Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичної обстановки

Важливим доказом стійкої світової співзвучності чергового “Рамштайну” стали слова Глави Пентагону Ллойда Остіна: “Ми допоможемо Україні перейти в контрнаступ вже навесні”. Де, окрім оголошеної нової зброї, на якій ми не будемо окремо зупинятись, відбулась доволі прецедентна подія, а саме: рішення німецького збройового мега гіганта “Rheinmetall” спеціально для Збройних Сил України розпочати виробництво (нові лінії) снарядів для “Gepard” та “Oerlikon”. Прецедентність події полягає в тому, що це рішення відбулось, по-перше на тлі останніх соціологічних опитувань німецького суспільства щодо їх “неготовності” захищати свою країну, а також політичних змагань за лідерство в Європі з Францією. А по-друге, це політично невілює капризність Швейцарії, яка виготовляючи ці снаряди, так чи інакше, гальмувала процес їх передачі Україні. Отже, Берлін на засіданні “Рамштайну” певним чином перехоплює ініціативу.

Одночасно з цим, демократії продовжують процес щодо перетворення “росії” у “бананову імперію”. Так, світові лідери оголосили про масштабний пакет санкцій до 24 лютого – річницю російського вторгнення. Про це вже заявили в ЄС, і можна бути певним, що до цього доєдналися країни сімки. Особливо цікаво, що буде сказано про це під час візиту до Польщі Джозефа Байдена 20-22 лютого.

 

Довідково. Вже відомо, що всі російські активи передадуть Україні Євросоюз для цього створює спецгрупу для їхньої конфіскації.

 

Разом з тим, чим глибший вплив західних санкцій, тим більш переконливою і словом, і ділом має бути поведінка України, (мається на увазі щодо свого лідерства) про що ми зазначали у попередніх висновках.

Тим часом, новий етап війни ще не почався, але вже себе почав проявляти. Саме так вважають низка американських аналітичних центрів, які входять до складу “National Endowment for Democracy”, та займаються дослідженням військових сценаріїв, як російського наступу, так і українського контрнаступу, оприлюднивши при цьому деякі цікаві висновки щодо “росії, які, ми після їх вивчення, сформулювали у такому вигляді:

  1. росія” спробою наступу на бахмутському напрямі прагнула перетягнути ініціативу, тим самим задавши сприятливий ґрунт для нової масованої атаки.
  2. Ні штурми, ні спроби “вгризання” на території не мали суттєвого сенсу. Навпаки, “росія” втратила залишки своїх професійних сил, не досягши жодних успіхів на фронті.

 

Для врахування. “росія” стягує до кордонів України бойову авіацію, оскільки її сухопутні сили виснажені — “The Financial Times”. Представники НАТО вважають, що росіяни готуються розпочати “повітряну кампанію”.

 

  1. Шанс взяття Бахмуту ворогом опускається до нуля: “після невдалих спроб атак та конфлікту “пригожина” з “шойгуінтенсифікація цього фронту більше не загрожує Україні новими захопленнями територій з боку “росії”.
  2. План нового масованого наступу включав закінчення “Битви за Донбас”, проте обстановка, що склалася до початку нової фази війни, ставить перед “кремлем” завдання в терміновому порядку переглянути і план наступу, і основні напрямки атаки: території Луганська та Донецька в межах областей “росія” захопити не зможе.
  3. 5. Захід з подивом спостерігає, як “росія” тягне час. Це ймовірно викликано необхідністю вдосконалити деякі типи озброєння в терміновому порядку, проте саме ця затримка в часі дала можливість західним союзникам повністю підготувати Україну до російського наступу: часу вже достатньо, щоб перспективи нової атаки “росії” звести до мінімуму.
  4. Одночасно з цим, білоруський напрямок знаходиться під постійним дипломатичним та військовим моніторингом. Якщо ж виникне загроза наступу з білоруської території, Вашингтон дає зрозуміти, що Україна буде заздалегідь попереджена про це, внаслідок чого встигне розгорнути свої сили таким чином, щоб з півночі окупанти не просунулися ні на кілометр: “це згубні землі, звідки можливостей наступу у російського агресора немає”.
  5. Характерного для старту “Битви за Донбас” зразка другої фази війни (відразу після виведення військ з-під Києва) “екзистенційного”/”критичного” ризику для України в рамках нового наступу “росії” не буде. Більше того, аналітичні центри прийшли до висновку, що накопичити достатню кількість техніки та людських ресурсів “росія” не змогла, так що і тих масштабів, і тієї інтенсивності “росія” досягти не зможе, а отже єдина тактика “кремля(“вогневий вал”) виявиться не просто неефективною, а ще й неможливою у існуючих реаліях.
  6. Зміни у військовому керівництві (повернення “герасимова”) призвели до збільшення турбулентності у військових відомствах, а також значно погіршили і так далеко від адекватності рішення центрального командування. В результаті чого “військова верхівка” виявилася розділеною на кілька протиборчих прошарків, які швидше підставлятимуть один одного перед “путіним”, аніж воюватимуть і готуватимуть стратегічні плани.

 

ІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.

Тим часом, норвезька розвідка довідалася, що російські кораблі вперше з часів “Холодної війни” вийшли у море з ядерною зброєю на борту. Отже, як це не дивно, але це “позитивний” чинник для України зокрема, адже це вказує на те, що в “росії” справи куди гірше аніж ми описуємо.

 

Довідково. Заява Норвегії: “якщо конфлікт переросте у регіональну війну за участю НАТО, і “росія” зможе застосувати ядерну зброю на тій підставі, що війна загрожує її існуванню, то відповідь не забариться”.

 

В контексті чого слід нагадати, що західні розвідки вже декілька раз (через ЗМІ) зазначали, та більш того наявно демонстрували (“CNN”), що знають з точністю до метра де ходять російські кораблі – як надводні так підводні. В той час, як “росія” не має жодної симетричної можливості протиставити себе Заходу в цьому протистоянні.

Отже, в “кремлі” або досі не розуміють, що ядерний блеф “москви” більше нікого не лякає, про що між іншим свідчить черговий рекордний пакет військової допомоги, що готується, від США на 10 мільярдів доларів, або це вкрай примітивна гра для своїх кріпаків, які починають дещо розуміти, в частині того, що у “росії” немає жодного шансу на свою перемогу.

 

Довідково. “росія” вже програла стратегічно, оперативно та тактично, — Голова об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі.

 

На цьому фоні, американський журнал “Time” розмірковував над питанням: “нащо “Газпрому” своє ПВК”, прийшовши до висновку: “через посилення внутрішньополітичної гонки” тобто розколу і розуміння того, що “кремль” втрачає загально-прийняті засоби інтенсивної політичної боротьби.

Підтвердженням зазначеного, є рішення Вірменії відмовитися проводити навчання ОДКБ непорушне братство” на своїй території. Тож тепер “кремль” сподівається на Киргизстан, який минулого року вже відмовляв “москві” в цьому питанні.

Але у “москві” сподіваються, що цього року Бішкек не підведе. Тим паче, що той же “Time” зазначає, що російський газовий монополіст намагається створити новий інструмент військового впливу в країнах, де він має транспортну мережу, як у Киргизстані. Іншими словами після приниження з боку Єревану москва” буде всіма можливими засобами тиснути на Бішкек, адже таке подвійне приниження “кремля” виділить наскільки особисто “путін” викликає огиду, осоругу та неприязнь в очах, навіть, так званого “непорушного братерства”.

 

ІІІ. Що стосується внутрішньо-політичної обстановки.

Тим часом, законодавча влада України після свого очищення від ватутіна робить важливий крок в питанні гуманітарної реформи в Україні, з якої на нашу думку, й повинні розпочинатись всі інші реформи, як-то в економічній чи правоохоронній сфері. Так, у Верховній Раді України запропоновано нарешті скасувати святкування “8 березня” та встановити нове державне свято – 25 лютого День української жінки. Дата обрана на честь дня народження великої української поетеси Лесі Українки, жінки, яка в літературному експертному колі вважається пророком для еліт.

 

Довідково. Феномен Лесі Українки полягає в тому, що саме вона описала фундаментальне джерело московської тяги до жорстокості та збочення, а також ролі в цьому релігії і Ватикану зокрема.

 

В контексті чого, слід зауважити, що у Польщі в цей час звільнили з МЗС усіх випускників московського інституту міжнародних відносин, що також можна розглядати, як можливо черговий крок в питанні подальшого розвитку гуманітарної реформи в Україні.

 

Висновок.

  1. Захід опрацював синхронізацію постачання зброї до України та наразі узгоджує ці дії з планами воєнних операцій Збройних Сил України.
  2. Виходячи з заяв очікується великий контрнаступ Збройних Сил України навесні. Під нього і розраховують основні наступальні озброєння. Поки що першочерговими визначено боєприпаси та ППО.
  3. Ще до початку кремлівського “великого наступу” є розуміння того, що території Луганська та Донецька в межах областей “росія” захопити не зможе, тож “кремль” знову переходить до ядерного шантажу. Глибину цього ірраціонального кроку можна буде оцінити після реакції на це Китаю, який на тлі проведення “Рамштайну” не проявляв своєї активності.
  4. Припускаємо, що в Україні розпочалась реформа в гуманітарній сфері державного устрою України, про необхідність проведення якої декілька раз натякав Вашингтон, останній раз через спогад про Івана Франка.
Перегляди:427
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Допомога ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”