За Сірілом Норкотом ПАРКІНСОНОМ
Переклад та адаптація Вадима КАРПЕНКА
Науково доведено, що адміністративна будівля може сягнути досконалості тільки на той час, коли розміщена в ній установа наближається до занепаду. Взявши за основу історичні та археологічні дослідження, вчені дійшли висновку: досконале облаштування – симптом занепаду. Справа в тім, що поки кипить робота, всім не до приміщень. Про ідеальне розташування кімнат починають думати пізніше, коли вже все зроблено. Досконалість – це завершеність, а завершеність – це смерть.
Більшість установ, що перестали приносити користь, добивалися коматозного стану вперто і послідовно. Звісно, це результат хвороби, але хвороба, як правило, не розвивається сама собою. Тут, помітивши перші її ознаки, їй всіляко допомагали, причини поглиблювали, а симптоми вітали. Хвороба ця полягає у свідомо викоханій неповноцінності…
Перша ознака небезпеки виявляється, коли серед працівників опиняється людина, що поєднує цілковиту непридатність до своєї справи з заздрістю до чужих успіхів. Така особа, не в змозі впоратися зі своїми обовʼязками, але старанно лізе в чужі справи і намагається пробитися в керівники. Визначити таку людину легко за наполегливістю з якою вона виживає кращих за себе, і не дає просуватися тим, хто може виявитися кращим у майбутньому. В результаті штати поступово наповнюються людьми, дурнішими за начальника, директора чи голову ради директорів. Якщо він належить до другого сорту, то вони будуть третього і робитимуть усе для того, щоб їх підлеглі були четвертого.
Хвора установа сама себе вилікувати не може. Будь-яке лікування має йти ззовні.
На першій стадії хвороби можливі такі способи лікування: (1) нетерпимість – буває двох видів – (а) можна краще – МК; (б) виправдань немає – ВН; введений в хвору установу носій Нетерпимості може добре протрусити хворого і установа сама піде війною на джерело зарази, але такий спосіб не дає стійкого одужання; (2) висміювання – застосування невизначене, дія нестійка, ефект мало вивчений; шкоди не завдасть, проте одужання не гарантоване; (3) догана – ліки діють одразу, але згодом може виникнути зворотній ефект – приступ активності зміниться ще більшою байдужістю, а зараза не зникне. На другій стадії рекомендується хірургічне втручання – хворі ділянки вирізаються, а в організм вводиться свіжа кров, узята зі схожих організмів – інколи операція проходить успішно, інколи – ні (оперований може не вийти з шоку, свіжа кров може не прижитися і т.п. ). На третій стадії хворого врятувати вже неможливо. Установа практично померла. Оновитися може тільки за умови переїзду на нове місце та зміни назви і всіх працівників. Звісно, люди економні забажають перевести на нове місце частину співробітників, хоча б для передачі досвіду, але саме цього робити не можна. Це – вірна погибель, адже заражене все. Не можна брати з собою ні людей, ні речей, ні порядків. Необхідні суворий карантин і повна дезінфекція. Заражених працівників слід забезпечити хорошими рекомендаціями і направити в найненависніші вам установи, речі та справи негайно знищити, а приміщення застрахувати і підпалити. Тільки коли все вигорить дощенту, можете вважати, що заразу вбито.
Ключові слова: правоохоронні органи, суд, адміністрація, Кабінет міністрів, Верховна Рада, політична партія, подібне.
Примітка: Для яснобачення і вчасної профілактики маніпулятивного впливу недружніх Україні сил наше видавництво рекомендує словник-довідник Наталі Яцко «PR та маніпуляції».
Напишіть відгук