Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…
Для пошуку на сторінці використовуйте комбінацію клавіш Ctrl+F
Просто читайте
Натискайте
на цей банер
і просто скачуйте книги
у форматах
Pdf або Doc
baner-korekta-2019 Читайте і насолоджуйтесь)
Сергій КОРНЯ – система морально-психологічного забезпечення ЗСУ
Сергій КОРНЯ
Volodymyr V. KRAVCHENKO – La situación en Ucrania/The situation in Ukraine
Володимир Кравченко
Вадим КАРПЕНКО – управління, комунікація та інформаційна безпека
Руслан ТКАЧУК – Аналітичні статті
Ігор ВІТИК – Україна у вирі боротьби за незалежність (історична публіцистика)
Василь ТИМКІВ – Тонкі аспекти державного управління
 Василь Тимків
Роман МАТУЗКО – Московська імперія vs Українська держава
Роман МАТУЗКО-1
Володимир КАЛОШИН – позитивне мислення
Kaloshyn foto-2
Василь ШВИДКИЙ – погляд в історію
Олексій КАРПЕНКО – графіка: історична тематика
Андрій МУЗИЧЕНКО (АНЖИ) – художні роботи
Андрій Музиченко
Олексій ПАЛІЙ – рекламна фотографія
Олексій ПАЛІЙ
Олег ТИМОШЕНКО – тероборона у фотографіях
Олег ТИМОШЕНКО
Лідія БУЦЬКА – Війна! (поезії)
Лідія БУЦЬКА
Лідія ХАУСТОВА – Слов’янськ. Поезія війни
Лідія ХАУСТОВА
Владислав ТАРАНЮК – оповідання, сценарії
Твори Віктора ВАСИЛЬЧУКА
Володимир КАЛОШИН – позитивне мислення і психоемоційний розвиток особистості

< −До змісту
Світлана КОРОБОВА

Рецензія на збірку дитячих віршів та загадок “Чарівний мішок”

Цього року мені випало познайомитися з поетичною творчістю прилуцької письменниці Світлани Коробової. Багаторічний досвід видавничої роботи привчив дещо скептично дивитися на вірші багатьох аматорів, які намагаються творити дитячу літературу. Просто по-справжньому талановиті люди виникають у літературному просторі не так часто, як би нам того хотілося, а потяг до красивого присутній в українській душі значною мірою. Отже, завдання видавця чи рецензента серед потоку активної народної творчості (віршують у нас таки багато) виділити те, що насправді може претендувати на визначення «літературний твір» і в перспективі збагатити нашу літературну скарбницю. В чому недоліки переважної більшості поетів-початківців ачи й поетів досвідченіших, які намагаються писати дитячі вірші? Головним чином – це загальне нехтування певними критеріями (чи недотримання цих критеріїв), які можемо класифікувати за кількома групами: (1) вірш має нести основну чітку, прозоро викладену, думку, яка буде зрозуміла дитині на свідомому чи підсвідомому рівні – переважно йдеться про ідею виховального значення, пізнавального або тренувального – в тому числі прочитання складних буквосполучень; (2) сюжет (історія, яку автор розповідає дитині чи картинка, яку він змальовує) має бути викладена у чіткій логічній послідовності, а не у фразах, поданих хаотично, за логікою «я так заримував, кому треба – розбереться»: діти цього просто не сприймуть; (3) вірш має легко прочитуватися вголос – в розумінні ритміки і римування.

Подібні теоретичні установки, висновки чи формулювання, звісно, полегшують роботу редактора і рецензента, але талановитий автор тим і талановитий, що розуміє ці моменти інтуїтивно. Теорія тільки допоможе йому перепровіритись, підкорегуватись, швидше набути потрібних навичок, але очікувані читачем тексти народжуються на світ з його душі і з серця.

Така Світлана. У кожному її рядку відчувається поет. Вона працює швидко, працює багато і мені, як редактору цього видання, це було одразу помітно. Нестримність творчої душі дещо заважає зупинитися, вчасно підправити свої рядки, вона йде і йде далі, але все-таки – і що дуже важливо – знаходить сили пригальмувати, перебудуватися, критично поглянути на свої тексти і взятися за правки. З цього починається справжній професіонал. З самокритичності. З вимогливості до себе. З бажання не вивищуватися над суспільством, а бути йому корисним. Це те, що ми називаємо розумінням свого соціального статусу.

Вже потім, від самої Світлани, я отримав збірку її ліричних віршів і відкрив для себе прекрасного російськомовного поета. Тим більше приємно, що письменниця, розуміючи свою соціальну роль і громадянську вівдповідальність, підтримує і зміцнює сьогодні рідномовну літературу, дбає про молодше покоління, його віру у власну країну і любов до неї через любов до рідної мови, а отже, дбає і про його майбутнє.

Збірка «Чарівний мішок» включає дитячі загадки і дитячі вірші різної тематики, але вони добре закомпоновані. Немає різношерстя. Теми шкільного життя, новорічних свят як річного підсумку у навчанні та освоєнні дітьми етичних норм, моделі дитячої поведінки прописані в алегоричній формі з необхідною мораллю чи пропозиціями замислитись та самостійно оцінити поведінку персонажів («правильно так робити чи ні», «як правильно») – ці вірші завжди потрібні і запитані, бо допоможуть у вихованні власних дітей батькам та у роботі вихователів дитячих садків, педагогів. Важливо те, що Світлана через дитячі вірші спілкується з власними дітьми, отже, вона щира – навчає, пояснює, а десь і вмовляє. І це чудово, бо немає кращого виховного прийому, як любов до дитини. А ще вміння говорити їй правду і знаходити для цього потрібні слова.

Хочеться побажати Світлані Коробовій нових дитячих віршів, нових збірок і нових вдячних читачів – а вони у неї будуть неодмінно.

 

Вадим КАРПЕНКО
видавець, літератор, перекладач
магістр державного управління

26.11.11

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8

Перегляди:24,619

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Допомога ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”