І. Що стосується дій ворога та його союзників.
20 грудня в світовому інформаційному просторі стало експресивним продовженням інформаційно-політичних “явищ” 19 грудня, так би мовити його історичного символізму (100 років з дня створення “срср”) на яке так сильно розраховував “кремль” коли затягував Білорусь у війну проти України.
Довідково . На сайті Тюменської області зафіксоване повідомлення — на 22 грудня там виявляється було заплановано “святковий захід” з нагоди підписання договору про “возз’єднання “росії” та Білорусії”. Невдовзі повідомлення було видалено.
Інформаційно . У рамках відміненого новорічного послання, як випливло з чуток, “путін” мав змістити акценти з війни з Україною (що опосередковано підтверджується мовчком по “українському кейсу” в заявах “кремля” та Мінську 19 грудня) на “возз’єднання історичної “батьківщини”.
Єдиною відмінністю 20 грудня, і теж символічних 300 діб протистояння російському агресору, стало визнання України державою року за версією британського видання “The Economist”.
Нагадаємо . Аудиторією видання “The Economist” являється великий західний бізнес. Це саме та аудиторія, яка має платити далі, щоб Україна перемогла, а після перемоги відбудувати та перезавантажити її економіку.
Зазначений політично-естетичний наратив: “Україна – держава року” забезпечив повне інформаційне панування українського порядку денного в світі та спричинив особливу концепцію колективно-світової єдності.
В контексті чого, лише нагадаємо, що сучасний світ наразі перебуває в пошуках нових концептуальних орієнтирів, нових ідей, які здатні об’єднати світ. Тож на нашу думку українська нація та українська армія з цим чудово справляються.
Проте, багато уваги сьогодні було приділено і “путіну”, але не стільки йому, скільки його особистісній катастрофі. Світові володарі думок, як то: “Foreign Affairs”, “Focus”, “Politico”, “Politico Europe”, “Times”, вже вищевказаний “The Economist” почали публікувати численні матеріали які викривають не тільки жахливу підступність кремлівців, до речі з історичним нахилом, але й глибокий анахронізм всього путінського апарату.
Довідково. Розслідування “Times” виявило приголомшливий каскад помилок, які почалися саме з “путіна”. “Politico Europe” зазначає – “путін” одержимий своєю історичною спадщиною привів “росію” до катастрофи; “The New York Times” тролить – “путін” розраховував пробігти сотні миль по території України; “Focus” підкреслює – “путін” зіткнувся з чимось зовсім іншим: найбільшою людською і стратегічною катастрофою.
Серед всього іншого, в світових ЗМІ ми знайшли підтвердження наших попередніх висновків, коли зазначали, що “лукашенко” відмовив “путіну” в участі у війні в Україні. Такого ж висновку дійшли і аналітики Інституту вивчення війни.
Довідково . “російські військові настільки виснажені, що для початку нового наступу з Білорусі, немає жодних передумов, – “The New York Times”.
Разом з тим, ми все більше і більше отримуємо дані, і м и про це зазначали, що “путін” розпочав активно готувати своє населення до затяжної війни. (“Financial Times”)
З цього приводу лише можемо зазначити, що війна – це, в принципі, ще одна нова зона політичного комфорту для “путіна”, і він не має серйозних мотивів залишати її. Але у довгостроковій перспективі, саме через санкції, ризики почнуть перевищувати політичний прибуток. Тому довга війна як тішить, так і лякає “путіна”.
Тому в “кремлі” і метушяться проводячи публічні веб-наради, намагаючись отримати від своїх генералів хоч якійсь гарантії, якщо “путін” погодиться піти на ризик, щоб прискорити процес.
Інформаційно. Розвідка Великої Британії про публічні наради “путіна” з воєначальниками: “Своїми постановочними зустрічами “путін”, імовірно, хоче продемонструвати колективну відповідальність за СВО”.
Але, прискорення для “ путіна” – це “наступати на Київ” і встановлювати там свою владу, що потягне за собою додаткові ризики. А коли “лукашенко” відмовив і генерали мовчать всю відповідальність за цей наступ доведеться брати на себе.
Саме для цього “путін” 20 грудня роздавав усілякі медалі, як в свій час, перед своїм провалом це робив Гітлер, коли намагався сформувати “надлояльне коло”, якому сам фюрер довіряв би повною мірою у військовому розвороті.
У “путіна” ситуація схожа. Він роздає нагороди всім, сподіваючись, що власники медалей обернуть час назад і дозволять вийти з вирви військового розгрому. Але з аналізу побаченого, “путін” отримав гарантії тільки від пропагандистки Маргарити “симоньян”.
Отже, і час “путіна”, і час “росії” як регіонального гравця стрімко закінчується. Сьогодні, у “кремлі” ще намагаються перед “новим роком” продемонструвати “міцне путінське рукостискання”, але з явною заздрістю дивляться на Президента України, який в цей час на передовій в Бахмуті нагороджує тих, хто сьогодні військовою доблестю і зброєю пише нову концепцію світового порядку.
Але мабуть єдине, на що російські генерали ще готові давати свої гарантії “путіну”, так це розпалювання напруженості в Сербії та Косово. Так, “The Guardian” говорить про це буквально прямим текстом.
Заява прем’єр-міністра Косова: “тепер, коли “росія” зазнала тяжких втрат в Україні, вони зацікавлені в тому, щоб перенести свої військові дії на Балкани” – Альбіна Курті.
Продовжуючи розгляд дій ворога та його союзників, фіксуємо чи не перший рух після десятиденної мовчанки з боку “пекіну”, який виразився у заяві сестри північнокорейського диктатора Кім Чжоні про те, що нібито світ занижує ядерний потенціал “КНДР”. Світові ЗМІ в своїх коментарях до цього, жартівливо назвуть її “спойлером 2023 року”, що є певним свідченням демонстрації впевненості в своїх діях та зваги світових демократій.
ІІ. Що стосується дій країн-союзників.
Яскравим підтвердженням демонстрації такої впевненості є Індія, яка розгорнула на кордоні з “китаєм” “таку кількість військових, якої ніколи раніше не було” (із заяви міністра закордонних справ Індії Субраманіяма Джайшанкара).
В той час, як “Politico Europe” надаючи пояснення китайсько-тайванської суперечки, окремо згадує Індію, яка розгорнула свої війська та недвозначно нагадує “пекіну”, про нові санкції проти “китаю”.
Зазначене є нічим іншим, як продовженням раніших заходів щодо “викурювання” “китаю” з “нори самоізоляції”, щоб як “путіна” поступово підводити під цільові санкційні удари.
Одночасно з цим США починають посилювати тиск на Іран, політично-жорстко провокуючи ООН до більш кардинальних дій проти іранського режиму. Що, на сьогодні є всі підстави оцінити це, як удар по “китаю” з флангу.
Довідково . Вашингтон звинуватив керівництво ООН в небажанні розслідувати використання іранських дронів в Україні, – “Reuters”.
На додачу до цього , Вашингтон анонсував передачу Україні системи ППО “Patriot” але у наступному пакеті військової допомоги, а 21 грудня запросив Президента України виступити в Конгресі США. (“Punchbowl News”)
Довідково . Це буде перший візит Президента за межі України із 24 лютого. Спікер Конгресу Ненсі Пелосі просить усіх конгресменів фізично бути присутніми у Капітолії під час виступу Президента України.
Висновок.
- Звання: “Україна – держава року” – стає засадами світової Концепції щодо колективно-світової єдності.
- Виходячи з того, що Україна отримала звання “держава року”, “росія”, як і її лідер відповідно стають “лузером року”, коли навіть залежний від “кремля” “лукашенко” демонстративно знівелював зусилля “путіна” змусити Білорусь піти на подальші російсько-білоруські інтеграційні поступки.
- Цілком однозначно, що це чітко побачили російські генерали від яких “путін” вимагає гарантій.
- Які можуть бути гарантії, коли головні постачальники сучасного військового озброєння “китай” та Іран під прицілом Заходу, а сам “путін” являється фактичним “політичним імпотентом”.