І. Щодо воєнно-політичних відносин.
Демократію всюди ставлять під сумнів. Саме тому, такі як “пригожин” кажуть: “втручалися і будемо втручатися” (мається на увазі: у виборчий процес). Щоб люди зневірилися у виборах, а значить і в демократії, все більше схиляючись до автократичних режимів. Тож в 99% випадків заяви про фальсифікацію виборів не відповідають дійсності та грають на руку автократам, як це частково відбулось на останніх президентських виборах США, що спровокувало навіть інцидент, що пов’язаний із захопленням Капітолію.
Підрахунок голосів досі триває. Але, вже сьогодні можна стверджувати, що головним аутсайдером американських виборів став особисто Трамп.
Ключові із підтриманих та особисто ним обраних кандидатів з тріском програли (Доктор Оз та Тюдор Діксон). Джорджія і Арізона – перерахунок голосів, саме по цим округам автократи будуть заявляти про нібито фальсифікацію, оскільки ймовірно трамписти програють.
В той же час, досить яскравим епізодом цих виборів стала перемога республіканця і губернатора Флориди Рона ДеСантіса, який не був підтриманий Трампом. Ця перемога ДеСантіса стає для нього прямим шляхом у президентські перегони 2024 року та появи “нової дорожньої карти перемоги республіканської партії вже без Трампа”.
Довідково. Трамп в своїй манері на “Fox News” заявив, що ДеСантіс жалюгідна людина, яка робить відчайдушні спроби лузера зіштовхнути його з президентської дистанції. Важливо, але Ілон Маск зі своїм Твітером не став поширювати цей і подальші трампівський наративи.
Інформаційно. ДеСантіс – “класичний республіканець старого загартування”; “військовий вовк” (так називають), прихильник жорсткої зовнішньої політики, мислитель категоріями “світового поліцейського”.
Ще одним переможцем виборів без підтримки Трампа став його прямий заклятий ворог губернатор Джорджії Браян Кемп, який відмовився на вимогу Трампа міняти виборців і підтасовувати вибори.
Довідково. У Джорджії зараз ведеться кримінальне розслідування проти Трампа щодо спроби змусити чиновників штату змінити результати виборів.
На додачу до цього, а також в рамках проведення вже самостійного аналізу виборів до Конгресу США надаємо перелік світових ЗМІ та їх перші сторінки:
“The New York Times”: Невтішний результат для республіканської партії.
“The Washington Post”: Демократи отримують одне місце в Сенаті, тоді як Республіканська партія має невеликі прибутки в Палаті представників.
“Telegraph”: Трамп розлючений і кричить через результати республіканців.
“Financial Times”: Надії на повернення Трампа зазнали невдачі.
“Politico”: Світ Джо Байдена відчуває полегшення та визнання, коли з’являються результати виборів.
“Це корабель, який тоне”, – заявив на ABC News один з головних радників Трампа про Трампа.
Інформаційно. Спочатку Трамп планував в Mar-a-Lago триумфальну промову. Потім кричав через те, що його кандидати почали програвати. Далі розлютився ще більше, через ДеСантіса, який є його основним конкурентом на президентських виборах від Республіканської партії. І закінчилося тим, що округ Палм-Біч видав наказ про евакуацію району, який включав Mar-a-Lago, у зв’язку з наближенням тропічного шторму “Ніколь” і Трампа вигнали з округу.
Отже, нагадуючи слова Глави Пентагону, що порядок денний для України після виборів суттєво не зміниться, ми вже зі свого боку зазначимо: що схоже суттєво зміниться порядок денний особисто для Трампа, оскільки вищевикладені маркери демонструють, що в самій республіканській партії розпочинається своя “іранська революція”.
На додачу до цього зазначимо, що хоча республіканці і залишаються скромними фаворитами в Палаті представників, можуть пройти кілька днів або навіть більше, поки не буде достатньо інформації, щоб переконатися, що дійсно республіканці отримали контроль над палатою.
В контексті чого, нагадуємо прогноз “The New York Times” від 7 листопада: “на цих проміжних виборах можливо практично все”.
Торкаючись же теми іранської революції лише заначимо, що кількість вбитих протестувальників кожного дня коливається від 60 до 100 осіб, хоча фактичне число може бути вищим.
Отже, 2022 рік заслужено стає роком крові.
ІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.
На додачу до цього, Іран почав погрожувати ще й Азербайджану “звинувативши його у тероризмі” проти Тегерану. Разом з тим, ця ворожа риторика послідувала за закликами іранської проксі-групи КВІР анексувати частину Азербайджану, а саме Нахічеванську Автономну Республіку.
Логіки в цих заявах і діях з боку Ірану годі шукати, а отже схоже на те, що “путінський вірус” дійсно почав ширитися світом (тут мається на увазі шизоїдна путінська акцентуація на Україні та її державності).
Цілком можливо, що зазначені дії напряму пов’язані з тим, що саме в цій період часу до Тегерану прибув один з головних розповсюджувачів цього “вірусу” кремлівець “патрушев”, який за повідомленнями іранських ЗМІ, хоче обговорити питання щодо продажу “росії” іранських балістичних ракет.
Довідково. У ГУР МО України повідомили, що крім Ірану, який постачає безпілотники “росії”, “китай”, Північна Корея і, ймовірно, Киргизстан постачають їй снаряди для РСЗВ.
В контексті “тегеранської брехні” щодо “дронів”, важливим аспектом в цій ситуації є те, що тут Іран проявив неочікувану відкритість до України, що підтверджує наш попередній висновок від 8 листопада про те, що через “дрони” в Ірані появились перші ознаки внутрішнього розколу.
Довідково. Мова йде про ситуацію навколо групи священнослужителів які написали відкритий лист до іранського уряду, щоб він заборонив “росії” використовувати у війні іранські безпілотники проти України.
В той же час, слід зазначити, що візит “патрушева” до Ірану відбувається на тлі неспростованих повідомлень про те, що іранський режим шукає допомоги “росії” у придушенні протестів.
Тим часом, на фоні загибелі калаборанта Стремоусова, кремлівець “шойгу” наказав розпочати відведення російських військ із правого берега Херсону.
Чи реально загинув Стремоусов, поки що сказати з упевненістю неможливо, але підтвердження його смерті всіма кремлівськими ЗМІ говорить про те, що “росія” втратила Херсон навіть у своїх самих сміливих “стремоусівських” фантазіях.
Звичайно ж, на території Херсона “росія” розставляє пастки на випадок, якщо Збройні Сили України увійдуть на територію “різко та швидко”. Але усунення Стремоусова – це логічний крок, оскільки він був маріонеткою “москви” на херсонському напрямку.
Саме тому, “мертвий Стремоусов” для “росії” при звільненні Херсона Україною кращий за живого. Агентів провалених місій ліквідовують першими.
ІІІ. Внутрішні суспільно-політичні події.
Тим часом, Президент України підписав указ про створення чотирьох військових адміністрацій у Херсонській області. Мова йде про Каховську, Долматівську, Голопристанську та Хрестівську адміністрації.
Висновок.
- Трамп опинився в своїй же розставленій пастці і стає “кульгавою качкою”. Ілон Маск раптово замовк.
- В такій же пасці опинився виснажений “кремль”, ресурси якого доходять до межі. “Китай” теж нічого не коментує.
- Отже, Джо Байден вкотре продемонстрував світові, що він той самий рідкісний тип політика, який майже завжди перевищує очікування.
- Демократію завжди ставлять під сумнів, але не сьогодні і не в цьому столітті.