Що стосується дій ворога та його союзників.
Другу добу поспіль інформаційний простір України переповнений безпідставно-ірраціональним масовим суспільним розчаруванням результатами проведення засідання “Рамштайн” щодо надання Україні озброєння.
Такі суспільні настрої змусили Міністерство оборони України та США проводити окрему роз’яснювальну роботу та частково привідкривати закриті епізоди з засідання “Рамштайну”, чим безсумнівно скористався ворог.
Заяви Міністра оборони України: 1. Україна задоволена результатами “Рамштайну”; 2. Багато чого вирішувалось за зачиненими дверима; 3. Українські танкісти невдовзі розпочнуть навчання на танках “Leopard”; 4. Наступний “Рамштайн” буде авіаційним.
Заява Міністра оборони США : “Ми, 50 держав, сповнені рішучості підтримати Україну стільки, скільки потрібно”.
Передбачуючи це, в своїх попередніх висновках від 20 січня ми окремо зупинялись на цьому питанні прийшовши вкінці до висновку, що це розраховано з прицілом на проведення Заходом затяжної війни проти “росії”.
Цікаво, але вже 21 січня експерти Інституту вивчення війни заявили, що “кремль” також готується до затяжної війни, та подальших масових жертв, і що саме з такою метою на будинках “москви”, були розміщені системи ППО.
Довідково. “кремль”, ймовірно, розгорнув системи ППО, щоб створити провокаційні меседжі, які зображують війну як загрозливішу для російської громадськості”, – йдеться у звіті аналітиків.
Зустрічний висновок від Інституту вивчення війни змушує нас більш детально зупинитись на сучасних стратегіях війн, оскільки ірраціональна хвиля українського розчарування сьогодні набирає певних деструктивних форм.
Отже, основні сучасні стратегії визвольних війн передбачають два методи: “швидка війна” та “повільна війна”.
“ Швидка війна”, це так званий “вогневий вал” – це тактика СРСР, коли результату вдається досягти мільйонними жертвами, а також багатомільярдних втрат у військовій техніці. За підсумком перемагає той, у кого більше людського та військового ресурсу разом.
Більш того, вищевказаний Інститут вивчення війни зауважує, що метод “швидкої війни” вважається найменш ефективним методом, зважаючи на критичність провалу на будь-якому з фронтів, підкреслюючи при цьому, що “росія” до останнього користувалась саме цим методом і ось зараз в “кремлі” нібито тривають процеси щодо перегляду цієї тактики.
Для врахування. Прикладом “швидкої війни” “кремля” є весь задум “путіна”, так і “друга фаза” – у виглді “битви за Донбас”, коли дійсно вдалося нахрапом взяти Сєвєродонецьк та Лисичанськ. Але наступальний потенціал стерся, у результаті “росії залишився шлях або до мобілізації, або до відступу.
Інша “швидка битва” була організована “вагнерівцями” під Бахмутом. Через півроку вони “взяли” Соледар, який перетворився на тир для українців.
Тим часом, як “повільна війна” – реалізується через дистанційні удари, які серйозно знижують боєздатність противника, після чого слідує наступ углиб території, де противник втратив основні ресурси для її утримання.
Довідково. Великобританія розглядає питання щодо передачі Україні далекобійних ракет класу ATACMS, – “CNN”. “Настав час йти далі надаючи Україні необхідну далекобійну підтримку”, – теза глави МЗС Великобританії.
Для врахування. США закликали Україну поки що утриматися від нового наступу, доки не будуть отримані останні поставки зброї і не буде проведена підготовка військовослужбовців – “Reuters”.
Таким чином, така комбінована стратегія характеризується найменшою кількістю втрат серед особового складу та техніки. При цьому методі також характерні значні опосередковані втрати в економічному потенціалі, чисельності населення (народжуваність, біженці), тощо.
Саме тому, ми вкотре нагадуємо, що за підсумками засідання країн групи “Рамштайн”, Україні надали найбільший військовий транш із початку війни. Військовий потенціал цього пакету допомоги підготовлено на відображення загроз майбутньої російської мобілізації, а також на звільнення стратегічних ділянок фронту.
Саме тому, сьогоднішні звинуваче ння на адресу союзників з українського боку – це ніщо інше, як “кремлівські граблі” під назвою: “росія” не робить висновків про неефективність “вогневого валу”.
Виходячи з цього ми підкреслюємо, що вже розпочату російсько -українську війну, яка вже ведеться майже рік не можна закінчити за “два тижні”, надавши Україні всю зброю НАТО.
Тож відповідь на запитання: “Чому Захід не поставить усе й одразу?” полягає в низькому шансі на успіх цього всього й одразу. Адже, незрозуміло, хто ним (мається на увазі всім наданим озброєнням НАТО) керуватиме, коли цьому навчать, і звідки візьмуться ресурси на утримання звільнених територій. Це все та сама кремлівська друга фаза – “війна за Донбас”, але вже у зворотний бік.
Тим часом, як “довга стратегія” дозволяє знаходити вразливості ворога та його основних союзників і агентів впливу, зокрема в Україні, попутно підлаштовуючи стратегії, воєнно-політичні та соціально-економічні наративи під зміни на фронті.
Довідково щодо союзників ворога. Європарламент в контексті 10 пакету санкцій проти “росії”, який анонсовано приймуть к річниці широкомасштабного вторгнення 24 лютого 2023 року закликав посилити санкції проти союзника “кремля” іранського режиму – “Reuters”.
Інформаційно щодо ймовірних агентів впливу. 1. Ілон Маск критикує готовність США підтримати Україну в контрнаступі під час визволення Криму – “The New York Times”. 2. НАБУ затримало замміністра інфраструктури Лозицького. Справа стосується розкрадання державних коштів та у хабарництві – “УП.”
Отже перевага “повільної війни” – у гнучкості та надійності.
Україна не воювала і не воює “в лоб”, чого вимагає “швидка війна”. Іншого методу “швидкої війни”, крім “Київ за 3 дні”, “Берлін – за тиждень”, немає.
В контексті чого, ми знову повертаємося до вищевказаних висновків від Інституту вивчення війни: “кремль” готується до затяжної війни, і що саме з такою метою на будинках “москви”, були розміщені системи ППО.
За результатами всього вищевикладеного, ми припускаємо, що експерти інституту не врахували такий фактор: якщо “росії” потрібно посіяти страх перед Україною, щоб виправдати свою війну, “кремль” вдається до перевіреного методу терактів проти своїх громадян. Наприклад, підриває житлові будинки, а не ставить на них ППО.
Таким чином, системи ППО на дахах будинків в центрі “москви” – це просто типовий параноїдальний страх лідера кремлівського анахронізму – “путіна”. Тому не варто шукати якихось прихованих смислів в цьому та складних стратегій за їхніми діями.
Висновок.
- Захід комбінує та маневрує світовим інформаційним простором, чим створює складні перепони для “кремля” вірно оцінити ситуацію, але на ці “кремлівські граблі” сьогодні впевнено наступає українське суспільство.
- Тим часом в самій Україні, перші трагічні та політичні прецеденти високого рангу з початку широкомасштабного вторгнення “росії”: загибель керівного складу МВС та публічне затримання замміністра інфраструктури, якого звинувачують у розкраданні та у хабарництві.