Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

 

Переломний етап в якому зараз перебуває весь світ, в своїх жорнах перемелює всі “імперські хребти” і це стосується не тільки “ілюзорного хребта” “російської федерації”. Це також торкнулось і найближчого союзника України Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії.

Сьогоднішнє рішення Прем’єр-міністра Великої Британії Ліз Трасс піти у відставку демонструє нам в якій насправді глибокій кризі зараз перебуває Британія, як в політичній так і в економічній площині. Проте, навіть зараз серйозне обговорення глибинних причин цієї кризи жорстко табуйовано у суспільній свідомості англійців.

Так, причинно-наслідковий зв’язок між теперішньою кризою та “Brexit”, якщо і згадується, то лише дуже побіжно і далеко не публічно. Ніхто з політиків першого ряду не може собі дозволити поставити під сумнів доленосний вибір “британського народу” 2020 року. А це вказує на те, що в цьому процесі “замащені” всі представники правлячої еліти Британії, і розбір польотів не буде нікому на руку. І якщо так, то ця криза в явній і неявній формі триватиме доти, доки тема помилки так званої “партії “Brexit”” перестане бути настільки токсичною.

Отже, Великобританія припустилася стратегічної геополітичної помилки, обравши ізоляціонізм ще задовго до того, як його обрав “путін”. Варто зауважити, що і там, і там ізоляціонізм продавався як патріотизм і просувався через ідеї “повернення до великого імперського минулого”. І наслідки загалом схожі.

Але, якщо криза у Великій Британії, буде тривалою і перманентною, це напряму вплине на подальшу долю про-українського альянсу в Європі.

В той же час, слід зауважити про наступне: коли Бен Волес раптово відмовився від перегонів за крісло прем‘єра, нам тоді не всім був зрозумілий цей крок з його боку, оскільки його позиція була вище за Трасс. Але зараз, коли: Трасс подала у відставку, її радник через образи на членів торі публічно називає їх “лайном”, міністр фінансів і міністр внутрішніх справ подають теж у відставку, по всій країні страйки через паливо, до яких наступного тижня приєднаються залізничники, китайці, які б‘ють мітингувальників під консульством в Манчестері, “росія”, яка погрожує Європі в морі, нас заспокоює лише одне – стійке перебування Бена Волеса на посаді міністра оборони Великої Британії.

А після повідомлення про те, що Борис Джонсон має намір виборювати посаду глави уряду (“The Times”) стало зрозуміло: Британія стала на шлях свого одужання, від лихоманки “Brexitа” і внутрішній розбір польотів, судячи від рівня епітетів в бік членів торі, все ж таки зроблено.

Підтвердженням вищевказаного є чи не перший такий випадок, коли національна валюта зросла саме після відставки Глави уряду. Так, британський фунт раптово подорожчав на 0,5% проти долара, досягнувши 1,13 долара, в ту саму мить коли Трасс зачитала коротку заяву про свою відставку. Вже через годину опитування “YouGov” оприлюднить дані, що Борис Джонсон є фаворитом серед членів партії, як кандидат на заміну Ліз Трасс.

Далі буде так: до 31 жовтня торі мають обрати нового прем’єра, процедура та сама: скорочують перелік до двох, потім обирають з них. Прогнозовані претенденти: Мордаунт, Сунак, Воллес. Про Джонсона згадують, але серед претендентів торі його не називають, ймовірно заради майбутньої політичної інтриги.

Тим часом, наявність, діючого на своїй посаді, Бена Волеса не дозволить утворитись тріщинам серед країн про-української європейської коаліції.

Яскравим підтвердженням цього, є заява Глави партії “Брати Італії” Джорджії Мелоні про те, що новий уряд під її керівництвом проводитиме чітку проукраїнську зовнішню політику. Після чого, її партія у повному складі проголосувала за надання Україні зброї.

Зазначені дії пані Мелоні є і прогнозованими, і несподіваними одночасно, оскільки її поведінка була “в очікуванні” результатів подій в Британії. Цілком можливо, як би Лондон не встояв, пані Мелоні казала би інше, але як би там не було, Мелоні сьогодні займає категорично про-українську позицію щодо зовнішньої політики Італії, що однозначно призведе до конфлікту з внутрішніми політично-мафіозними силами, які представляє друг “путінаБерусконі, але це вже буде інша історія.

В той же час, повертаючись до сьогоднішнього феномену британської валюти, яка доволі серйозно підвищила свої позиції за один день, ми вимушені зазначити, що в ЄС на сьогодні фіксується найвища інфляція за всю історію існування союзу. Європейці вимагають підняття заробітної плати пропорційно інфляції. Водночас, якщо це зробити, то: 1. Інфляція зростатиме далі, бо сьогодні її серед іншого гальмує ще й низька купівельна спроможність; 2. Це тиснутиме на бізнес та збільшуватиме кількість закритих підприємств, оскільки з інших боків на бізнес вже тиснуть ціни на енергоресурси (через що і страйки), що зросли в кілька разів, та підняття центробанками облікових ставок. В той же час, якщо не підняти зарплати, люди вийдуть на вулиці та підуть за політиками-популістами.

Саме тому зараз Урсула фон дер Ляєн, Шарль Мішель, Фіала, Макрон, Шольц та інші в кожній європейській столиці, кожного дня, ведуть активні дискусії між урядами, працівниками та роботодавцями.

Чи знайдуть вони компроміс, чи почують один одного, чи зрозуміють наскільки важлива єдність не тільки між країнами ЄС, а й всередині європейських суспільств – це тест на виживання, який зараз потрібно здати Європі.

Подібний тест проходить зараз і Америка де залишилось всього три тижні до виборів до Конгресу США, де так хоче перемогти Трамп.

І в рамках зазначеного, а також з метою упередження непорозумінь щодо майбутніх заяв демократів по відношенню до України, чим однозначно скористується китайсько-російська пропаганда, окремо розкриваємо механізм стратегії Джо Байдена в своїй передвиборчій кампанії до Конгресу США:

  1. Байден відмовився від виступів перед великою аудиторією. Він подорожує штатами, але проводить зустрічі з обмеженими аудиторіями благодійників. Замість Байдена перед великими групами виступає Обама. Завдання – відтягнути в цих штатах голоси від республіканців.
  2. Комунікація республіканців: “Америка перш за все”. “Дорогий бензин”. “Інфляція”. “Злочинність”. “Міграція”. Отже, Обамі доведеться говорити щось, що може не сподобатися Україні, але допоможе демократам перемогти.

Але саме цим і буде користуватись китайсько-російська пропаганда, щоб у першу чергу посіяти зневіру в світі щодо єдності навколо України, особливо тоді, коли українці від невідання, будуть цьому активно ще й підігрувати.

 

Довідково. Демократи всі за допомогу Україні. В той час, як республіканці діляться на “яструбів” та групу “Америка перш за все”, які не підтримують допомогу Україні.

 

Отже, щоб там не казав Обама – це неважливо, оскільки на сьогодні головне зовсім інше – впевнена перемога демократів.

Тим часом, США та країни ЄС всього за два дні опрацювали, погодили та затвердили цільові санкції проти Ірану за постачання дронів-камікадзе “росії”, які вже набули чинності.

Зазначене підтверджує, не тільки швидкоплинність сучасних військово-політичних процесів, але й показує, що демократії вдало вписались в цей часовий рух. Більш того, саме цього і бояться автократи, оскільки їх системи життєзабезпечення залишаються малорухливими.

 

ІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.

Тому підтвердженням є реакція “кремля”, який намагаючись врятувати свого іранського поплічника від вищевказаних санкцій, вдається до старої тактики шантажу: розірвання “зернової угоди”, але забуваючи про те, що цим розсердить Президента Туреччини, під авторитетом якого і тримається ця сама угода, і під цим же авторитетом “росію” ще остаточно не видворили з країн Ближнього Сходу та з Сирії зокрема.

Разом з тим, Іран ескалує ситуацію в регіоні розпочавши військові навчання на кордоні з Азербайджаном. Західне коло експертів зійшлось на тому, що зазначене напряму пов’язано з намаганням Тегерану розглянути можливість створення стабільного сухопутного коридору з “росією”, оскільки ті самі анонсовані Іраном ракети для “росії” по небу не довезеш.

Зазначене привідкриває нам відповідь на ранішнє питання: звідки стільки уваги Вашингтону до Азербайджану з Вірменію?

І, сьогодні стає зрозумілим їх замисел, адже якщо ці країни знайдуть компроміс, Азербайджан матиме сухопутний коридор зі своїм регіоном Нахічевань через Вірменію, а не Іран, як сьогодні. Як наслідок, Іран може опинитися ізольованим по суші від Європи та, головне, від “росії”. І це друга причина, чому Тегеран зараз шантажує Баку.

А також це є черговим доказом того, що Вашингтон бачить набагато далі, ніж ми собі уявляли. Зараз переговори між Вірменією та Азербайджаном йдуть складно, але вони розмовляють. Таким чином, світу і Україні зокрема потрібен мир між цими країнами, а не “другий фронт”, не тільки з міркувань людяності, а й з практичного розрахунку.

 

ІІІ. Що стосується дій країн-союзників.

Тим часом, вже 28 з 30 членів НАТО ратифікували протоколи про приєднання Фінляндії та Швеції. В той час, як парламент Нідерландів підтримав створення спецтрибуналу в Гаазі щодо злочинів “росії” проти України, що означає про те, що росія” однозначно буде покарана.

 

ІV. Внутрішні суспільно-політичні події.

Тим часом, Президент України ухвалив рішення РНБО про накладення санкцій на олігархів та родичів “путіна”. До переліку, прийнятого РНБО, увійшли понад 3800 фізичних та юридичних осіб – 2507 та 1374 відповідно.

 

Висновок.

  1. Найближчий союзник УкраїниВеликобританія зробила висновки і встояла у вирі світового перелому, чим подала сигнал ультраправій Італії не сходити з проукраїнської позиції.
  2. В той же час, в Європі небувала фінансова-економічна криза – як тест для її виживання та внутрішнього самоочищення.
  3. Разом з тим, країни демократичного світу успішно перемагають автократії через те, що вдало вписались у сучасний швидкоплинний військово-політичний світовий процес, з вже напрацьованими новими алгоритмами дій проти основних агресорів.
Перегляди:1,261
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Допомога ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”