Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

Черговий день атаки російсько-окупаційними військами території України за допомогою іранських дронів сколихнули і світові ЗМІ, які на хвилі безсумнівного засудження Тегерану окремо звернули свою увагу, що “росія” таким чином компенсує свій виснажений ракетний арсенал. Зі щоденного звіту ISW : Атака безпілотників на житлову інфраструктуру свідчить про те, що “росія” зараз надає перевагу створенню психологічного терористичного впливу на Україну замість реальних успіхів на полі бою.

Такого виду ескалація конфлікту, змусила Уряд України офіційно визнати Іран прямим співучасником воєнних злочинів “росії” проти України, в той час, як законодавці розпочали процес розгляду законопроекту про розрив дипломатичних відносин з Іраном та визнання його спонсором тероризму.

 

Підсумовуючи зазначене поки лише зауважуємо про те, що кремлівські терористи довели свою країну до тієї межі, коли навіть інструменти для здійснення свого терору проти України виявляються імпортними.

В той же час, повертаючись до Ірану, ми вимушені визнати та зафіксувати такий факт: Тегеран інтенсифікував постачання безпілотників до “росії”, при цьому обігравши Захід у контексті економічних загроз.

Отже, американські аналітичні мозкові центри вважали, що жорсткого економічного тиску буде достатньо, щоб змусити Тегеран до стриманої гри. І на початковому етапі так і відбулось, коли розвідками було зафіксовано позитивну динаміку у відносинах Ірану з “кремлем”, проте одну з ланок військово-політичної рівноваги ультиматумів, в тому числі ядерних, було таки порушено.

В результаті чого, аналітики прийшли до висновку, що схоже, Іран співпрацює з “росією” далеко не з фінансовою вигодою “в голові, оскільки через запроваджені санкції, сучасна економічна гра побудована так, що “росія” не може і не зможе надати Тегерану достатньо коштів для його економічного зростання. А значить у Ірану є інші цілі, а саме: політико-ідеологічні.

З попередніх висновків, ми вже знаємо, що Іран прагне стати регіональною державою, а саме зміцнити свій стратегічний вплив у Східному регіоні. Але це можна досягти або шляхом економічної переваги над “китаєм”, Саудівською Аравією та ОАЕ, що є нереальним, або може бути вирішено лише військовим шляхом. Тож, ми припускаємо, що Іран вибрав останній шлях – військовий.

Але у військовому контексті Іран цікавить виключно зброя масового ураження (ядерна, біологічна тощо), як єдино-необхідний елемент забезпечення системи ультимативного стримування з поступовим переходом до більш агресивної іпостасі або позиції.

Колективний Захід про це знає і відповідно до цього побудував санкційну дорожню карту для Ірану, яка була направлена виключно для забезпечення нерозповсюдження зброї масового ураження.

Таким чином , надаючи “росії” БПЛА Іран зараз не переходить за “червоні лінії” і у Заходу на даний час не має підстав дорікати Тегерану, аж поки не будуть введені нові санкції. І поки санкцій не буде Іран не припинить передавати “росії” свої дрони-камікадзе та інше озброєння.

Підтвердженням зазначен ого є свіже повідомлення “Reuters” про те, що Іран погодився відправити в “росію” ракети та ще більше БПЛА.

 

Довідково . Заява речника Держдепартаменту США: “Американський уряд запровадить вже нові санкції стосовно осіб, компаній та країн, які ведуть з Іраном бізнес, пов’язаний із розробками БПЛА чи балістичних ракет або забезпеченням передачі озброєнь в “росію”, оскільки попередніх механізмів виявилося недостатньо.

 

Тим часом, США в терміновому порядку почали передавати Україні засоби для боротьби з іранськими дронами.

Одночасно з цим, також проаналізуємо ситуацію навколо Ізраїлю, після того як Україна офіційно попросила у нього невідкладно надати свої системи ППО, особливо на тлі нової передачі Іраном дронів-камікадзе та ракет для “росії”.

В цьому контексті варто нагадати, що наразі Ізраїль входить до періоду політичної турбулентності (вибори), через що суттєво змінювати свою “Концепцію часткового невтручання” протягом найближчого часу він не буде, незважаючи навіть на те, що однією із ворожих сторін є один із стратегічних ворогів Ізраїлю – Іран.

Фактично в такому положенні Ізраїль може проводити лише військові операції в форматі “ірано-ізраїльського конфлікту”, але цей формат не дозволяє йому поставити Києву свою систему ППО.

Водночас, таке положення справ в принципі дозволяє втрутитися НАТО у війну, здійснивши військову операцію проти ядерного свавілля з боку Ірану, проте в цей часовий проміжок часу це не вигідно для України, оскільки після цього, озброєння та увага буде спрямовуватися на іранський напрямок.

Таким чином, після оцінки усіх ризиків, Захід до уведення в дію нових санкцій проти Тегерану, постачатиме Україні системи ППО для захисту від його безпілотників, але до закінчення російсько-української війни не вплутуватиметься у пряме зіткнення з Іраном, оскільки спочатку треба забезпечити поразку “росії”, а потім переходити до іранської проблеми.

Водночас, вимушені попередити, що зазначеними військовополітичними обставинами, може скористатись китайсько-російська пропаганда з метою посіяння суспільного смутку і розчарування, як в діях центральної влади України, так і у ставленні українського суспільства до Ізраїлю.

 

ІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.

Тим часом, не дивлячись на свої публічні заяви, російський диктатор не ухвалював ніякого рішення щодо згортання “часткової мобілізації” (заява пескова).

Отже, мобілізація в “ росії”: закінчилася і триває одночасно.

На тлі зазначеного “кремлівського аперкоту” проти свого населення, російська федеральна служба статистики виклала доволі інтригуючи дані, офіційно зазначивши, що росія” вже перебуває на краю демографічної прірви передбачивши обвал народжуваності до мінімуму з часів Другої світової війни.

 

Довідково . Згідно даних “росстату”, за січень-вересень кількість народжених у “росії” вже скоротилася до рівня – 15 дітей на 100 тисяч осіб населення.

“Дно” народжуваності, встановлене наприкінці 1990-х – 6 дітей на 100 тисяч осіб населення, після пострадянської економічної катастрофи, буде пробито наступного року, якщо війна в Україні не припиниться.

 

Отже, переживши рекордну за 70 років смертність на рік ковідної пандемії, “росія” своєю війною проти України прискорилась у своєму вільному падінні в демографічну прірву.

 

ІІІ. Внутрішні суспільно-політичні події.

Тим часом, Верховна Рада України крім розгляду ініціативи щодо припинення дипломатичних відносин з Іраном проявила себе у визнанні Чеченської Республіки Ічкерії – тимчасово окупованою “росією”.

 

Довідково. У документі засуджується вчинення геноциду проти чеченського народу та визнається суверенітет Чеченської Республіки Ічкерія, тимчасово окупованої територією “росії” внаслідок збройної агресії, вчиненої з порушенням Статуту ООН.

 

Одночасно з цим, Рада ратифікувала Конвенцію про екстрадицію та ухвалила за основу законопроект про умови ухвалення в громадянство України через складання іспитів: з основ Конституції, з історії України та української мови. А також в Україні скасували призов на строкову службу під час дії воєнного стану.

 

Висновок.

  1. Іран не припинить допомагати “кремлю” допоки не буде санкційно зупинений.
  2. Сам “кремль”, довівши своє населення до демографічної прірви, без імпорту вже не здатний здійснювати свій терор.
  3. Україна тим часом, нагадує Європі та решті світу про те, що “Чечня” вже більше не – “внутрішня справа росії”.
Перегляди:592
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Допомога ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”