0І. Щодо воєнно-політичних відносин.
Відсьогодні в Європі офіційно діє нове військово-політичне утворення під назвою “Європейське політичне співтовариство”, яке було створено за ініціативи Президента Франції, як поштовх до початку концептуального перегляду європейських цінностей саме через призму України, та унеможливлення подальшого розвитку ультраправих сил в Європі.
З а результатами першого саміту (зустрічі) нового співтовариства робимо висновки щодо своїх очікувань та перспектив:
- Отже, завжди неспокійний та енергійний у своєму прагненні створити нову незалежну сильну Європу, Президент Франції Еманнуель Макрон тепер має особисто своє нове міжнародне об’єднання, до якого входить 44 країни.
- Водночас, саме цим, амбітний план Макрона непомірно важкий, оскільки, ширша мережа країн означає більш різноманітний склад персонажів, яких треба задовільнити вирішенням їх особистих інтересів.
Довідково . Задум Макрона – це ітерація Концепції, яка десятиліттями витала в ЄС. Колишній Президент Франції Франсуа Міттеран рекламував концепцію “Європейської конфедерації” більше 30 років тому, але вона так і не зародилася. Але Макрон, саме через військовий потенціал України, а саме діяльності її Збройних Сил, повірив в те, що це все-таки можна реалізувати.
- Нове об’єднання створено як новий форум, створеного у відповідь на російське вторгнення, щоб запропонувати світу більш ширшу та інклюзивну європейську мережу, такий собі ЄС всередині ЄС, де європейські лідери, але не ЄС, можуть обговорювати сфери спільного інтересу.
Яскравим і позитивним прикладом зазначеного вже є дві важливі події: перша, коли під час цього форуму Вірменія та Азербайджан раптом потиснули один одному руки та прийняли низку спільних заяв щодо визнання територіальної цілісності та суверенітету один одного, на основі яких відбуватиметься подальший процес демаркації кордону держав.
Отже, завдяки цьому новому утворенню вже відбулось те, що могло затягнутись ще на роки, особливо зараз, коли вся увага світу сконцентрована на інший регіон.
Другою подією , стало прийняття рішення створити фонд у розмірі 100 млн євро, який дозволить Україні безпосередньо купувати озброєння в Європі, фактично як члену ЄС.
Ми цілком впевнені, що вже в найближчому майбутньому цей новий політичний проєкт зіграє для України важливу роль у її політичному, культурному та історичному розвитку.
Оскільки сьогодні утворюється новий світовий устрій, і Європа в будь-якому разі буде змінювати свій ментальний і військово-політичний лад.
І Україна цьому процесу буде вимушена сприяти, щоб не тільки зберегти свою державність, але й знайти своє нове місце в новому порядку.
І чим швидше Україна увіллється в цей процес, тим швидше дійде до “кремля” та “пекіна”, що на території України всі їх політичні проєкти відтепер реалізувати неможливо.
ІІ. Що стосується дій країн-союзників.
А тим часом, Президент США Джо Байден виступив із вражаючим попередженням про те, що нещодавні погрози “путіна” можуть перерости в ядерний конфлікт, заявивши, що ризик атомної війни не був таким високим з часів Кубинської ракетної кризи 1962 року.
Довідково . “У нас є хлопець, якого я досить добре знаю”, – сказав Байден про “путіна” на заході зі збору коштів, “Він не жартує, коли говорить про потенційне застосування тактичної ядерної зброї, біологічної чи хімічної зброї, тому що його збройні сили, можна сказати, значно неефективні”.
Важливо зауважити про те, що попередження Президента США, зроблені перед групою донорів-демократів, а не в більш офіційній обстановці.
Попри порівняння Байдена, американські чиновники кажуть, що не вважають цей момент таким же загрозливим, як Кубинська криза, але вони стурбовані тим, що російська військова доктрина розглядає тактичну зброю як потенційний елемент конфлікту між сухопутними військами. І саме ця доктрина, за словами Байдена, викликає у нього найбільше занепокоєння через можливість швидкої ескалації.
Отже, Президент США особисто попередив “путіна” (уривок з цитати Байдена: “у нас є хлопець, якого, я досить добре знаю”) про ядерний армагеддон. Це була перша подібна заява Президента США за останні 60 років. Але ми не бачимо, щоб Пентагон сьогодні загострював свою комунікацію в цьому питанні.
ІІІ. Внутрішні суспільно-політичні події.
Черговим підтвердженням висновків першого розділу є заява Головнокомандувача Збройних Сил України генерала Валерія Залужного, далі пряма мова:
“На нашій землі триває боротьба, масштабів якої світ не бачив із часів Другої світової. Ми не маємо права перекласти цю війну на наших дітей. Ворога потрібно знищити тут і зараз. І ми це можемо зробити.”
ІV. Що стосується дій ворога та його союзників.
В той же час, варто відмітити про те, що під час щоденних брифінгів американських військово-політичних державних установ присвячених Україні, серед усіх інших питань до спікерів було питання, щодо двох росіян, які подолали милі відкритого моря та прибули на острів на Алясці з проханням політичного притулку, щоб не потрапити під організовану путінську мобілізацію.
Заява Радника з нацбезпеки США . “Цей інцидент прояснює одну річ, – сказав Салліван у своїй заяві. ” Враховуючи близькість Аляски до “росії”, наш штат має відіграти життєво важливу роль у забезпеченні національної та інформаційної безпеки Америки”.
Таким чином, зазначена пара російських плавців стає головним подарунком на день народження російського диктатора, оскільки в найближчій перспективі інформаційна політика США буде будуватись навколо цього інциденту, щоб черговий раз продемонструвати всьому світу політичну неадекватність ювіляра.
Довідково . 7 жовтня “путіну” виповнилося 70 років.
На додачу до цього, це також яскраво демонструє в якому розпачі зараз перебуває російське населення.
Висновок.
- Збройні Сили України залишаються єдиним джерелом і суб’єктом української державності.
- Президент США особисто привітав російського ювіляра особистим політичним армагеддоном.