тим як сформується майбутня коаліція та пройде перша розмова між Римом та Вашингтоном.
В той же час, переконавшись в своїй перемозі, та навіть не чекаючи самих виборів та їх результатів, Берлусконі вже почав публічно захищати “путіна”, заявивши, що “російський президент” просто хотів замінити уряд Володимира Зеленського “порядними людьми”.
Довідково . Під час інтерв’ю “Rai1”, пристаркуватий 85-річний Берлусконі додатково зазначив, що “путіна” на “винахід цієї спецоперації підштовхнуло російське населення, його партія та його міністри”, а сам він цього не хотів.
Тим не менш, ми маємо певні переконання в тому, що повалений в політичному бою проукраїнський Маріо Драгі, був настільки проукраїнським, що не залишив тим, хто через три дні переможе на виборах, доступних варіантів щоб змінити вектор італійської політики в стратегічно важливих питаннях для України зокрема.
Виразним підтвердженням зазначеного є заява Голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн, яка нагадала Берлусконі з Мелоні , що Європа вже має всі необхідні інструменти, далі цитата: щоб впоратися з Італією, якщо справи підуть у “складному напрямку”.
Довідково. Варто зазначити, що Італія є найбільшим бенефіціаром фонду ЄС “Наступне покоління”, пакету грантів та кредитів для вирішення економічних проблем, особливо після пандемії “covid-19”.
Отже, це є явним посиланням на здатність Європейської комісії скорочувати кошти, що виділяються країнам-членам, коли вважається, що вони порушують верховенство закону. Як це було зроблено минулого тижня, коли було скорочено 7,5 мільярда євро, виділених проросійській Угорщині.
Подальший аналіз подій показав, що Берлусконі та Мелоні чітко зрозуміли посил і закрились, окрім їх найближчого союзника Сальвіні (на кшталт українського політика Іллі Ківи), який почав погрожувати Голові Єврокомісії.
На тлі зазначеного, а також враховуючи попередні висновки, ми вкотре зауважуємо про те, що диктатури чим далі, тим більше демонструють свою нежиттєздатність, де їх же власне населення підриває фундамент, на якому вони побудовані. Так в Ірані протести проти одного з символів іранської революції – хіджабу, а в “росії” – проти головної національної ідеї – “за вождя потрібно вмирати”.
За цим всім уважно спостерігає “сі цзіньпін” та виносить уроки. Але, як і всі диктатори, неправильні. Замість прийняти факт нежиттєздатності диктатур в новому світі, він намагається обманути час.
Підтвердженням зазначеного є неочікувана заява МЗС “китаю” про готовність сприяти міцним та стійким відносинам з НАТО. Зазначене, після всього вище сказаного взагалі важко коментувати, але це більше схоже на нещодавні два протилежні жести “москви” (“мобілізація” та звільнення публічних представників “Азова”), які ми оцінили, як жест безпорадності.
Цілком ймовірно, що це якимось чином пов’язано з зустріччю ШОС, та активністю молодого Кронпринца Саудівської Аравії, який має амбіцію – створити дипломатичну конкуренцію Оману, Катару та навіть Туреччині, як в регіоні, так і за його межами. Політична інтрига заключається в тому, що в цьому розкладі не має пристаркуватого китайського диктатора, який між іншим перервав своє турне і так і не доїхав до Ер–Ріяду для зустрічі з молодим та амбітним наслідним принцем Саудівської Аравії.
В результаті чого, є припущення, що після зустрічі в Самарканді “китай” починає трохи розуміти, що він не переможе демократії.
ІІ. Що с тосується дій країн-союзників.
Тим часом, США почали вже надсилати “росії” приватні попередження про неприпустимість застосування ядерної зброї, попереджаючи російське керівництво про серйозні наслідки, які будуть після цього.
Таким чином, своїми приватними листуваннями Вашингтон намагається прямим текстом донести до пристаркуватого російського керівництва, що вони, саме вони знаходяться під ударом, а не їх пекінський сюзерен.
А також припускаємо, що в цих листуваннях є пропозиції від США для надання допомоги “москві”, щоб вийти з васального підпорядкування “китаю”.
ІІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.
Проте, китайський лідер заявив, про свій намір, протягом свого наступного терміну, повністю змінити структуру “народно-визвольної армії”.
В той час, як його “кремлівський васал” розпочав своє пропагандистське шоу з інсценуванням голосування на окупованих територіях.
Заява лідерів G7: Велика сімка ніколи не визнає результати “референдумів” на непідконтрольних Україні територіях, — йдеться у спільній заяві лідерів.
ІV. Внутрішні суспільно -політичні події.
Тим часом, Національний Банк України заявив, що не планує змінювати фіксований обмінний курс. Найближчим часом він залишатиметься на рівні 36,6 гривні за долар.
Висновок:
- Васальний статус “росії” взагалі не дозволяє їй навіть слова промовити, без дозволу “китаю”.
- Вашингтон використовує всі можливі комунікації щоб донести до російського керівництва, що саме вони знаходяться під ударом, а не “китай”, який почав подавати перші адекватні сигнали Заходу, як стороні, що перемагає.
- В той час, як його китайська маріонетка ще більше підставляється під прямий удар організовуючи пропагандистські шоу з псевдореферендумами, а в Європі перемагають ультраправі.