І. Щодо воєнно-політичних відносин.
Безперечно, що наративно-інформаційний хребет понеділка 12 грудня склався з: 1. Проведення засідання країн “Великої сімки”; 2. Скасування “кремлем” традиційної промови “путіна”; 3. Фрази Президента України проте, що “якщо “путін” помре, то війна “росії” проти України відразу закінчиться.”
Безумовно, що всі вищевказані події взаємопов’язані між собою і мають свій причинно-наслідковий зв’язок, який впершу чергу вказує нам на те, що російські еліти чітко відчули кінець “путінської епохи”.
Отже, “кремль” офіційно інформує світ про те, що “путін” відмінив свою традиційну грудневу прес-конференцію, яку він проводив 10 років поспіль, своє звернення до парламенту, а також скасовує всі свої тривалі офіційні поїздки, новорічний прийом у “кремлі” та “пряму лінію”.
Аналіз реакцій російських соцмереж показав, що зазначена ситуація для кремлівської еліти виявилася доволі нетиповою, які у своєму підсумку прийшли до того, що “путіну просто нема чого говорити, нема чого повідомити, немає жодних “сенсів”, які можна просунути, немає жодних успіхів, які можна запропонувати глибинному російському народу”.
З чого можна зробити висновок, що кремлівська система таки втомилася генерувати фейки, втомилася вигадувати перемоги, втомилася формувати паралельну реальність.
Отже, російська влада вперше відчула серйозний удар від Заходу, з яким “путін” нібито бореться з 2008 року: кремлівська система виявилася повністю беззахисною перед реальною протидією США.
Довідково. “Обмеження цін на нафту нарешті вдарили по доходах “росії”, – повідомляє “Bloomberg”, – “росія” втратила ринок збуту більш ніж на 1,5 млн барелів на день.
Фактично скасування всіх ключових президентських виступів пок азує, що президента в “росії” більше немає в тій ролі, яку він займав раніше в конструкції “рівноваги еліт”. Зараз рівновага формується без “путіна” між кількома групами, яким “путін” вже в принципі не потрібен, окрім можливої політичної репарації Заходу у вигляді його тіла, щоб вижити самим.
Довідково. По суті, “путіну” нема чого сказати ні парламенту, ні громадянам, ні силовим, ні економічним елітам, і цим “путін” сам їх
побічно підштовхує до системного переділу. – “Foreign Affairs”
Отже, сучасна російсько-українська війна виявилася тією самою “чорною міткою” для “кремля”, що повністю зруйнувала так звану спадщину радянської та пострадянської ери.
Таким чином, на сьогодні російська війна проти України – програна, але продовжує рухатися за інерцією у бік руйнування вщент путінського режиму, де “путін” хаотично тисне на “кнопки останнього шансу”, щоб знову стріляти по інфраструктурі, знову спробувати увійти з боку Білорусі, знову пустити трек мобілізації.
Для врахування . “Чим більше “росія” намагається втягнути Білорусь у війну, тим більше Білорусь цього не хоче”, – “CNN”
Але ті, хто курує російську пропаганду сьогодні (“пригожин”, “патрушев”) чудово розуміють, що ці путінські конвульсії вже більше не забезпечать їм гарантії безпеки.
Довідково. “пригожин”, абсорбує владу на плечах злочинців, “патрушев”, вибудував систему, що самовідтворюється, а “путінських” при владі вже не спостерігається. – “Foreign Affairs”
Цілком ймовірно, що саме до тих хто курує російську пропаганду і був направлений меседж від Президента України: “якщо “путін” помре…”, який він озвучив відразу після своєї участі у засіданні країн G7.
На тлі якого “путін”, як раз і почав хаотично натискати на “кнопки останнього шансу”, але бив сьогодні (тут мається на увазі політичний вплив) не стільки по Україні, а скільки по Європі та США, які стали ініціаторами того, щоб запросити Україну на вищевказане засідання країн G7.
Так, 12 грудня відзначилося одночасним спалахом спровокованих протестів у Бангладеші, країні яка із трьох сторін оточена територією Індії, в той час як сама Індія після скасування саміту з “путіним” зазнала військової провокації з боку “пекіну” (Південна Азія – відповідає Великобританія).
Наступними країнами де спалахнули протести стали Чорногорія (ПівденноСхідний регіон Європи) та Нагірний Карабах (Південний Кавказ) В Берліні, який військово-політично відповідає за баланс сил в цих регіонах, вже недвозначно заявили, що зазначені протести мають одну точку дотику – “кремль”, а також є певним продовженням останніх протестів в республіці Косово, яка до речі 12 грудня оголосила про своє рішення вступити до складу НАТО.
Це був удар по Європі. В той час, як так званим ударом по Вашингтону стало неочікуване рішення тієї самої незначної більшості республіканців в Палаті представників (залишки з групи Трампа) розпочати розслідувати карну справу проти сина Президента США Гантера Байдена.
Довідково. Гантер Байден виявився в центрі політичного скандалу після телефонної розмови Трампа з Володимиром Зеленським в 2019 році. У цій розмові Трамп добивався поновлення розслідування щодо української енергетичної компанії “Burisma”, до ради директорів якої входив Байден молодший.
Більш того, республіканці заявили, що це буде одним з головних пріоритетів їх партії. Отже, республіканці вперто не сприймають уроків, які їм піднесла їх співпраця з “кремлем”, оскільки таке рішення балансує на рівні щось між білоруською і російською інформаційною маячнею.
Таким чином, в США, схоже, таки буде фактично одна партія найближчі роки. Чим далі, тим більш видимими для американських виборців будуть справжні пріоритети для їх країни.
А в 2024 році такими темпами республіканці не зможуть показати жодних результатів своєї більшості в Палаті представників, окрім мабуть китайсько-кремлівських шоу.
Тим часом, у відповідь на ці путінські перфоманси 12 країн-членів ЄС за ініціативи Німеччини (заява У́рсули фон дер Ля́єн) закликали до ще більшого зниження стелі цін на російський газ (“Bloomberg”).
В той час, як Борис Джонсон, наче відповідаючи на запит командування Повітряних сил Збройних Сил України, в частині, що стосується знищення російських балістичних ракет на старті, розіграв сценку діалогу з міністром оборони Беном Уоллесом, який заявив, що Великобританія може передати Збройним Силам України зброю великої дальності, якщо “росія” продовжить бомбардувати цивільні райони України.
Довідково . “ППО України не може збивати балістичні ракети, тому знищувати їх треба “на старті, там, де вони знаходяться”, — речник командування Повітряних сил Збройних Сил України Ігнат
Отже, як ми бачимо з “росією” вже не церемонятся, її тролять, з неї глузують, по ній відразу наносять удар у відповідь. Тож, наразі ми лише можемо здогадуватись, яка відповідь на трампівське шоу буде з боку США.
Висновок.
- “Кремль” вже не приховує свого фіаско, його система пропаганди виявилася повністю беззахисною перед реальною протидією США.
- Демократії діють злагоджено і фактично миттєво: наративно 12 грудня автократи програли на всіх напрямках, ані “китай”, ані Іран не змогли допомогти “росії”, як раз саме через відсутність цієї злагодженості.
- Російська війна програна, але продовжує ще рухатися за інерцією.
- В результаті чого виникає питання: “чи погодиться Іран, за таких нових обставин, далі надавати військову допомогу “кремлю”?”