Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

Після того, як 14 жовтня Вашингтон представив світу свою нову Стратегію національної безпеки США з відповідним визначенням “китаю”, як країни, що сформувала та підтримує світову вісь зла, ми зафіксували чергову хвилю реакції автократій на рішучі дії “столиці демократій”.

 

Довідково. “Китай” виклик, який стрімко наближається – Глава Пентагону.

 

В той же час, нас певним чином здивував той факт, що наступною хвилею агресивної комунікації з боку автократій виявився знову Ілон Маск, який на цей раз піднімаючи рівень свого шантажу вказує в першу чергу Пентагону та Києву про те, що “Starlink” – це фактично єдина система зв’язку, яка все ще працює на фронті – всі інші мертві (прямий текст з допису Маска у “Твіттері”).

В той же час, Ілон Маск, ймовірно побоюючись прямого впливу на свою персону з боку всього державного апарату США поводить себе в точності як і “пекін” окремо заявляючи, що це нібито “росія” намагається знищити “Starlink”, а не він його – “відключити”, якщо Пентагон звичайно не заплатить йому гроші за користування Україною його системи.

 

Довідково. Литва пропонує союзникам разом платити за “Starlink” для України. “Підключення до інтернету в Україні надто важливе, щоб залишити його в руках однієї приватної особи” – МЗС Литви.

 

Разом з тим, і Київ і Пентагон відреагували на допис Ілона Маска, де Київ через допис Михайла Подоляка (представник ОП України) визнав вклад “Starlink” та особисто Ілона Маска у найкритичніші моменти війни та подає сигнал готовності розмовляти про це більш детально під час переговорів, а не через дописи в “Твіттері”.

В той самий час, Пентагон вже почав вживати заходи, та через Білий Дім організував зустрічі з республіканцями з так званої групи Трампа до якої входить Маск, щодо подальшої роботи “Starlink” для України.

Цілком ймовірно, що Білий Дім в цьому питанні можливо піде на певні поступки цій групі, оскільки всі американські чиновники сходяться на важливості “Starlink” для бойових операцій Збройних Сил України, особливо на тлі недавніх військових успіхів.

Отже, якщо черговою реакцією автократій стає знову Ілон Маск з його примітивним бажанням просто на цьому заробити гроші – це означає, що у автократій “арсенал погроз” дійсно закінчується. В той же час, сам Ілон Маск останнім часом дійсно “переходить всі межі дозволеного”, вступаючи в політичну гру, повторюючи улюблені тези Трампа.

Водночас, тут є один нюанс. Маск заробив свій статок на зв’язках та контрактах з військовими відомствами США, і всі ці військові відомства підтримують подальшу широкомасштабну підтримку України. І на цьому стоять і демократи, і республіканці.

А враховуючи високий рівень підтримки України ще з боку американського суспільства (75%), так звана група Трампа зі своєю завзятістю грати проти України наражає себе на дискредитацію в очах своїх же виборців. В результаті чого ми переконані в тому, що невдовзі почуємо про те, що Ілон Маск відмовиться від своїх ідей заробляти на цій війні.

Продовжуючи тему зазначеного, ми також відділяємо, для врахування, заяву Глави місії МАГАТЕ Маріано Гросі щодо тиску з боку окупантів на працівників Запорізької АЕС. Зазначена заява допомагає Києву та його союзникам вказувати та нагадувати ось таким представникам світового бізнесу, як Ілон Маск про те, хто є істинним джерелом небезпеки для їх справи.

ІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.

Тим часом, в “росії” на тлі провалу військових операцій та мобілізації розпочалась масова чистка так званих “воєнних кореспондентів” на кшталт того ж “гіркіна”, яким до певного періоду часу “дозволялось” коментувати агресивні дії російсько-окупаційної армії на території України, а окремим навіть критикувати російського диктатора.

З повідомлень російської пропаганди так звані “справи воєнкорів” зараз

 

Довідково. Так, за деякими закритими соціологічними дослідженнями щодо виявлення рівня довіри, “міноборони росії” знаходиться в одній із нижчих пунктів списку, тоді як “воєнкори”, мають високий рівень довіри і знаходяться на верхівці інформаційного впливу для прихильників “активної підтримки війни “росії” проти України”.

 

Цілком ймовірно, що така екстреність щодо закриття “коментаторів війни” зумовлена ганебною ситуацією на фронті, як минулого разу, коли через самодіяльність і самовпевненість таких “воєнних кореспондентів” російське так зване “тактичне перегрупування військ” (відступ) перетворилося на їдке джерело критики особисто “путіна” і всього військового командування.

Також, ми припускаємо, що “кремль” підозрює, що деякі з цих “військкорів” працюють на альтернативні джерела силової влади, які борються за “кінець епохи “путіна””, щоб переформатувати російську владу.

Для України це очевидний позитивний чинник, який сигналізує, як мінімум про те, що Збройні Сили України незабаром реалізують заплановане і “кремль” боїться чергової хвилі критики в свій бік.

Одночасно з цим вважаємо за необхідне зазначити про ще один важливий чинник, який вказує на те, що “путін” став ізгоєм навіть в Азії, де його в доволі не дипломатичній формі попросили поводитися з державами Центральної Азії з відповідною повагою, а не так, як він ставився до них, ще до явного свого програшу у розпочатій ним війни проти України.

 

Довідково . Президент Таджикистану Емомалі Рахмон на саміті “Центральна Азія – “росія”” в Астані дорікнув російському диктатору і закликав його не ставитися до країн Центральної Азії як до країн колишнього “СРСР”.

 

Таким чином, фактично колишні “лояльні партнери” почали сприймати “росію” як реальну загрозу існуючим режимам, тому вони починають рухатися у бік розфокусування сил та так званих “політичних шпагатів”.

На тлі зазначених військово-політичних прорахунків, “путін”, щоб хоч якось інформаційно перебити зазначене знову зробив спробу, але невдалу, зірвати “зернову угоду”, та почав звинувачувати США у зриві процесу підготовки Європи до зими. Але у цій комунікації “кремль” отримавши підтримку від пані Меркель, яка заявила, що закупівля російського газу було раціональним рішенням, сприяв через підконтрольні ним праві сили Франції влаштувати перші масові “протестні вибухи” в цій країні, через нестачу бензину.

Отже, пані Меркель залишається вірною собі та російській пропаганді, а особливо чутлива Франція, де соціальне невдоволення часто виражається рано й голосно, поки не проходить першого іспиту на стійкість від політичносоціальних провокацій правих сил.

 

ІІІ. Що стосується дій країн-союзників.

Тим часом, НАТО нагадало автократіям про проведення анонсованих ще два роки тому планових ядерних навчань у повітряному просторі над Бельгією, Великою Британією та Північним морем.

 

Довідково. Навчання відбудуться з 17 по 30 жовтня, вони є плановими та не пов’язані з поточними світовими подіями. У навчаннях з ядерного стримування візьмуть участь 14 країн.

 

Зазначене лише засвідчує про високий рівень аналітики, планомірності, методичності та поміркованості демократій та військово-політичного блоку зокрема.

 

Висновок.

  1. Ілон Маск, як замінник “ядерного шантажу”, та можливо частково й самого “путіна”, який стрімко втрачає залишки свого впливу. В той же час, сам Ілон Маск всього лише вдалий бізнесмен без “державних амбіцій”.
  2. Чутлива Франція перша хто буде піддаватись на політично-соціальні провокації ультраправих сил Європи.
  3. В той же час, демократії продовжують проявляти високу організованість та поміркованість у своїх спільних діях.
Перегляди:611
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Допомога ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”