Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Що стосується дій ворога та його союзників.

Наприкінці десятого місяця війни вважаємо за необхідне відзначити те, як “геометрично” трансформувалась війна (мається на увазі в світовому інформаційному просторі), маючи спочатку дві сторони – це “росія” і Україна, – невдовзі проявився Захід, консолідований навколо США. Ще згодом світ розгледів за “росією” – “китай” – Іран, і ось 19 грудняросія” намагається розширити геометричну конфігурацію війни за рахунок Білорусі.

 

Для врахування . Всі ЗМІ країн Великої двадцятки зазначали, підкреслювали і розмірковували над питанням Білорусі та її ймовірної участі у російсько-українській війні.

 

При цьому всьому кожна зі сторін має, як мінімум дві цілі щодо своєї перемоги – стратегічну, так би мовити, і тактичну. Але сьогодні ми торкнемось лише “росії”, України і Білорусі, яку “путін” так старанно намагається втягнути у війну.

Дляросії стратегічна перемога – це зміна політичного устрою в Україні та створення в ній міцного російського протекторату. Тактичною перемогою, що дозволяє зробити паузу у війні, “кремль” очевидно вважає легалізацію анексованих територій, включаючи Крим та ще чотири анексовані області.

Як ми можемо переконатись, “російські” цілі нереальні для своєї реалізації.

Для України стратегічною метою є революція у “росії”, яка стане наслідком військової поразки “росії” та наслідком якої, у свою чергу, стане її розпад. Цей образ перемоги невіддільний від мети повернення Криму, оскільки деокупація Криму в практичному плані можлива лише у поєднанні з такою політичною революцією. Тактичною перемогою Київ може вважати повернення до статус-кво, який існував на 24 лютого 2022 року, після чого він міг би теоретично розпочати переговори про перемир’я.

Для Білорусі, але буде коректніше назвати для “лукашенка стратегічна і тактична ціль співпадає, хоча і з відмінностями – це зберегти свою безмежну владу. І у “лукашенка” добре розуміють, ставлячи на місце Макея прозахідного Алейніка, що включення Білорусі у війну, яку “росія” наперед програє, – це явний шлях “лукашенка” в нікуди: він залишиться без влади на період війни, а закінчення війни поховає його у стінах трибунальної справи.

 

Довідко во. Після перемоги України всі світові софіти будуть звернені у бік допомоги Україні у її відновленні, а також “росії” у її трибунальній справі.

 

Отже, ймовірність того, що “лукашенко” погодиться на путінську ідею втягнутись у війну залишається низькою. Сам факт особистого прибуття “путіна” на “чолобитну” до “лукашенка”, а не навпаки, продемонстрував, для Мінська в першу чергу, слабкість кремлівського лідера.

Поки що відомо, що у військовій галузі лукашенко” пообіцяв постачати озброєння, спільно виробляти озброєння та періодично проводити спільні навчання, а також недвозначно натякнув, що отримає від “росії” “ядерні носії”.

Але ці ж обіцянки “лукашенко” давав щотижня протягом перших 2 місяців війни, а також за кожної сесії переговорів по телефону. Тож із публічної частини – “нічого нового”.

 

Важливе застереження . “путін” на жарти не реагує, а “лукашенко” демонстративно і нахабно знущається з “соагресорів”, бо поки що агресія “путіна” визнана, а співагресія “лукашенка” офіційно оголошена і політично оформлена, проте поставлена на паузу як фактор стримування Мінська.

Так, міжнародній спільноті простіше тимчасово “зашити” загрозу з Півночі для України, заплющивши очі на “лукашенка”.

Реакція російської економіки . На тлі поїздки “путіна” до Білорусі курс російського рубля впав до найнижчого рівня з 11 травня. За один долар можна отримати 68,4 рубля. (Reuters)

 

Отже, т акими темпами, наступний візит “путіна” буде до “асада” в Сирію, а там і до відвідування “братньої” військової хунти М’янми недалеко.

 

ІІ. Що стосується дій країн-союзників.

Важливим епізодом в цій картині дня 19 грудня, також є рішення Палати представників США офіційно звинуватити Трампа у скоєнні чотирьох федеральних кримінальних злочинів, а також рекомендація Мін’юсту США негайно розпочати кримінальне переслідування щодо Трампа.

Оскільки Трамп, про що ми неодноразово зазначали, теж являється опосередкованою стороною конфлікту, як такий що виступає на боці ворога, зазначене рішення Палати представників США в часовому періоді є не випадковим. Так, принаймні розмірковує американська медіа-організація “Politico”, зазначаючи, що це є “символічно-демонстративним сигналом для тих хто сьогодні у Мінську розмірковує про розвиток військової агресії”.

 

Довідково . За підсумками розслідування, яке тривало 1.5 року, Палата Представників зібрала докази того, що Трамп винний у наступних злочинах: підбурювання до повстання; змова з метою обману США; перешкоджання процедурі Конгресу США; змова з метою надання неправдивих заяв.

 

Свідчення м того, що цей сигнал почули ті, хто мав його почути, є чуткий до таких посилів Ілон Маск, який запустив опитування у “Twitter”, чи має він залишити посаду голови компанії соцмережі, пообіцявши при цьому прислухатися до результатів голосування.

Це наводить нас на думку, що навіть Ілон Маск почав визнавати, що його ставка на Трампа програна, тож це неодмінно зрозуміють і в “кремлі”, і відповідно по ланцюжку в Мінську.

 

Висновок.

  1. Візит “путіна” до Білорусі закінчено. Протягом найближчих тижнів стануть зрозумілими “закриті” есенції цих переговорів.
  2. Водночас, з того, що ми вивчили, поки що несхоже, що “путін” задоволений, а “лукашенко” незадоволений, значить, останнього ще “не нахилили”.
Перегляди:523
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Допомога ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”