І. Щодо воєнно-політичних відносин.
Нова фаза російської агресії триває майже рік, окуповані території України поступово зменшуються до кордонів 24 лютого, в той час як цільові удари по території самої держави агресора з кожним днем будуть збільшуватися.
Довідково . США завершують розробку планів щодо відправлення системи протиракетної оборони “Рatriot” до України — “CNN”.
Успіхи Збройних Сил України настільки приголомшливі, що “кремлю” довелося скасувати щорічну велику прес-конференцію “путіна”. Саме ця подія другий день тримає перші заголовки світових ЗМІ, навіть китайських.
Для того, щоб хоч якось відвернути світову увагу від цієї путінської ганьби, самозванець “лукашенко” (очевидно що за вказівкою “кремля”) почав імітувати “раптову” перевірку боєздатності свого “воїнства”. Адже, імітація бурхливої діяльності та відволікання уваги – це поки що все, на що вистачає фантазії, ресурсів та вміння, як у “кремля” так і у Мінська.
Разом з тим, торкаючись теми Мінська, нагадуємо, що в попередніх матеріалах ми зазначали про те, що особистість наступника померлого Макея покаже насправді в який бік дивиться “лукашенко”.
Розвиток інтриги ускладнився, оскільки 13 грудня “лукашенко” визначився з наступником Макея, але його призначення відбулось одночасно з призначенням нового командувача ВПС Білорусі.
Довідково . “Лукашенко” призначив наступника Макея та нового командувача ВПС і військами ППО., – “ZN.UA”
Отже , наступником Макея став Сергій Алейник, один із дуже наближених до папи римського Франциска.
Довідково. Алейник: беззмінний посол Білорусі при Мальтійському ордені та Ватикані. Кавалер нагород того самого ордену. Саме Орден і Ватикан були і залишаються тими таємними дверима, які ще нам тільки відкриваються.
Але вікно повноважень Алейника сьогодні жорстко обумовлене зовнішніми чинниками, в тому числі кремлівським провалом в Україні і внутрішнім розбалансуванням в Білорусі. Тим паче, для Алейника стоп-фактором стало те, що його рідні сини активно підтримували протести у 2020 році виступаючи проти “лукашенка” та засуджували поведінку папи римського у 2022 році.
Отже призначення Алейника значить те, що ставка “лукашенка” все ж таки зроблена на певне лавірування та ігри із Заходом. Більш того, “лукашенко” чудово розуміє, що це викличе роздратування в “кремлі” і символічно змінює командувача ППО, оскільки єдиним, чим зараз “кремль” може тероризувати інші країни це є ракетні обстріли.
Таким чином, поле для “хитромудрих маневрів” Мінська стає вкрай вузьке, і час коли треба буде зайняти чітку позицію стрімко наближається. Хоча Алейник дійсно ідеальний кандидат, щоб максимально тримати для Мінська коридор резервів.
13 грудня – це дата коли “лукашенко” чи не вперше “офіційно” відсторонився від “кремля” та особисто від “путіна”.
Але не тільки “лукашенко” сьогодні відсторонюється від “путіна”. Так, побоюючись вторинних санкцій від США, китайський уряд заборонив постачати в “росію” власні процесори “Loongson”, які в принципі могли замінити санкційні американські “Intel” чи “AMD”, але власні економічні інтереси для “пекіна” важливіші за російські.
В результаті чого російське ВПК остаточно перейде на чіпи з прасок, чайників та пральних машин.
Довідково . “Після 24 лютого провідні виробники процесорів, призупинили постачання своєї продукції до “росії”. Саме тому російські компанії ВПК сподівалися перейти на рішення “Loongson”. Не судилось і цього.”, — “CNN”
Отже, зазначене є доволі показовою ілюстрацією першопричинного страху диктатур підставитись під удар демократій рятуючи свого, так би мовити, колегу-автократа.
Цілком ймовірно, що за таким перебігом подій уважно стежать в Ірані, який поки хоч і не демонструє свого відсторонення від “кремля” але перебуває на піку чергової хвилі ескалації революційних настроїв, які сьогодні були направлені на те, щоб “кремль” сам відсторонився від Ірану, через свою непотрібність.
Мова йде про те, що іранські протестувальники знищили науковий центр Ісфаханського університету, де створювались сучасні види іранських озброєнь, у тому числі безпілотники. Це друга атака демонстрантів на подібні бюро, і на цей раз дуже вдала, оскільки іранська влада вже не змогла не прокоментувати ситуацію, назвавши це цілеспрямованою диверсією з боку Заходу.
Отже, представники іранської нації добре розуміють де корінь зла і діють доволі розумно, оскільки корінь – у дронах та ракетах, не буде їх – “кремль” відразу втратить до Ірану будь-який інтерес.
Таким чином, закривши питання з дронами, іранська революція видалить з гри кремлівських гравців і покінчить з дегенеративним режимом. Саме тому ми не раз зазначали, що іранська революція – це другий фронт проти “росії”, а також про важливість офіційної підтримки Україною іранського революційного руху.
ІІ. Що стосується дій країн -союзників.
Тим часом, на тлі деморалізації автократій лідери країн основних демократій (G7) демонструючи злагодженість анонсували короткострокові та довгострокові пріоритети по різних напрямках: починаючи від війни “росії”, закінчуючи кліматичною, продовольчою безпекою, охороною здоров’я та інфраструктурою. Пропонуючи при цьому, розвиток, верховенство права, інвестиції, стійкість, безпеку, здоров’я, відповідальність та підзвітність.
Отже, анонсоване є абсолютною протилежністю тому, що просуває “китай” і “росія”. Тож здається вибір очевидний. Підтримка, яку отримувала, отримує та продовжуватиме отримувати до перемоги та повного відновлення Україна – переконливий доказ, що це не просто слова.
Серед всього іншого слід зазначити, що головування Німеччини у G7 добігає кінця. Починається рік Японії з першим самітом в Хіросімі. Японію чекає не менш, а можливо і більш важкий рік головування, одним з головних викликів якого буде ядерне протистояння.
Але саміт в Хіросімі світ чекає в січні 2023 року, в той час, як Вашингтон сьогодні, в контексті битви за Африку, організував перший за останні 8 років, Саміт США – Африка (період проведення 13-15 грудня).
Довідково. 50 африканських делегацій – 49 країн, в тому числі нафтові гіганти Ангола, Нігерія і Африканський Союз.
Гвінея, Судан, Малі і Буркіна–Фасо не були запрошені через перевороти, які привели до неконституційних змін в державах. Еритрея не запрошена, оскільки США не мають з нею дипломатичних зв’язків. Викликають стурбованість: Екваторіальна Гвінея (є сумніви щодо нещодавніх виборів), Зімбабве (корупція і порушення прав людини), Ефіопія (відключена від торгової програми США)
Для врахування. Населення Африки– 1.3 млрд людей. Середній вік – 19 років (США – 38, Європа – 44). До 2050 року очікується, що населення Африки подвоїться і становитиме ¼ всього населення планети, що є значним ринком майбутнього.
На рівні з іранською революціє ю, ми вже не раз зазначали про важливість Африки, та навіть нещодавно звернули свою увагу на утопію врегулювання ситуації на цьому континенті. Тож проведення цього Саміту є важливим і доволі довгоочікуваним кроком з боку демократій, але на сьогодні, на тлі деморалізації автократій, дуже вчасним, особливо враховуючи, що останні два роки саміти з Африкою проводили “китай” і “росія”.
ІІІ. Внутрішні суспільно-політичні події.
Тим часом, на тлі окреслення країнами G7 питань розвитку інвестицій, відповідальності та підзвітності, особливо під час майбутнього процесу з відновлення України, Верховна Рада, за ініціативи “забороненої” ОПЗЖ схвалила законопроєкт про містобудівну реформу.
Чим викликала не аби який ґвалт серед архітекторів, представників місцевого самоврядування та спілок антикорупційних організацій, оскільки на їхню думку, цей “законопроєкт повністю нівелює контроль місцевої влади та громади за будівництвом і створить нові корупційні ризики, чим дискредитує Україну в очах світових інвесторів”.
Висновок.
- Автократії продовжують перебувати в стані певної розгубленості та деморалізації, чим користуються демократії, щоб до січня концептуально урегулювати ситуацію на Африканському континенті.
- Розпочинається доба Індо-Тихоокеанського регіону: Німеччина передає своє головування Японії, а це значить, що більша частина уваги демократичного світу буде перенесена на “китай”.
- В китайській світовій авантюрі “росія” наразі залишається без підтримки, але демонструє свій стійкий вплив на своїх маріонеток, як в Білорусі так і в Україні.