Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

Світова передвиборча інформаційна тиша. Так можна охарактеризувати поточний часовий проміжок.

Не без перебільшення: весь світ затамував подих сконцентрувавши свою увагу на проміжних виборах до Конгресу США (8 листопада), які покажуть, чи збережуть демократи контроль над обома палатами Конгресу, чи отримають республіканці владу в одній із них або одразу в обох.

Від цього дійсно залежить багато чого: від податкової політики до витрат на оборону, від наративів зовнішньої політики до утримання світової єдності, особливо в період агресивного розгулу автократій.

Рівень безпрецедентності політичних процесів зашкалює по всім показникам, коли в буквальному сенсі всі світові ЗМІ взялися аналізувати “наслідки, до яких може призвести “необачна помилка” американських виборців”.

 

Довідково. Ілон Маск використовуючи весь ресурс Твітера закликав американців голосувати за республіканську партію.

 

Серед всього цього шквалу аналітичних висновків ми взяли лише один від “The New York Times”, який на нашу думку є самим найточніший прогнозом:

“Just about anything is still possible in this year’s midterm elections”, що в перекладі: “цього року на цих проміжних виборах можливо практично все”.

На додачу до цього, звертаємо вашу увагу на тезу світових ЗМІ: наслідки, до яких може призвести “необачна помилка” американських виборців”, яка впершу чергу демонструє нам рівень впливу та високої свідомості американської політичної нації, від вибору якої, світові політичні вітри змінюють свої напрямки.

Отже, в сучасній системі світоустрою фактично утворився певний містичний союз двох націй, американської з її військовою міццю і політичним авторитетом та української з її інтелектуально-войовничим духом, які в своєму дуеті сьогодні формують проєкт нової Концепції майбутнього світоустрою.

В той же час, торкаючись теми Концепції, або світової ідеї, яка здатна тримати країни світу в єдиній системі цінностей, окремо зазначаємо, що однією з таких ідей є “Кліматична угода”, яку 1992 року підписали 197 країн світу, цим самим погодившись з Рамковою конвенцією ООН про зміну клімату.

Зазначене вказано для того, щоб поінформувати про те, що протягом наступних двох тижнів у місті Шарм-еш-Шейхі зберуться уряди країн ООН для обговорення того, як спільно боротися зі зміною клімату.

Цікаво, але всі фінансові зобов’язання на себе взяв Вашингтон, а не кліматичний орган ООН, а це означає, що на цій конференції обговорювати будуть не тільки клімат.

Довідково. При цьому, на брифінгу Білий Дім декілька разів акцентує свою увагу, що головним спонсором кліматичної конференції є “Coca-Cola”.

Хто буде присутній на кліматичній конференції у Шарм-ель-Шейху, так само показово, як і хто не буде. Так, на конференцію не прибуває “сі цзіньпін” і “путін”. В той час, появляються два нових лідери, Сунак і Лула.

Довідково. На захід прибуває головний політичний орієнтир на Близькому Сходу принц Саудівської Аравії і звичайно Джо Байден, який має прибути, після проміжних виборів та 11 листопада виступити з промовою.

Рішення Байдена відвідати конференцію вже викликало очікування щодо нового рівня участі США в боротьбі зі зміною клімату.

Завдання Джо Байдена: відновити довіру США до кліматичних дій, щоб протистояти залицянням “китаю” до країн, що розвиваються, які борються з екзистенційними ризиками, спричиненими потеплінням світу.

Іншими словами: до засідання G20, Вашингтон хоче максимально відвернути країни світу від “китаю” та повернути їх на свій бік, отримати ще більше військово-політичних важелів з подальшим підведенням світу до тієї межі, коли потрібно вже буде вводити санкції проти “пекіна”.

А враховуючи те, що тематичний формат засідання G20, через російську агресію і все, що з нею пов’язано, включаючи навіть питання: буде чи не буде “путін”, досі не визначено, Вашингтон тим самим зможе проявити свою ініціативу щодо цього.

Слід зазначити про те, що Джо Байден буде мати одну значну перевагу на цій конференції, оскільки “сі цзіньпіна” там не буде.

Інформаційно. Республіканець від Техасу Майкл МакКол, попередив, що його партія буде уважно стежити за виступом Байдена, далі цитата: “щоб побачити, чи не продасть він Америку своєю політкоректністю”.

Це полегшить для Байдена дипломатичну позицію як лідера, який надаватиме пріоритет кліматичним діям, незважаючи на напружені двосторонні відносини. І він може особисто вказати іншим главам держав на сотні мільярдів доларів інвестицій у чисті джерела енергії, передбачені Законом про зниження інфляції, який він підписав у вересні, як доказ своєї рішучості.

 

ІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.

Тим часом: іранський режим продовжує вбивати дітей, які протестують проти диктату змінивши тактику, називаючи їх тепер терористами ІДІЛ і відхрещуватись від дронів, які вони поставляють “кремлю”;

Довідково. Разом з тим, в Ірані починається внутрішній релігійний розкол через передачу дронів росіянам, коли один із авторитетних священнослужителів написав відкритий лист до уряду, щоб він заборонив “росії” використовувати у війні іранські безпілотники проти України.

китайський режим тим часом, продемонстрував світу свій новий безпілотник, що здатний нести вже понад 2 тонни ракет.

 

ІІІ. Що стосується дій країн союзників.

Туреччина, граючи на “політичному лезі”, фактично на грані “добра і зла” продемонструвала сьогодні свою прихильність до цивілізованого світу, коли таки не впустила російські військові кораблі тихоокеанського флоту в акваторію Чорного моря, щоб ті змогли атакувати українську територію.

Зазначена поведінка Туреччини в день, напередодні американських виборів, є нічим іншим, як сигналом для Білого Дому, що Анкара нарешті чітко усвідомила всі ризики, які пов’язані з поверненням на політичну сцену республіканців, оскільки відомо, що ці російськи кораблі чекали турецького дозволу ще з лютого. Тоді як, Ердоган вміло використовував цей епізод для здійснення свого дрібного тиску на Вашингтон.

 

ІV. Внутрішні суспільно-політичні події.

Тим часом в Україні, стратегічно важливі підприємства: “Укрнафта”, “Мотор Січ”, “АвтоКрАЗ”, переходять у власність держави.

В той же час, “Енергоатом” аналізує вплив можливого підриву дамби Каховської ГЕС на Запорізьку АЕС.

 

Висновок.

1. Двом світовим націям: американській, яка формує світовий порядок денний і українській, яка на своїй території стримує основні сили автократій, концептуально не вистачає третьої точки опору – спільноєвропейської.

2. Ризики, що пов’язані з поверненням трампистів залишаються незмінними.

3. Вашингтон все більше самостійно, без Європи, проявляє ініціативу і починає використовувати клімат, як додаткову зброю стримування автократій.

4. Кліматична конференція в Шарм-ель-Шейху, як паралельний і додатковий формат засідання для впливу на країни “Великої двадцятки”.

Перегляди:478
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Допомога ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”