І. Що стосується дій ворога та його союзників.
Вельми цікавий “брянський інцидент” з ДРГ, “трансформацією хлопчиків у дівчаток” та різнобій у російській пресі засвідчили наш попередній висновок, що “терористичний акт” (а точніше, його імітацію) готувала сама “москва”.
Проте продовжуючи спостерігати за інформаційними наслідками навколо цього інциденту, ми розгледіли важливий момент, який вже хитає в різні боки “російську державність”, і – це “ідеологічне безладдя”.
Отже, “брянський інцидент” яскраво показав, що “кремль” провалив розробку нової привабливої ідеології, яка забезпечила б основу консенсусу між різноманітними верствами населення або надихнула, та більш того мобілізувала, більш-менш “адекватну в своїй свідомості” (мається на увазі, не дебілів), російську громадськість. В той час, як більша частина того, що представлено як ідеологія, перетворилася на поверхневу пропаганду та виправдання диктатури і зовнішньої агресії “путіна”, що в кінцевому результаті, і відштовхнуло “адекватів”.
Довідково . “кремль” втрачає підтримку прихильників війни через інцидент
у Брянській області – “ISW”.
Іншими словами, спроби створити послання єдності, в тому числі за допомогою “брянського інциденту”, наративів невдоволення та теорій змови, зазнали невдач та підсвітили світу, що “кремль” втрачає механізми радянського чекізму, а значить і кремлівські цінності ієрархії, послуху та покарання за інакодумство і політичні відхилення.
Довідково. Із статті “The Telegraph” під назвою: “путін” продовжує робити ті самі помилки”: … “російський диктатор сподівався відновлення бойового духу своїх солдатів, але це черговий прорахунок. Бойовий дух завжди буде вищим у Збройних Сил України. Жодні промови “путіна” не змінять цієї динаміки.
Яскравим свідченням зазначеного стали численні публікації з виявленням свого незадоволення діями “кремля” і особисто “путіна”, з боку не тільки “пригожина” і “кадирова”, про яких ми вже доволі часто згадували, але й “аксьонова” та різного роду ультра-націоналістичних спільнот.
Цікаво, але на цей виявлений нами момент щодо “ідеологічного безладдя” в “росії”, що призвело до розхитування кремлівської системи, опосередковано сьогодні вказує, і Китай.
Довідково.
Остання комунікація щодо підштовхування Китаю зробити вибір. 1. Заява США: “Китай все ще може піти на ескалаційний крок і надати “росії” зброю” 2. Марк Міллі прибув до Ізраїлю де разом із вищим ізраїльським військовим командуванням обговорюватиме питання Ірану (оголошено про зустріч із Главою “Моссад”) 3. На сьогодні вже 29 країн входять до коаліції, яка підтримує створення спеціального трибуналу для “росії”, – МЗС України.
З попередніх висновків нам вже відомо, що сьогодні демократичні сили зажали Китай в обмеженому коридорі можливостей, і через інформаційні провокації та тиску на більш-менш економічно стійкого китайського союзника Іран підштовхують Пекін зробити нарешті вибір, суть якого зводиться: “або підтримуєш “росію” або не підтримуєш”.
Довідково . Комунікація США-Європа щодо запровадження санкцій проти Китаю.
- Канцлер Німеччини відправився у Вашингтон, де буде обговорювати міжнародну ситуацію пов’язану з позицією Китаю навколо питання щодо можливої підтримки ним “росії”, – “The Economist”. 2. За війну в Україні відповідальна Ангела Меркель, оскільки саме вона блокувала вступ країни до НАТО — заява голови комітету з питань оборони в Бундестазі.
Цілком очевидно, що друга комунікація – це ініціатива особисто Шольца, щоб продемонструвати Байдену, свою подальшу готовність розривати економічні стосунки з Пекіном.
При цьому США протягом тижня демонстрували стійку позицію щодо запровадження санкцій проти Китаю, якщо Пекін вибере “росію”. В свою чергу Китай протягом тижня мовчить, і навіть мовчить після того, як стало відомо, що США почали підключати до санкцій Європу. І саме наслідки “брянського інциденту”, який викрив те саме “ідеологічне безладдя” і хаос в інформаційно-пропагандистському полі “росії” змусив Китай через “The Economist” заявити, далі цитата:
… ”уряд Китаю вважає, що саме російські ЗМІ винні у зливі інформації про переговори Пекіна з “москвою” про можливі постачання китайської зброї до “росії”, і ми вкрай цим незадоволені”.
Тобто, це ніщо інше як офіційне визнання, що Китай все-таки намагався допомогти “росїї”, і Заходу вдалося кліщами витягнути з Пекіна це визнання. Тож, ключовою тезою в цій цитаті, зокрема для України, є слова, що Пекін “вкрай цим незадоволений”, оскільки це цілковито стосується “кремля”.
ІІ. Що стосується внутрішньо-політичної обстановки.
Цілком очевидно, що провал на міжнародній арені, внутрішній колапс “ідеологічно-пропагандистської” системи, змушує “кремль” прискоритись у пошуках нових та більш дієвих важелів впливу для розгойдування суспільнополітичної ситуації в Україні до рівня політичної кризи.
Так, після вчорашньої фактично антидержавної позиції Міносвіти, яке демонстративно самоусунулось від вивчення одного з основних питань формування політичної і громадянської культури, свою антидержавну позицію починає проявляти Мінкульт, яка виражається у проведенні парадоксального та дискредитуючого українську націю перформансу, а саме: спроба об’єднати таку історичну постать як Тарас Шевченко з російським композитором Петром Чайковським, автором симфонії № 2 “малоросійська.”
Довідково. 9 березня у Національній музичній академії імені Чайковського планується офіційне дійство, де мимохідь поєднають Тараса Шевченка (виповнюватиметься 209 років з дня народження) і Чайковського.
Більш того, планується урочисте відкриття музичної кафедри ЮНЕСКО “Музика, освіта, наука – заради миру”.
Цілком очевидно, що це гуманітарна диверсія проти державності України, яка дискредитує її, оскільки Україна по всьому світу закликає зробити паузу для російської культури і ввести санкції для росіян – а в цьому конкретному випадку чомусь опосередковано вдається до тактики подвійних стандартів.
Для врахування . Саме Чайковський є брендом “росії” у світі №1.
За даними “Bachtrack”, одного з найбільших сайтів про класичну музику, Чайковський опинився на 6 рядку серед найпопулярніших композиторів за кількістю виконаних творів, а друга симфонія, яка має назву “Малоросійська” зайняли 3 місця у рейтингу творів, що найчастіше звучали на світових концертах.
Тим часом, серед позитивного слід відмітити раптовий приїзд до України Генерального прокурора США Мерріка Гарленда, з метою організації спеціальних заходів щодо засудження злочинів росіян в Україні та оприлюднення інформації про те, що Україна вже може використовувати ракети власного виробництва з більшою дальністю польоту ніж “HIMARS”. Мова йдеться про РСЗВ “Вільха-М” з дальністю польоту керованих ракет 110 км.
Висновок.
- Заходу вдалось створити всі необхідні передумови, щоб тримати Китай на короткому повідку, та більш того змусити Пекін визнати свої помилки, що для диктатури є неприпустимим.
- Тим часом, проросійські сили не відступають від своєї ідеї щодо спровокування в Україні політичної кризи, та вдаються до проведення гуманітарної диверсії. Проте Захід демонструє свою обізнаність в частині наших “політичних хвороб”, в той час, як в Україні єдиним дієвим суб’єктом державності залишаються Збройні Сили України.