Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І.  Щодо воєнно-політичних відносин.

На тлі чергового етапу падіння вартості російської нафти “ Urals”, ціна якої 9 грудня опустилася до рівня 43 долара за барель китайський диктатор раптом заявляє, що збільшуватиме імпорт нафти з арабських країн Перської затоки.

Зазначена заява “сі цзіньпіня” є поки єдиним але важливим маркером того, що Близький Схід для “китаю” продовжує залишатись закритим.

Нагадаємо, що ціллю особистого приїзду “сі цзіньпіна” до Саудівської Аравії було повернення принца MbS у лоно диктатур та “хірургічне втручання”пекіну” у світовий нафтовий ринок, через “ОПЕК”, який зараз переживає кризу розколу на фоні появи про-китайських настроїв серед країн Перської затоки.

 

Довідково . Близький Схід входить у багатополярну еру, – “Foreign Affairs”

 

Майже тиждень “сі цзіньпінь” тиснув на MbS, щоб той зупинив падіння цін на нафту через скорочення її видобутку. Більш того, китайський диктатор, навіть погодився пом’якшити карантинні заходи в своїй країні, але російську нафту це не врятувало.

Тож єдине, що залишилось робити  китаю” в цій ситуації, так це продовжувати розколювати нафтовий картель “ОПЕК” зсередини, підкуповуючи країни Перської затоки, які спокусились на китайські інвестиції.

В цьому контексті слід відзначити поведінку Вашингтону – вона непорушна, а Білий Дім в своїх коментарях висловлює довіру до принца MbS, як такого, що має витримати тиск з боку “пекіну”. Хоча, ще в жовтні у адміністрації Байдена був чорно-білий погляд на Саудівську Аравію.

 

ІІ. Що стосується дій країн-союзників.

Тим часом, Європа вирішила не відставати від США в питанні виготовлення сучасних бойових літаків, особливо після того, як тиждень тому, Пентагон представив світу свій бомбардувальник нового покоління B-21 “Raider”, та створити свій новий бойовий винищувач під головуванням Великобританії та участі в цьому проєкті Італії. Проєкт вже назвали одним із найбільших військових розробок, який вперше за більш ніж 30 років проходитиме без участі США.

Отже ми бачимо, наскільки для Європи сьогодні важливо психологічне відчуття своєї самостійності та незалежності від Вашингтону. Це ознака дорослішання. Чим далі тим частіше ми фіксуємо ці ознаки: поїздка Макрона до Вашингтону, наративи Шольца про готовність очолити європейський безпековий сектор, і ось сьогодні, Великобританія та Італія.

Зазначене змушує нас знову сказати стосовно поведінки Вашингтонувона непорушна, в той час, як Білий Дім заявив, що завжди підтримував здорову конкуренцію, особливо коли це стосується безпеки демократій.

На тлі ініціативи Великобританії створити винищувач нового покоління, вважаємо за необхідне відзначити також поведінку Індії, яка вперше з часу проведення китайським диктатором комуністичного з’їзду, проявила себе в зовнішніх комунікаціях. І більш того: з “позиції сили”.

Так, прем’єр – міністр Індії Нарендра Моді скасував щорічний особистий саміт з “путіним, чим змусив останнього терміново видалити зі всіх своїх ресурсів анонсування та згадування про цю подію.

 

Довідково . Прем’єр Індії не проводитиме щорічний саміт з “росією” після того, як “російський президент” пригрозив застосувати ядерну зброю у своїй війні проти України, – “ Bloomberg ”

 

Цілком очевидно, що створення Заходом зброї нового покоління дуже дратує “китай”, який стикнувся з чередою особистих невдач та невдач пов’язаних з провалом “росії”, в той час коли навіть Індія починає проявляти твердість проти його васалу.

Більш того, ми вважаємо, що саме Індія стала тригером з провокування “китаю” проявити свою ірраціональність та агресивність, про що ми більш детально описували у попередніх висновках від 8 грудня.

 

ІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.

Саме це і стало причиною того, що “путін” знову починає погрожувати Заходу ядерною зброєю, окремо підкреслюючи про готовність нанести превентивний ядерний удар, тим самим піднімаючи рівень загрози і політичних ставок.

 

Довідково . “РФ може почати завдавати превентивних ядерних ударів, – “Bloomberg”.

 

Водночас для розуміння та аналізу зазначеного, ці “нові” путінські погрози слід розглядати вкупі з наступним кремлівським рішенням розплатитись з Іраном за надані ним “дрони” своїми старими винищувачами, вертольотами, системами ППО, тобто всім тим, що Збройні Сили України успішно знищують протягом 9 місяців, маючи кратно меншу кількість озброєнь.

Зазначене яскраво демонструє певну військову вбогість “кремля” та його теперішню економічну обмеженість, що змусить Тегеран зайвий раз поміркувати, про те: “а чим тоді розплатиться “росія”, якщо “пекін” таки змусить Тегеран передати “кремлю” більш серйозне озброєння аніж дрони”?

 

Саме тому, чим більше “путін” погрожує ядерною зброєю, тим більше світ переконується в тому, що “кремль” насправді не має потрібних можливостей, які “путін” тут зараз намагається зобразити.

А отже, це дає Заходу можливість зробити наступний крок вперед, який виразився у заяві Генсека НАТО, що війна в Україні може дійсно перерости у велику війну між НАТО та “росією”.

 

Довідково. “США більше не наполягають на тому, щоб Збройні Сили України не завдавали ударів по російській території, тому що менше побоюються ескалації з боку “москви”” – “The Times”.

 

Вищезазначене підтверджує всі наші попередні висновки, що Захід впевнено вбиває “росію” повільним санкційним задушенням, затягуючи її в болото, коли кожен її різкий рух дедалі більше стискає простір її дій.

Таким чином, черговим підігруванням “китаю” кремлівський диктатор ще більше обмежив собі коридор можливостей, в той час, коли такий коридор розширяється для Заходу, особливо зараз, коли в США остаточно перемогли демократи.

 

Висновок.

  1. Китай” продовжує залишатись, в потрібному нам, потоці невдач.
  2. Індія, як тригер, щоб змусити “китай” вийти зі своєї “самоізоляції” та проявити всьому світу свою ірраціональність та агресивність.
  3. Водночас, замість “китаю”, свою ірраціональність підтверджує “росія” і Захід демонструє свою готовність відкрито увійти у військовий конфлікт.
Перегляди:455
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Допомога ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”