І. Щодо воєнно-політичних відносин.
Сьогоднішня комплексна світова політична комунікація немов стрілою була направлена в бік офіційного Київа, для тестування його готовності зайняти більш виразне місце в строю світових демократій, що стало підтвердженням наших попередніх висновків від 24 листопада.
Попередні висновки: 1. Порядок денний сучасного світового протистояння вимагає від України осягнути масштаб того, що відбувається. Мова, йде про “китай”, який Україна досі вважає нейтральною стороною. 2. Через це існує певна недомовленість у комунікаціях України із Заходом, який час від часу демонструє свою готовність надати більш могутню зброю, але вагається.
Комунікація складається з двох частин. Перша, обертається навколо питання щодо ймовірного надання Україні ЗРК “PATRIOT”, де вектори наративів створили трикутник: Німеччина – Польща – НАТО.
В цьому контексті слід зазначити, що системою “PATRIOT” над польським аеропортом Жешува, управляє зараз США, Саме сюди Німеччина мала поставити Польщі свої батареї ракет “PATRIOT”
П рактика НАТО така – системою управляє країна, яка його надала, а не приймаюча сторона. Звідси і необхідність обговорення та погодження НАТО щодо постачання цієї системи Україні німцями.
Довідково. “”PATRIOT” є частиною вбудованої ППО НАТО, а це означає, що вони призначені для розгортання на території НАТО. Будь-яке можливе використання американських ЗРК не на території країн-союзників вимагатиме обговорення між країнами Альянсу , – Міноборони Німеччини.
Заява Альянсу: Німеччина сама мусить вирішувати, чи передавати Україні ЗРК “PATRIOT” чи не передавати.
Тобто, виглядає так, що зараз немов все залежить від позиції Берліна і якщо Берлін скаже: “так”, то ЗРК “PATRIOT” почнуть вже розгортатись на території України.
АНАЛІТИЧНИЙ ДАЙДЖЕСТ №297, 26.11.2022. |
Водночас, наступний наратив від Польщі вказує, що “не все так просто”. Так, полковник Міхал Марціняк, який курує ППО в Міноборони Польщі, повідомив національному інформаційному агентству “PAP”, що перша батарея ракет “PATRIOT”, запропонована Німеччиною, вже прибула до Польщі і проходить свої перші випробування.
Окремо польський офіцер підкреслено зауважив, що знадобляться роки навчання, щоб системи досягли своєї повної бойової готовності, а це приблизно буде у 2024 або 2025 роках.
Та ким чином, Захід маніпулятивно вказує Києву, що система “PATRIOT” – це більше ніж просто зброя, це в першу чергу довіра і співпраця, а також військово-політична система цінностей демократій.
В той час, як другою частиною політичної комунікації стало колективне рішення демократичних фракцій Німеччини визнати геноцидом українського народу Голодомор 1932-1933 років.
Зазначене рішення демократичних фракцій вказує, який бік потрібно зайняти Україні, щоб отримати не тільки ЗРК “PATRIOT”, а й політичні гарантії щодо збереження своєї державності в майбутньому.
Отже, у підсумку щодо ЗРК “PATRIOT”: чим швидше Україна відмовиться від політичного догоджання головному російському партнеру – “китаю”, тим швидше отримає ці системи та додаткові політичні гарантії світу щодо укріплення своєї державності.
В той же час, продовжувати німецьку тематику, слід зазначити про нову публікацію “The Washington Post” з черговим журналістським розслідуванням з викриття нових глибин газово-фінансової залежності Берліна від “москви”.
Довідково. “Потік російського газу і готівки обплутав німецьку державу павутинням залежності, – “ The Washington Post”.
В результа ті чого, можна зробити висновок: наскільки зараз важко Берліну приймати подібні проукраїнські рішення як-то надання “PATRIOT” та визнання “геноциду”, особливо коли ми дізнались від Бориса Джонсона, що ще півроку тому Німеччина жадала нашої поразки.
ІІ. Внутрішні суспільно-політичні події.
Тим часом, Володимир Зеленський закликав ЄС прийняти кардинальне рішення та запровадити стелю цін на російську нафту на рівні 30 доларів за барель.
Висновок .
- Patriot.
- Поведінка Німеччини стає фарватером цього питання.